Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розгляд заяв про видачу свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю

Особа, яка має намір займатися адвокатською діяльні­стю, подає до атестаційної палати кваліфікаційно-дисциплі­нарної комісії заяву, нотаріально засвідчену копію дипло­ма про вищу юридичну освіту, документ, що підтверджує стаж роботи за фахом юриста або помічника адвоката не менш як два роки, та документ про місце роботи і посаду на момент подання заяви. Атестаційна палата може за не­обхідності витребувати й інші документи для вирішення питання про допуск чи відмову в допуску до складання кваліфікаційних іспитів. Одержані документи атестаційна палата розглядає протягом місяця з дня їх надходження.

За результатами розгляду заяви та зазначених докумен­тів атестаційна палата приймає рішення про:

• допуск заявника до кваліфікаційних іспитів;

• витребування додаткових документів;

• відмову в допуску до кваліфікаційних іспитів. Кваліфікаційні іспити включають відповіді на внесені до екзаменаційних білетів запитання з галузей права, Пра­вил адвокатської етики, історії адвокатури, законодавства про адвокатуру, запитання членів комісії, а також вико­нання практичних завдань і складання правових докумен­тів відповідно до Програми кваліфікаційних іспитів.

Особа, яка не склала кваліфікаційні іспити, має право складати їх повторно через рік.

За результатами складання кваліфікаційних іспитів атестаційна палата приймає рішення про:

• видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською

діяльністю;

• відмову у видачі свідоцтва про право на заняття адво­катською діяльністю.

Особі, яка успішно склала кваліфікаційні іспити, на підставі рішення атестаційної палати у строк до одного мі­сяця з моменту прийняття рішення кваліфікаційно-дис­циплінарна комісія видає свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за формою, що додається, якщо для цього немає перешкод, пов'язаних з несумісністю. Під час одержання свідоцтва особа, якій його вручають, скла­дає Присягу адвоката України. Якщо особа протягом вка­заного строку не одержить зазначене свідоцтво і не складе Присягу адвоката України, рішення про видачу свідоцтва кваліфікаційно-дисциплінарною комісією в установлено­му порядку анулюється.

3.4. Розгляд справ про дисциплінарну відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності

Право порушення дисциплінарного провадження нале­жить голові дисциплінарної палати (а в разі його відсут­ності — заступникові голови), який попередньо розглядає інформацію, що стосується підстав притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, знайомить його з цією інформацією і вимагає від нього письмового пояснення.

Дисциплінарне стягнення до адвоката застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніш як через місяць з дня його виявлення, без урахування часу хвороби адвоката або перебування його у відпустці. Дис­циплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. Справа про при­тягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності по­винна бути розглянута не пізніше як у місячний строк з дня її порушення.

За порушення вимог Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність ", інших актів законодавства України, що регулюють діяль­ність адвокатури, Присяги адвоката України рішенням дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії до адвоката можуть бути застосовані такі дисциплі­нарні стягнення:

• попередження;

• зупинення дії свідоцтва про право на заняття адвокат­ською діяльністю на строк до одного року;

• анулювання свідоцтва про право на заняття адвокат­ською діяльністю.

Дисциплінарна палата може закрити дисциплінарну справу, якщо під час розгляду справи переконається в не­обґрунтованості скарги (заяви, постанови, ухвали) та від­сутності підстав для притягнення адвоката до дисциплі­нарної відповідальності або в недоцільності накладення на нього дисциплінарного стягнення за вчинений ним проступок, або визнає, що вчинене виходить за межі дисциплі­нарної відповідальності адвокатів.

До початку розгляду справи, у разі потреби, провадить­ся додаткова перевірка підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, яку голова доручає одному з членів дисциплінарної палати. При цьому мо­жуть бути витребувані додаткові документи і матеріали.

Під час розгляду справи участь адвоката, який притя­гається до дисциплінарної відповідальності, є обов'яз­ковою. Повторна неявка адвоката без поважних причин не перешкоджає розглядові справи за його відсутності. У ході засідання адвокат, який притягається до дисциплінарної відповідальності, має право в будь-який момент заявляти клопотання і давати додаткові пояснення. За розсудом дис­циплінарної палати можуть бути заслухані повідомлення інших осіб, запрошених з ініціативи як адвоката, так і па­лати, оголошені документи і досліджені інші матеріали, що є у справі, і ті, що подано додатково.

Рішення виноситься за відсутності адвоката, щодо яко­го порушено дисциплінарну справу.

Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарно­го стягнення адвоката не буде піддано новому дисциплі­нарному стягненню, він вважається таким, що не піддавав­ся дисциплінарному стягненню.

Після шести місяців з дня накладання стягнення дис­циплінарна палата може зняти його достроково за умови бездоганної поведінки адвоката та сумлінного ставлення до виконання своїх обов'язків.

Рішення про припинення адвокатської діяльності та про анулювання свідоцтва кваліфікаційно-дисциплінарною комісією може бути прийнято у випадках:

• засудження адвоката за вчинення злочину — після набрання вироком законної сили;

• обмеження судом дієздатності або визнання адвоката недієздатним;

• втрати громадянства України;

• грубого порушення вимог Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність " та інших актів законодавства України, які регулюють діяльність адвокатури, Присяги адвоката України.

Висновок: Згідно Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність " для визначення рівня професійних знань осіб, які мають намір займатися адвокатською діяльністю, вирішення пи­тань про дисциплінарну відповідальність адвокатів у Авто­номній Республіці Крим, областях, містах Києві та Сева­стополі утворюються строком на 3 роки кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури. Ці комісії утворюються у складі двох палат — атестаційної та дисциплінарної. Формування кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та організаційне забезпечення їх діяльності по­кладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Київську і Севастопольську міські Ради народ­них депутатів.

Рішення про видачу свідоцтва про право на заняття ад­вокатською діяльністю або про відмову у видачі свідоцтва приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від загальної кількості членів палати. Особа, яка не склала кваліфікаційні іспити, має право складати їх повторно че­рез рік.

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  3. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  4. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  5. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  6. V. Класифікація і внесення поправок
  7. VІ. План та організаційна структура заняття
  8. А. Правобережну Україну.
  9. А/. Право власності.
  10. Аграрне право
  11. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  12. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ




Переглядів: 1176

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Спілка адвокатів України | Мета створення, склад та порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.