Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



САSЕ-технологія створення інформаційних систем

САSЕ-технологія (Computer-Aided Software/System Engineering) являє собою сукупність методологій аналізу, проектування, розроблення та супроводження складних систем програмного за­безпечення (ПЗ), підтриману комплексом взаємозв'язаних засобів автоматизації. САSЕ надає системним аналітикам, проектуваль­никам і програмістам інструментарій для автоматизації проекту­вання і розроблення ПЗ.

Головна мета САSЕ-технології полягає у відокремленні проек­тування ПЗ від його кодування і наступних етапів розроблення. Основний акцент у процесі створення ПЗ припадає на етапи аналізу і проектування, на відміну від кодування. Процес створення ПЗ із застосуванням САSЕ-засобів має такі переваги: підвищення якості ПЗ завдяки використанню засобів автоматичного контро­лю проекту; прискорення процесу проектування та розроблення; звільнення розробника від рутинної роботи і надання йому мож­ливості зосередитися на творчій частині розробки; підтримка розвитку та супроводження системи тощо.

САSЕ-засоби здійснюють автоматизовану підтримку робіт на всіх етапах життєвого циклу ПЗ. У процесі створення і редагу­вання проекту вони забезпечують роботу користувача в інтерак­тивному режимі з графічними моделями, підтримують організа­цію проекту у вигляді ієрархії рівнів абстракції, контролюють відповідність компонентів програмної системи.

До САSЕ-засобів відносять здебільшого будь-який програм­ний засіб, що забезпечує автоматичну допомогу в процесі розроб­лення ПЗ, його супроводження, а також під час управління про­ектом. Сучасним САSЕ-засобам притаманні такі властивості:

- застосування потужної графіки для подання і документуван­ня систем ПЗ, а також для поліпшення інтерфейсу з користувачем;

- використання комп'ютерного сховища, або репозиторію — бази даних САSЕ, в якій зберігається вся проектна інформація;

- інтеграція інформації та інструментальних засобів, що дає змогу керувати всім процесом проектування і розроблення ПЗ, використовуючи засоби планування проекту;

- застосування базових програмних засобів різного призна­чення (БД і СУБД, компілятори, налагоджувачі, документатори, текстові редактори, оболонки експертних систем і бази знань, мови четвертого покоління і т. ін.);

- автоматична кодогенерація, призначена для одержання ви­конуваних машинних кодів із специфікацій ПЗ;

- обмеження складності з метою одержання керованих компо­нентів системи з простою структурою і доступних для огляду і розуміння;

- гнучкість, яка забезпечує здатність до адаптації за зміни ви­мог і цілей проекту.

САSЕ-технологія передбачає використання різних за функціо­нальним призначенням груп засобів.

Засоби аналізу і проектування призначені для підтримки ви­значення системних вимог, створення специфікацій компонентів системи, проектування системи. В результаті формуються архітек­тура системи і детальний проект, розроблений до рівня алгорит­мів i структур даних. До цієї групи належать пакети САSЕ. Аналітик (Ейтекс), The Developer (ASYST Technologies), BPWin (Logic Works), Analist/Designer (Yourdon), Design/IDEF(Meta Software) та ін.

Засоби проектування баз даних забезпечують створення інфологічної та даталогічної моделей БД, нормалізацію відношень та ав­томатичну генерацію схем БД й описів файлів на рівні програмного коду. До цієї групи належать ERWin (Logik Works), Chen Toolkit (Chen & Associated), S-Designor (SDP), Designer/2000 (Oracle).

Засоби програмування здійснюють підтримку програмування і тестування, а також автоматичну кодогенерацію зі специфікацій з одержанням повністю документованої виконуваної програми. В цю групу входять діаграмери і засоби роботи з репозиторієм, генератори та аналізатори кодів, генератори тестів, налагоджувачі. Основні пакети: COBOL 2/Workbench (Micro Focus), DECASE (DEC), APS (Sage Software).

Засоби супроводження і реінжинірингу забезпечують управ­ління функціонуванням системи, коригування та модифікацію, ана­ліз і реінжиніринг існуючої системи. До них належать документатори, аналізатори програм, засоби міграції, засоби реструктурування і реінжинірингу: Adpac СASE Tools (Adpac), Scan/СОВОL і Super-Structure (Computer Data Systems), Inspector/Recoder (Language Technology).

Засоби оточення включають засоби підтримки каркасів і плат­форм для створення, інтеграції і надання САSЕ-засобам товарно­го вигляду: Multi/Cam (AGS Management Systems), Sylva Foundry (Cardware).

Засоби управління проектом призначені для підтримки пла­нування, контролю, керування та взаємодії у процесі розроблення і супроводження проектів: Project Workbench (Applied Business Technology).


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  4. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  5. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  6. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  7. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  8. III етап. Системний підхід
  9. IV. Розподіл нервової системи
  10. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  11. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  12. IV. Філогенез кровоносної системи




Переглядів: 796

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стадії створення інформаційної системи | Класифікація інформаційних систем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.