Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Повнодуплексні протоколи локальних мереж

Зміни в роботі МАС-уровня при повнодуплексній роботі

Технологія комутації сама по собі не має безпосереднього відношення до методу доступу до середовища, який використовується портами комутатора. При підключенні сегментів, що є середовищем, що розділяється, порт комутатора повинен підтримувати напівдуплексний режим, оскільки є одним з вузлів цього сегменту.

Проте, коли до кожного порту комутатора підключений не сегмент, а тільки один комп'ютер, причому по двох роздільних каналах, як це відбувається майже у всіх стандартах фізичного рівня, окрім коаксіальних версій Ethernet, ситуація становится* не такою однозначною. Порт може працювати як в звичайному напівдуплексному режимі, так і в повнодуплексному. Підключення до портів комутатора не сегментів, а окремих комп'ютерів називається мікросегментацією.

У звичайному режимі роботи порт комутатора як і раніше розпізнає колізії. Доменом колізій в цьому випадку буде ділянка мережі, що включає передавач комутатора, приймач комутатора, передавач мережевого адаптера комп'ютера, приймач мережевого адаптера комп'ютера і дві виті пари, що сполучають передавачі з приймачами (рис. 2).

Колізія виникає, коли передавачі порту комутатора і мережевого адаптера одночасно або майже одночасно починають передачу своїх кадрів, вважаючи, що зображений на малюнку сегмент вільний. Правда, вірогідність колізії в такому сегменті значно менше, чим в сегменті, що складається з 20-30 вузлів, але вона не нульова. При цьому максимальна продуктивність сегменту Ethernet в 14 880 кадрів в секунду при мінімальній довжині кадру ділиться між передавачем порту комутатора і передавачем мережевого адаптера. Якщо вважати, що вона ділиться навпіл, то кожному надається можливість передавати приблизно по 7440 кадрів в секунду.

 

Рис. 2 - Домен колізій, що утворюється комп'ютером і портом комутатора

 

У повнодуплексному режимі одночасна передача даних передавачем порту комутатора і мережевого адаптера колізією не вважається. У принципе,'это достатньо природний режим роботи для індивідуальних повнодуплексних каналів зв'язку, і він часто використовується в протоколах територіальних мереж. При повнодуплексному зв'язку порти Ethernet можуть передавати дані із швидкістю 20 Мбіт/с - по 10 Мбіт/с в кожному напрямі.

Природно, необхідно, щоб МАС-узлы взаємодіючих пристроїв підтримували цей спеціальний режим. У разі коли тільки один вузол підтримуватиме повнодуплексний режим, другий вузол постійно фіксуватиме колізії і припинятиме свою роботу, тоді як інший вузол продовжуватиме передавати дані, які ніхто у цей момент не приймає. Зміни, які потрібно зробити в логіці МАС-узла, щоб він міг працювати в повнодуплексному режимі, мінімальні - потрібно просто відмінити фіксацію і відробіток колізій в мережах Ethernet, а в мережах Token Ring - посилати кадрів комутатор, не чекаючи приходу токена доступу, а тоді, коли це потрібно кінцевому вузлу. Фактично, при роботі в повнодуплексному режимі МАС-узел не використовує метод доступу до середовища, розроблений для даної технології.

Після випробування повнодуплексної технології на з'єднаннях комутатор-комутатор розробники реалізували її і в мережевих адаптерах, в основному адаптерах Ethernet і Fast Ethernet. При розробці технологій Fast Ethernet і Gigabit Ethernet повнодуплексний режим став одним з двох повноправних стандартних режимів роботи вузлів мережі. Багато мережевих адаптерів зараз можуть підтримувати обидва режими роботи, відпрацьовує логіку алгоритму доступу CSMA/CD при підключенні до порту концентратора і працюючи в повнодуплексному режимі при підключенні до порту комутатора.

При використанні повнодуплексних версій протоколів відбувається деяке зближення різних технологій, оскільки метод доступу багато в чому визначав обличчя кожної технології. Відмінність технологій залишається в різних форматах кадрів, а також в процедурах контролю коректності роботи мережі на фізичному і канальному рівнях.

Повнодуплексні версії протоколів могли б бути реалізовані і в мостах. Принципових перешкод для цього не було, просто в період застосування локальних мостів потреби у високошвидкісній передачі міжсегментного графіка не виникало.


Читайте також:

 1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
 2. Абонентський стик ISDN мережі
 3. Адресація в IP-мережах
 4. Аналіз вузьких місць у мережі
 5. Апаратне забезпечення мереж
 6. Архітектура систем управління мережами
 7. Архітектури систем управління мережами
 8. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
 9. Базові топології мережі
 10. Бальна оцінка стану контактної мережі
 11. Бездротові мережі
 12. Безкласова адресація та створення підмереж.
Переглядів: 756

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Специфікації фізичного середовища стандарту 802.3z | Особливості технології Bluetooth

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.