Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутнісне визначення демократії.

Прийняття рішень за більшістю і підпорядкування меншості більшості у їх реалізації.

4. Рівність громадян на участь в управлінні державою передбачає: рівність виборчих прав; свободу створення громадянами політичних партій і об’єднань, які артикулюють і відстоюють їхні інтереси; право на одержання і розповсюдження інформації і – це, можливо, головне – право на участь у конкретній боротьбі за одержання керівних посад у державі.

Дж. Сарторі: «Демократія – це система, за якої ніхто не може обрати самого себе, наділити себе владою управляти й, отаким чином не може привласнити беззастережну й необмежену владу»

Прямою протилежністю їй є тиранія, деспотизм, автократія, абсолютизм, диктатура, авторитаризм і тоталітаризм. Поняття «автократизм» походить від грецького слова «авторитет». Тепер термін «авторитаризм» є принизливим, він указує на зло – і надуживання авторитетом, що придушує свободу. Авторитаризм як назву політичної системи створено фашизмом, правда, як хвалебний термін.

Демократія – це не просто не автократія, вона – чітка протилежність автократії. Це значить, що демократія являє собою політичну систему, що характеризується відмовою від персоніфікованої влади, узурпованої кимсь одним влади над громадянином. Демократія – система, яка відповідає тому принципові, що ніхто не може користуватися владою на свій розсуд. Діяльність чиновників за цієї влади обмежена юридичними структурами і можливістю заміняти державців, час діяльності яких строго окреслено. Усе це дає можливість забезпечувати державців перед людьми й уникати перевищення повноважень.

Коли ідеться про демократичне суспільство, то передбачається, що ключова фігура демократичної моделі – виборець – правильно усвідомлює власні інтереси й оцінює альтернативних кандидатів на підставі того, хто з них найкращим чином служитиме його інтересам, а після вже віддає свій голос за кандидата, якого він оцінив найвище.

Терміни «більшість» і «меншість» уживані у трьох значеннях: конституційному, виборчому і суспільному. У конституційному (головному) контексті йдеться власне про меншості, а не про більшості. Точніше, про те, що меншість у разі перемоги більшості повинна мати право виступати, право опозиції. Друге конституційне значення тиранії більшості, назване Медісоном і Т. Джеферсоном «виборчим деспотизмом». «Меншість» - це ті хто мусить підкоритися волі більшості. Отже, меншість позбавляється усих прав. Згідно з А. де Токвілем і Дж. Ст. Міллем «більшість» приховує небезпеку духовної тиранії.

Пряма демократія як демократія без представників і виборів має кілька підвидів, основним з яких є референдум. Демократія референдуму – це демократія, за якої демос розв’язує проблеми сам. Важливі проблеми референдуму, безумовно, обговорюються у суспільстві, але основна маса людей лишаються пасивними слухачами, нічого не додаючи до цього обговорення.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. Ocнoвнi визначення здоров'я
  5. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  6. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  7. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  8. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  9. Балансова теорія визначення статі. Диференціація статі і роль гормонів у цьому процесі.
  10. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  11. Біостратиграфічні методи визначення віку порід
  12. Біуретовий метод визначення білків




Переглядів: 579

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Первинні принципи демократії та звичайні її ознаки. | Перехід від тоталітаризму до демократії на прикладі Польщі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.