Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повнодуплексні протоколи локальних мереж

Зміни в роботі МАС-уровня при повнодуплексній роботі

Технологія комутації сама по собі не має безпосереднього відношення до методу доступу до середовища, який використовується портами комутатора. При підключенні сегментів, що є середовищем, що розділяється, порт комутатора повинен підтримувати напівдуплексний режим, оскільки є одним з вузлів цього сегменту.

Проте, коли до кожного порту комутатора підключений не сегмент, а тільки один комп'ютер, причому по двох роздільних каналах, як це відбувається майже у всіх стандартах фізичного рівня, окрім коаксіальних версій Ethernet, ситуація становится* не такою однозначною. Порт може працювати як в звичайному напівдуплексному режимі, так і в повнодуплексному. Підключення до портів комутатора не сегментів, а окремих комп'ютерів називається мікросегментацією.

У звичайному режимі роботи порт комутатора як і раніше розпізнає колізії. Доменом колізій в цьому випадку буде ділянка мережі, що включає передавач комутатора, приймач комутатора, передавач мережевого адаптера комп'ютера, приймач мережевого адаптера комп'ютера і дві виті пари, що сполучають передавачі з приймачами (рис. 2).

Колізія виникає, коли передавачі порту комутатора і мережевого адаптера одночасно або майже одночасно починають передачу своїх кадрів, вважаючи, що зображений на малюнку сегмент вільний. Правда, вірогідність колізії в такому сегменті значно менше, чим в сегменті, що складається з 20-30 вузлів, але вона не нульова. При цьому максимальна продуктивність сегменту Ethernet в 14 880 кадрів в секунду при мінімальній довжині кадру ділиться між передавачем порту комутатора і передавачем мережевого адаптера. Якщо вважати, що вона ділиться навпіл, то кожному надається можливість передавати приблизно по 7440 кадрів в секунду.

 

Рис. 2 - Домен колізій, що утворюється комп'ютером і портом комутатора

 

У повнодуплексному режимі одночасна передача даних передавачем порту комутатора і мережевого адаптера колізією не вважається. У принципе,'это достатньо природний режим роботи для індивідуальних повнодуплексних каналів зв'язку, і він часто використовується в протоколах територіальних мереж. При повнодуплексному зв'язку порти Ethernet можуть передавати дані із швидкістю 20 Мбіт/с - по 10 Мбіт/с в кожному напрямі.

Природно, необхідно, щоб МАС-узлы взаємодіючих пристроїв підтримували цей спеціальний режим. У разі коли тільки один вузол підтримуватиме повнодуплексний режим, другий вузол постійно фіксуватиме колізії і припинятиме свою роботу, тоді як інший вузол продовжуватиме передавати дані, які ніхто у цей момент не приймає. Зміни, які потрібно зробити в логіці МАС-узла, щоб він міг працювати в повнодуплексному режимі, мінімальні - потрібно просто відмінити фіксацію і відробіток колізій в мережах Ethernet, а в мережах Token Ring - посилати кадрів комутатор, не чекаючи приходу токена доступу, а тоді, коли це потрібно кінцевому вузлу. Фактично, при роботі в повнодуплексному режимі МАС-узел не використовує метод доступу до середовища, розроблений для даної технології.

Після випробування повнодуплексної технології на з'єднаннях комутатор-комутатор розробники реалізували її і в мережевих адаптерах, в основному адаптерах Ethernet і Fast Ethernet. При розробці технологій Fast Ethernet і Gigabit Ethernet повнодуплексний режим став одним з двох повноправних стандартних режимів роботи вузлів мережі. Багато мережевих адаптерів зараз можуть підтримувати обидва режими роботи, відпрацьовує логіку алгоритму доступу CSMA/CD при підключенні до порту концентратора і працюючи в повнодуплексному режимі при підключенні до порту комутатора.

При використанні повнодуплексних версій протоколів відбувається деяке зближення різних технологій, оскільки метод доступу багато в чому визначав обличчя кожної технології. Відмінність технологій залишається в різних форматах кадрів, а також в процедурах контролю коректності роботи мережі на фізичному і канальному рівнях.

Повнодуплексні версії протоколів могли б бути реалізовані і в мостах. Принципових перешкод для цього не було, просто в період застосування локальних мостів потреби у високошвидкісній передачі міжсегментного графіка не виникало.


Читайте також:

  1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  2. Абонентський стик ISDN мережі
  3. Адресація в IP-мережах
  4. Аналіз вузьких місць у мережі
  5. Апаратне забезпечення мереж
  6. Архітектура систем управління мережами
  7. Архітектури систем управління мережами
  8. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  9. Базові топології мережі
  10. Бальна оцінка стану контактної мережі
  11. Бездротові мережі
  12. Безкласова адресація та створення підмереж.




Переглядів: 806

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Специфікації фізичного середовища стандарту 802.3z | Особливості технології Bluetooth

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.