Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема: Аналіз лікарської рослинної сировини. Охорона праці при проведенні аналізу лікарської рослинної сировини.

Лекція №3

Мета: -мати поняття про тотожність, чистоту, доброякісність ЛРС, домішки, макроскопічний аналіз ЛРС, суть мікроскопічного аналізу цілої подрібненої, порошкованої сировини, якісний та кількісний хімічний аналіз, фітохімічний аналіз ЛРС, значення біологічного аналізу сировини рослинного походження, що містить серцеві глікозиди, суть фізико-хімічного аналізів при дослідженні сировини, радіоактивність ЛРС;

- - знати мету фармакогностичного аналізу, види домішок в ЛРС, шляхи встановлення тотожності ЛРС, послідовність і техніку проведення макроскопічного аналізу, діагностичні ознаки сировини по морфологічним групам, значення мікрохімічного аналізу, якісні реакції на основні групи природних сполук, що вміщуються в ЛРС, суть фітохімічного аналізу при дослідженні ЛРС, методи фізико-хімічного аналізу, об’єкти, що підлягають біологічному аналізу, значення люмінесцентної мікроскопії при визначенні тотожності ЛРС,

- - вміти застосовувати знання щодо макроскопічного, мікрос-копічного, мікрохімічного (гістохімічного) аналізу ЛРСв фармакогностичному аналізі для встановлення тотожності цілої, подрібненої, порошкованої ЛРС різних морфологічних груп використовувати різні методи аналізу ЛРС на практичних заняттях, пояснити вплив радіоактивних чинників на ЛРС.

ПЛАН:

1.Завдання аналізу ЛРС. Види аналізів.

2.Поняття про радіоактивність ЛРС.

3. Послідовність і техніка проведення макроскопічного аналізу.

4. Охорона праці при проведенні аналізу ЛРС.

5.Методика проведення мікроскопічного аналізу.


 

Лікарська рослинна сировина і продукти, одержані з неї, являють собою повноцінний матеріал лише тоді, коли вони за всіма параметрами відповідають чинним НАД. Ця відповідність визначається шляхом проведення фармакогностичного аналізу.

Фармакогностичний аналіз — це комплекс методів аналізу лікарської сировини рослинного і тваринного походження та їх продуктів, який полягає у визначенні тотожності (ідентичності), чистоти і доброякісності.

Фармакогностичний аналіз складається із ряду послідовно виконуваних аналізів — товарознавчого, макроскопічного, мікроскопічного і фітохімічного. В деяких випадках він доповнюється визначенням біологічної активності сировини.

Лікарська рослинна сировина може бути цілою (totum), різаною (concisum), порошкованою (pulveratum), у вигляді брикетів, гранул і лікарських зборів. Для її дослідження доводиться вдаватися до різних методів фармакогностичного аналізу.

Товарознавчий аналіз включає правила приймання сировини, регламентує відбирання проб для проведення послідовних випробувань сировини. В ході товарознавчого аналізу визначають вміст домішок, ступінь подрібненості і пошкодженості сировини амбарними шкідниками, вміст вологи та золи.

Макроскопічний (від грецьк. macros — довгий, великий і scopeo — дивлюсь) аналіз застосовується для визначення тотожності і доброякісності сировини.

Мікроскопічний (від грецьк. micros — малий) аналіз застосовується для встановлення тотожності сировини, як правило, у різаному, порошкованому вигляді та ін.

Фітохімічний вид аналізу забезпечує виявлення діючих і супутніх речовин та визначення вмісту біологічно активних сполук хімічними та фізико-хімічними методами.

Вибір методу дослідження залежить від товарного стану лікарської рослинної сировини (ціла, подрібнена тощо).


Читайте також:

 1. ABC-XYZ аналіз
 2. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
 3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 4. SWOT-аналіз у туризмі
 5. SWOT-аналіз.
 6. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
 7. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
 8. V. Нюховий аналізатор
 9. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
 10. АВС (XYZ)-аналіз
 11. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
 12. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Декартів добуток | Макроскопічний метод аналізу лікарської рослинної сировини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.