Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Земельна ділянка

Житлові будинки, квартири і частини житлових будинків

В іпотеку можуть передаватися житлові будинки чи квартири як ті, що на­лежать заставодавцю на праві власності, так і ті, що стануть його власніс­тю після укладення іпотечного договору.

Окремі кімнати або підсобні приміщення, які є частиною житлових будинків чи квартир, не можуть бути предметом іпотеки.

В іпотеку можуть передаватися земельні ділянки, які належать громадянам та юридичним особам на правах власності. Земельну ділянку, яка перебуває у спільній частковій власності, може бути передано в іпотеку після виділення її в натурі. Не допускається передача в іпотеку частини земель­ної ділянки, яка за розміром не може бути використана як окрема земель­на ділянка за цільовим призначенням земель відповідної категорії.

Земельна ділянка, віднесена до земель населених пунктів (крім земель с/г призначення) на якій згідно із затвердженими правилами забудови відповідних населених пунктів заборонено спорудження будівель та споруд , не може бути предметом іпотеки як окрема земельна ділянка.

Не допускається передача в іпотеку земельних ділянок, які відповідно до законодавства не можуть передаватися у власність громадян та юри­дичних осіб.

Передача в іпотеку земельних ділянок сільськогосподарського призначен­ня (крім земельних ділянок для ведення особистого підсобного господар­ства та для індивідуального садівництва, які належать громадянам на праві власності) може проводитися лише для забезпечення виконання заставо­давцем зобов'язань за кредитними договорами, укладеними з метою при­дбання сільськогосподарської техніки, племінної худоби, елітного насіння, посадкового матеріалу, спорудження будівель та споруд виробничого при­значення, для здійснення заходів, пов'язаних із землеустроєм та охоро­ною земель, а також виконання зобов'язань за кредитними договорами, укладеними з метою отримання коштів для придбання земельних ділянок, з наступною передачею земельних ділянок в іпотеку для забезпечення ви­конання зобов'язань за такими кредитними договорами. Не допускається передача в іпотеку земельних ділянок сільськогосподар­ського призначення з метою отримання коштів для виконання боргових зобов'язань заставодавця, для виплати заробітної плати та будівництва об'єктів соціально-культурного призначення.

Заставодержателем земельної ділянки можуть бути лише комерційні бан­ки, що відповідають вимогам, установленим Кабінетом Міністрів України та Національним банком України.


Читайте також:

 1. Абсолютна земельна рента.
 2. Абсолютна земельна рента.
 3. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
 4. Для введення внутрішньоцехового режиму вся територія виробничої зони розподіляється на цехи (дільниці), які мають окремі приміщення, або розміщуються на ізольованих ділянках.
 5. Загальні положення про рух поїздів на ділянках, обладнаних автоматичним блокуванням
 6. Заходи безпеки на електрифікованих ділянках.
 7. Земельна ділянка як об’єкт управління
 8. Земельна політика України: стратегія адаптації до вимог європейського союзу
 9. Земельна рента
 10. Земельна рента та її види
 11. Земельна рента та її форми
Переглядів: 292

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будівлі та споруди | Ділянки надр, відособлені водні об'єкти.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.