Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості технології Bluetooth

Розглянемо технологію Bluetooth, менш доцільну, на перший погляд, для великої кількості користувачів мережі, але розвиненішу в плані поширеності в мобільних пристроях.

На даний момент на ринку присутні адаптери Bluetooth, що підтримують версії 1.1, 1.2 і 2.0. Потрібно врахувати, що всі версії технології є абсолютно сумісними і, у разі використання декількох версій, буде обмежена швидкість і функціональні можливості в молодших версіях, але працездатність системи при цьому залишиться па необхідному рівні.

Основна відмінність версій Bluetooth 1.1 від 1.2 полягає в покращуваній схемі роботи, яка знижує вплив перешкод від інших технологій, що працюють в тому ж диапазоне— 2.4 Ггц (наприклад, Wi-Fi). Версія 1.2, випущена услід за версією 1.1, окрім підвищеної перешкодозахисної практично нічого не дає, але, проте, підвищена перешкодозахисна може поліпшити швидкість передачі з причини можливого перевантаження користувачами однієї точки доступу.

Обидві версії можуть працювати на швидкостях до 723 Кбіт/с, проте це показник лише для ассиметричних каналів. Якщо ж відбувається, наприклад, передача файлу, то встановлюється симетричний канал і швидкість буде не вище 423 Кбіт/с. Вартість пристроїв Bluetooth 1.1 і 1.2 практично однакова, так що, у разі вибору між версіями 1.1 і 1.2, перевага віддана останньою.

У Bluetooth 1.x використовується одна з найбільш примітивних схем модуляції - GFSK (Gaussian Frequency Shift Keying), простота якої була вельми приваблива починаючи з 1998 р., коли навіть швидкість в 721 Кбіт/с здавалася надмірною. У Bluetooth 2.0/EDR використовується декілька альтернативних схем модуляції, завдяки яким швидкість передачі даних зростає майже втричі. При цьому, GFSK продовжує підтримуватися з міркувань сумісності.

У версії Bluetooth 2.0 вже з'явилися радикальні відмінності. Основне з них - підвищена швидкість передачі. Так, якщо максимальна швидкість в Bluetooth 1.x - 723 Кбіт/с, то в Bluetooth 2.0 вона складає 2.1 Мбіт/с (2100 Кбіт/с), але не варто забувати, що це швидкість ассиметричного режиму. У симетричному вона буде рівна 1.43 Мбіт/с. Враховуючи той факт, що швидкість Bluetooth особливо критична при передачі файлів, а при цьому використовується симетричний режим, то приріст швидкості між Bluetooth 1.x і 2.0 складає з 423 Кбіт/с до 1.43 Мбіт/с, що теоретично більш, ніж в 3 рази.

Тема швидкості передачі даних створює немало труднощів користувачам Bluetooth. З одного боку, є безліч завдань, яким за будь-яких обставин вистачить швидкості 721 Кбіт/с, яку надають версії 1.x, а з іншої - є мультимедійні завдання, які вимагають передачі великих об'ємів даних.

В рамках технології Bluetooth, не залежно від версії, існує декілька класів, від яких залежить радіус дії радіоканалу. Класів всього 3: Class 1, Class 2 і Class 3. Розрізняються вони між собою тільки по дальності дії, а саме: Class 1 - до 100 метрів, Class 2 - до 10 метрів, Class 3 - до 1 метра.

При проектуванні корпоративної ІС, де вимогами до системи, що розробляється, встановлені відстані в межах приміщень, буде цілком досить використовувати клас 2, але вже за умови роботи мережі в межах коридорів має сенс будувати КТС на базі точок доступу класу 1, що не є потрібним по умові завдання. Таким чином, необхідно здійснити вибір між версіями Bluetooth 1.x і 2.x, зіставити завантаження каналів з щільністю розташування точок доступу і необхідністю перешкодозахисної.

У версії 2.0 перешкодозахисна реалізована на більш високому рівні. Цього вимагає замовник корпоративною ІС в обов'язковому порядку і є сенс вибрати цю версію. Також мультимедійні завдання отримують великі можливості у зв'язку із збільшеним пропускним каналом на швидкості 2.1 Мбіт/с, що забезпечуватиме резерв навантаження у разі завантаженості каналів.

Оскільки, згідно вимогам до корпоративної, що розробляється, ІС, необхідно забезпечити зв'язок на двох поверхах будівлі, має сенс використовувати точки доступу (хаби), підключені до одного сервера. При радіусі дії в 10 метрів достатньо однієї точки доступу для роботи по радіоканалу і обміну даними, але недостатньо для забезпечення одночасної роботи великого числа співробітників в офісі. По цьому буде використано декілька точок Доступу (хабов), які забезпечуватимуть стабільну роботу і відсутність простою в черзі на обмін даними між мобільними пристроями і сервером.

На сьогоднішній день на ринку достатня кількість недорогих точок доступу з функцією роутинга. Ціна на них поступово знижується, а можливості ростуть. Наприклад, за допомогою WEB-интерфейса настройка роутера є достатньо простій навіть для не високо-найкваліфікованішого інженера. Середня ціна коливається від 100 до 180$. Така точка доступу має можливість роботи з сім'ю одночасними підключеннями в класі 1, тобто відстань до 100 метрів. Витрати електроенергії дуже Малі і фізичні розміри устаткування мініатюрні.

В середньому в офісі знаходиться 5 чоловік в кожній кімнаті. Таким чином, встановивши в кожному приміщенні по одній точці доступу, отримаємо запас в 2 підключення, що забезпечує мінімальний необхідний резерв завантаження системи. На кожному з двох поверхів необхідно встановити комутуючий роутер, який «збиратиме» всі точки доступу воєдино і забезпечувати роботу з сервером. 12 точок на поверх + по 2 центральних роутера = 28 точок доступу з повною відсутністю дротяного зв'язку між собою. По 2 «збираючих» роутера на поверсі потрібний в розрахунку з пропускної спроможності. При середній вартості 135$ така схема коштуватиме 3780$.

Схема взаємодії прийме наступний вигляд. Кожна точка доступу в кожному приміщенні зав'язана на роботу з будь-якими пристроями (терміналами) і центральним пристроєм (одному з тих, що «збирають»), але фільтр, який настроюється в процесі комутації, відключає з'єднання з іншими точками доступу. Таким чином, не виникає «плутанини» пристроїв між собою. Далі «збираючі» роуте-ры організовують обмін даними з сервером точно по такій же схемі, тобто роутер серверної станції має у фільтрі відкритими лише 4 підключення з певним набором прав.


Читайте також:

  1. Bluetooth
  2. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. OLAP-Технології
  5. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  6. PR-технології у виборчій кампанії.
  7. PR-технології.
  8. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  9. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  10. Web-технології
  11. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  12. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.




Переглядів: 503

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Повнодуплексні протоколи локальних мереж | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.159 сек.