Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Родові та власні ознаки нерухомості

Природним (створеним природою) загальним базисом будь-якої еконо­мічної і соціальної діяльності людства є земля. У сфері нерухомості під словом «земля» розуміється земельна ділянка -частина земельної по­верхні з установленими межами, яка характеризується певним місцерозташуванням, господарським використанням, правовим режимом та інши­ми суттєвими ознаками, з визначеними щодо неї правами.

Маючи земельну ділянку як складову частину, всі штучні будови (об'єкти нерухомості) володіють родовими ознаками, які дозволяють відрізнити їх від рухомих об'єктів:

1. Стаціонарність, нерухомість. Ця ознака характеризується міцним фі­зичним зв'язком об'єкта нерухомості із земною поверхнею і неможли­вістю його переміщення у просторі без фізичного руйнування і нане­сення шкоди, що робить об'єкт непридатним для подальшого викорис­тання.

2. Матеріальність. Нерухомість завжди функціонує у натурально-речовій та вартісній формі. Фізичні характеристики об'єкта нерухомості вклю­чають, наприклад, дані про його розміри, форму, поверхню і підґрунто­вий шар, ландшафт тощо. Сукупність цих характеристик визначає ко­рисність об'єкта, яка становить основу вартості нерухомості. Зазначи­мо, що нерухомість є одним із небагатьох товарів, вартість котрих май­же завжди стабільна, але й має тенденцію до поступового зростання з плином часу.

3. Довговічність. Термін використання нерухомості практично вищий, ніж усіх інших товарів, крім окремих видів коштовного каміння і виро­бів із дорогоцінних металів.

Наприклад, згідно з діючими у Росії будівельними нормами і правилами житлові будинки залежно від матеріалу основних конструкцій (фундаменту, стін, пере­криттів) діляться на 6 груп із нормативними строками служби від 15 до 150 років. Тривалість кругообігу землі при правильному її використанні нескінченна, а порушення її експлуатації призводить до невиправних втрат.

Крім загальних родових ознак нерухомості, можна виділити власні ознаки, які визначаються конкретними показниками залежно від виду об'єкта нерухо­мості. Практично неможливо говорити про дві однакові квартири, ділянки, споруди, оскільки у кожної обов'язково будуть відмінності: розташування сто­совно інших об'єктів нерухомості до частин світу, інфраструктура. Це свідчить про унікальність і неповторність кожного окремого об'єкта нерухомості. Нерухомість завжди виступає як об'єкт довгострокового інвестування. Грошові вклади в об'єкти нерухомості — це затрати з достатньо високим строком повернення коштів.

Зазначимо, що деякі види нерухомості можуть переходити в рухоме майно.

Скажімо, ліс і багаторічні насадження, за визначенням, належать до нерухомос­ті, а заготовлений ліс - це вже рухоме майно. Обладнання будівель і споруд (мережа опалення, водопровід, каналізація, електрообладнання, ліфти та ін.) відноситься до рухомого майна. Але оскільки воно стало невід'ємною частиною об'єкта нерухомості, то у випадку його продажу/оренди необхідно детально описати все рухоме майно, яке включається до складу нерухомого (особливо це стосується майна, яке підлягає вилученню при здійсненні правочину).

Отже, до нерухомості відносять найбільш цінні й загальновагомі об'єкти основних засобів, а також об'єкти нерухомості, такі як земля і надра, що мають не тільки економічну, а й і стратегічну значущість для будь-якої дер­жави у всі часи.

Наприклад, у докапіталістичний період земля була єдиним вагомим дже­релом багатства як для кожної окремої людини, так і держави та суспіль­ства в цілому.

Нерухомість у будь-якому суспільному устрої є об'єктом економічних і дер­жавних інтересів, тому для цієї категорії майна обов'язкова державна ре­єстрація прав на неї. Це дає змогу ідентифікувати об'єкт нерухомості та суб'єкта, який має права на нього, адже зв'язок між ними невидимий, а передача нерухомості шляхом фізичного переміщення неможлива.

Отже, в даній лекції визначено сутність поняття нерухомість та сутнісні характеристики нерухомого майна, його склад та відмінності від основних фондів.

 

 

 

Контрольні питання:

1.Як законодавство України визначає нерухоме майно?

2. Визначіть сутність поняття нерухомість, та вкажіть її сутнісні характеристики.

3.Які ознаки об’єктів нерухомості належать до родових? Охарактеризуйте їх..

4. Які ознаки об’єктів нерухомості відносять до власних?

5.Поясніть основні розбіжності у поняттях « нерухомість» , « Основні фонди»

6. Назвіть класифікацію основних об’єктів нерухомості. Дайте їх характеристику.

7. Які перспективи розвитку об’єктів нерухомості в Україні.

 

Лекція 11 Тема 9.2 .Характеристика основних параметрів обєктів нерухомості при проведенні операцій їх вартісної оцінки

План:

1.Аналіз макроекономічних показників

2.Характеристика нерухомості як фізичного обєкта

3.Характеристика нерухомості як обєкта права

Ключові поняття:

Фізичні характеристики;

-функціональні характеристики,

 

 


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  4. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  5. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Акціонерна власність в економічній системі
  8. Аналіз однієї ознаки
  9. Анархізм заперечує державу і владу взагалі, велику приватну власність при допущенні дрібної, проголошує крайній індивідуалізм, нічим не обмежену свободу.
  10. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  11. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  12. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян




Переглядів: 1260

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Склад і характеристика об 'єктів нерухомості | Аналіз макроекономічних показників

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.