Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Управління виходом і якістю борошна і висівок

Управління виходами різних сортів борошна та їх якістю зводить­ся до додержання вказаних норм як за кількістю одержаного борошна, так і за його якістю.

. Виробницт­ву борошна вищого сорту віддають перевагу перед іншими сортами, оскільки він має найвищу ціну і користується підви­щеним попитом споживачів. Кількісний вихід борошна вищого сорту із даної помельної партії відомий із розрахункового виходу, який розробляється лабораторією підприємства. Допускається збільшення виходу борошна вищого сорту без погіршення якості інших сортів [4].

Кількісний вихід і якість борошна вищого сорту необхідно конт­ролювати систематично через 1...2 год. При зменшенні виходу борошна вищого сорту проти запланованого слід встановити причини такого порушення та провести необхідні налагодження в технологічному процесі. Найбільш розповсюдженими причинами зменшення вихо­ду борошна вищого сорту є зменшення навантаження зерна на І драну систему, збільшення його вологості та зменшення кількості збага­чених проміжних продуктів, які направляються на розмельні сис­теми, де вилучають борошно вищого сорту.

Якість борошна вищого сорту оперативно контролюють за його білістю. При погіршенні якості борошна необхідно підкорегувати якість борошна шляхом виведен­ня із нього гірших за якістю потоків і тим самим покращити якість інших потоків, що утворюють вищий сорт. Після цього необхідно знайти причини, що спричинили погіршення якості борошна [4].

Управлінням якістю борошна першого сорту доводиться користу­ватись частіше у порівнянні з вищим сортом за рахунок того, що якість борошна першого сорту та її вихід залежать як від вищого, так і від другого сортів, або виходу висівок при двосортному помелі. Ос­новними причинами погіршення якості борошна першого сорту є ті ж самі причини, що викликають погіршення якості борошна вищого сор­ту. Порушення в технологічному процесі нескладно усунути пе­реведенням деяких потоків борошна із вищого сорту до першого, або виведенням гірших потоків борошна із першого сорту до другого. Такі можливості у технологічному процесі необхідно передбачати. Уп­равління іншими чинниками в технологічних процесах виробницт­ва борошна першого сорту такі ж самі, як при виробництві борошна ви­щого сорту. Це може бути вплив якості зерна (вологість, скловидність і ін.), режимів його водотеплової обробки, порушення режимів систем подрібнення, сортування та збагачення проміж­них продуктів [4].

Управління виходом борошна другого сорту проводиться зміною режимів подрібнення та сортування на останніх системах подрібненя зерна, а також індивідуальним вибором потоків борошна з різних систем, утворюючих борошно другого сорту. Основні фактори, що впливають на вихід і якість борошна другого сорту, такі: вологість та вимелюваність зерна, загальний вихід борошна усіх сортів, якість схо­дових оболонкових продуктів, що надходять на останні драні та розмелювальні системи, їх режим тощо [4].

Управлінням якістю борошна другого сорту доводиться займатись частіше, ніж її виходом. При відхи­ленні білості борошна від еталону в бік погіршення необхідно опе­ративно покращити борошна другого сорту шляхом переведення одного із потоків борошна першого сорту в другий, а потім знайти при­чину порушення і провести необхідні налагоджування, аналогічні тим, що наведені при управлінні якістю борошна високих сортів.

Вихід висівок, як і борошна, передбачається розрахунковим ви­ходом, дотримання якого є строго обов'язковим, бо він забезпе­чує загальний вихід борошна і характеризує рівень вико­ристання зерна. Підвищений вихід висівок, проти розрахунково­го, свідчить про незадовільний стан технологічного процесу ви­робництва борошна. Причина такого стану може бути від підвище­ної вологості зерна, підвищеного навантаження на І др.с., високих режимів подрібнення зернових продуктів, незадо­вільного очищення сит у розсійниках на вимелюючих системах, низь­кої ефективності вимелюючих машин А1-БВГ. Усунення цих при­чин стабілізує нормативний вихід висівок при даному помелі [4].

Якість висівок визначається тільки вологістю (не більше 15 %), але підвищена кількість борошна у висівках (понад 10 %) свід­чить про наявність певних порушень у технологічному процесі, які необхідно з’ясувати і усунути [4].

 


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. Oracle Управління преміальними
  5. А. Видання прав актів управління
  6. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  7. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  8. Адаптивні організаційні структури управління.
  9. Адміністративне право і державне управління.
  10. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  11. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  12. Адміністративні методи управління




Переглядів: 945

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління технологічними процесами помелу і сортуван­ня зернових продуктів | Баланс помелу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.