Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні поняття теорії множин

Питання, які розглядаються:

 

1. Предмет, зміст дисципліни.

2. Множина. Операції з множинами.

 

1. Предмет, зміст дисципліни

Цифрова обчислювальна техніка (ОТ) на сучасному етапі розвитку суспільства є матеріальною основою діяльності будь-якого спеціаліста у всіх галузях народного господарства, а особливо для спеціаліста в області економічної інформатики і автоматизованих систем управління (АСУ).

Вивчення цифрової обчислювальної техніки повинно опиратися на знання фізичних основ електротехніки і електроніки, структурної організації і функціонування типових елементів, вузлів і пристроїв електронних обчислювальних машин (ЕОМ). Тому основна мета курсу „Комп'ютерна схемотехніка'' - закласти фундамент теоретичних знань і практичних навичок, які потрібні для розуміння принципів роботи електронних пристроїв, що використовуються в ЕОМ, обчислювальних мережах і технічних засобах інформаційних систем.

Елементна база і вузли ЕОМ складають предмет вивчення комп'ютерної схемотехніки. Типові елементи і вузли ЕОМ в цьому курсі вивчаються на структурно-логічному рівні. Крім основ електротехніки і електроніки, які розглядають роботу схем ЕОМ на фізичному рівні, ще треба мати уявлення про основні поняття теорії множин, які потрібні при розглядані багатофункціональних схем пам'яті в багаторівневих пристроях пам'яті, а також про основні поняття теорії перемикаючих функцій (ПФ) і теорії логічного проектування дискретних пристроїв, які потрібні при розглядані комбінаційних схем і схем з пам'яттю.

Типи сигналів, що використовуються в ЕОМ. Цифрова електронна обчислювальна машина - складний комплекс пристроїв обробки інформації. Інформація в ЕОМ подається за допомогою електричних сигналів: неперервних і дискретних (переривистих).

Неперервні сигнали використовуються в аналогових обчислювальних машинах (АОМ), дискретні - в цифрових ЕОМ. Існують також гібрідні аналого-цифрові ЕОМ. Цифровий спосіб обробки інформації — універсальний і тому найбільш поширені цифрові ЕОМ.

Дискретні електричні сигнали поділяються на імпульси і потенціали (рівні напруги). Імпульс - дискретний сигнал визначеної тривалості.

Тривалість потенціалу у загальному випадку наперед не визначена. Різниця між потенціалом і імпульсом у тому, що імпульс має спад, що не керується.

У цифрових ЕОМ використовується двійкова система числення з цифрами Oil, тому що в ЕОМ застосовуються електричні схеми з двома стійкими станами. Цифри 0 і 1 можуть відображатися додатними і від'ємними імпульсами, наявністю і відсутністю імпульсів, високим і низьким потенціалами, пакетами синусоїдальних коливань у протилежних фазах (радіоімпульси) і таке інше. Несинусоїдальний сигнал прийнято називати відеоімпульсом.

Схеми ЕОМ поділяються на імпульсні, потенціальні і імпульсно- потенціальні - в залежності від того, який тип сигналів використовується у них для подання інформації, що обробляється.

Службові і допоміжні сигнали при цьому можуть бути двох типів. В цифровій інтегральній мікроелектроніці як правило застосовують потенціальні системи елементів. Це визначається тим. що для формування і генерації імпульсів треба електронні схеми з конденсаторами і котушками індуктивності, а при інтегральної технології виробництво мікросхем з конденсаторами і котушками індуктивності складає певні труднощі.

По призначенню схеми ЕОМ поділяються на логічні, що обробляють інформацію, запам'ятовуючі, що зберігають інформацію, і допоміжні, що обслуговують їх роботу.

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А .Маршалл - основоположник неокласичної теорії.
  5. А/. Поняття про судовий процес.
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  8. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  9. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  10. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  11. Алгебра множин
  12. Альтернативні теорії вартості




Переглядів: 625

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Conclusion | Множина. Операції з множинами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.