Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахунки, що базуються на заліку взаємної заборгованості платників

До розрахунків, що базуються на заліку взаємної заборгованості платників, належать розрахунки, за яки­ми взаємні зобов'язання боржників і кредиторів один перед одним погаша­ються в рівновеликих сумах і лише за різницею здійснюється платіж на загальних підставах. Кожна зі сторін сплачує або одержує лише різницю платіжної суми, яка не покривається зарахуваннями.

 

Існують постійно діючі та разові зарахування вимог.

До постійно діючихналежать періодичні розрахунки за сальдо зустрічних вимог.

До разових розрахунківналежать заліки зустрічних вимог між двома підприємствами або між групою підприємств і організацій.

Розрахунки за сальдо можуть здійснюватися, коли два підприємства перебувають у постійних господарських зв'язках і кожне з них єодночасно і постачальником, і покупцем одне стосовно до одного. Розрахунки ведуться на основі угоди між учасниками, причому строки і порядок розрахунків погоджуються зустановою банку. В угоді сторонами передбачається періодичність звірення взаємної заборгованості зі складанням відповідного акта, строки та форма розрахунків.

Підприємства, що проводять розрахунки за сальдо, надсилають один одному, минаючи банк, розрахункові документи на відвантажені товарно-матеріальні цінності і надані послуги. Ці рахунки не підлягають негайній оплаті.

На одного з учасників розрахунків покладають обов'язок у визначені строки виводити сальдо взаємних вимог за розрахунко­вий період. Після складання акта звірення взаємної заборгова­ності сторона, на користь якої склалося кредитове сальдо взаємних зобов'язань, виписує документ (платіжне доручення, платіжну вимогу-доручення) або оформляє вексель. Якщо сальдо на користь підприємства, яке веде рахунок взаємних розрахунків, то воно складає платіжну вимогу-доручення на цю суму і разом з копією виписки з окремого рахунка здає в свою установу банку на інкасо. Оплату таких вимог-доручень проводять із рахунка контрагента у звичайному порядку, встановленому для розра­хунків платіжними вимогами-дорученнями. Якщо сальдо на користь іншої сторони, підприємство, яке веде рахунок, дає банкові платіжне доручення про перерахування платіжної суми з його рахунка на рахунок контрагента.

Порядок проведення розрахунків при здійсненні разового заліку визначається рішенням центральних органів влади.

Суть разового заліку між двома підприємствами зводиться до того, що підприємство, яке бажає здійснити залік, подає в установу банку заяву про залік. Банк приймає до заліку лише ті розрахункові документи, що підлягають оплаті безперечно. Залік проводять відкликанням розрахункового документа, що підлягає заліку в повній сумі. Неоплачена сума пред'являється до сплати в календарній черговості.

У разовому заліку може брати участь і кілька підприємств із одного чи різних регіонів країни, причому не обов'язково, щоб ці підприємства мали одне до одного тільки зустрічні претензії. Вони можуть бути зв'язані між собою лише послідовним ланцюгом грошових вимог і зобов'язань. Кожному учасникові заліку відкривається тимчасовий особовий рахунок, у дебет якого записуються суми документів, оплачених шляхом заліку, а в кредит - суми, які надходять підприємству від інших учасників заліку. Якщо сальдо за рахунком кредитове, то воно зараховується на поточний рахунок учасника заліку. Якщо утворилося дебетове сальдо за заліком, то воно списується з поточного рахунка; банк може надати учасникові заліку кредит на завершення заліків, тобто на сплату дебетових сальдо.

 


Читайте також:

  1. Аналіз дебіторської заборгованості
  2. Аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості
  3. Аналіз кредиторської заборгованості підприємства.
  4. Аналіз руху грошових коштів та дебіторської заборгованості
  5. Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості
  6. Аудит дебіторської заборгованості
  7. Аудит кредиторської заборгованості за кредитами банків
  8. Взяття на облік юридичних осіб – платників податків
  9. Види дебіторської заборгованості та облік розрахунків до одержання
  10. Визначення сум податкових та грошових зобов'язань платників податків
  11. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку
  12. Віднесення кредиту до складу простроченої заборгованості




Переглядів: 478

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика форм безготівкових розрахунків | Примусове списання (стягнення) коштів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.