Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Замикаючі витрати на паливо, електроенергію і тепло

Невід'ємною характеристикою паливно-енергетичних ресурсів, використовуваних у народному господарстві, є їх якість, обумовлена особливостями залягання, видобутку, природними властивостями, яка врешті решт формує вартість цих ресурсів. Видобуток і застосування в промисловому секторі паливно-енергетичних ресурсів різної якості протягом певного періоду часу обумовлюють необхідність урахування коливань вартісної складової, яка залежить від якості використовуваного ресурсу, при розрахунках економічної ефективності енергетичного виробництва, тобто врахування замикаючих витрат на паливно-енергетичні ресурси.

В умовах єдиного паливно-енергетичного комплексу обмеженість обсягів можливого видобутку найбільш економічних видів палива призводить до того, що зміна витрат палива на будь-якій ділянці народного господарства врешті решт позначається на масштабах видобутку палива тих родовищ, що «замикають» паливно-енергетичний баланс, тобто включаються до нього в останню чергу, тому що їх використання є найменш доцільним. Функції «замикаючих»можуть виконувати тільки ті родовища і басейни, можливі обсяги видобутку з яких перевищують економічно виправданий рівень їх використання, а запаси і якісні характеристики палива можуть задовольнити досить широке коло споживачів. Тому замикаючим паливом є атомна енергія, вугілля основних басейнів, а також природний газ і нафта невеликих або віддалених від центрів споживання родовищ.

Оскільки зміна витрати палива, обумовлена прийняттям того чи іншого варіанта його використання, призводить до зміни обсягу видобутку і транспортування замикаючого палива, в енергоекономічних розрахунках різницяу витраті палива оцінюється за показником замикаючих витрат на паливо. Вони характеризують приведені витрати за паливно-енергетичним комплексом у цілому, необхідні для збільшення обсягів споживання на одиницю маси палива даного виду в певному районі на даному розрахунковому рівні. Замикаючі витрати враховують не тільки витрати на видобуток і транспортування палива, але й економічні показники паливовикористання тією чи іншою установкою, а також технічні обмеження з використання тих чи інших видів палива. Для споживачів, яких постачають безпосередньо замикаючим паливом країни, замикаючі витрати становлять приведені витрати на це паливо (сума приведених витрат на видобуток і транспортування палива).

Замикаючі витрати розраховуються для певної структури паливно-енергетичного балансу країни і можуть застосовуватися при відносно невеликій різниці у витратах палива за порівняльними варіантами енергопостачання при вирішенні численних локальних завдань. Поряд з показниками замикаючих витрат на паливо в техніко-економічних розрахунках використовуються також показники замикаючих витрат на електроенергію і теплоту, що в сукупності складають систему взаємозалежних питомих економічних показників, які характеризують приведені витрати всього народного господарства на забезпечення додаткової потреби в різних видах палива та енергії по районах країни в певні інтервали часу.

Замикаючі витрати на електроенергіювизначаються за результатами оптимізації розвитку об'єднаних енергосистем і включають паливну складову (оцінену за замикаючими витратами на паливо), умовно-постійні витрати і відрахування від капітальних вкладень (за «замикаючими» електростанціями), а також витрати на розподіл електроенергії (вони суттєво залежать від відстані до споживачів енергії).

Показники замикаючих витрат на теплову енергіюмають локальний характер і формуються на основі замикаючих витрат на паливо і власних витрат теплопостачальних установок (ТЕЦ, районні і місцеві котельні).

Замикаючі витратипринципово відрізняються від питомих витратза всім обсягом палива, що видобувається (виробництво енергії). Вони характеризують тільки зміну витрат при відхиленнях від передбачених оптимальними балансами розмірів витрат палива та енергії по районах.


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  3. Адіабатичний тепловий вибух
  4. АКУМУЛЯТОРИ ТЕПЛОТИ
  5. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  6. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  7. Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України
  8. В обох випадках основним розрахунковим рівнянням є рівняння теплопередачі і теплового балансу
  9. Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле
  10. Вибір тепло ізоляторів для трубопроводів.
  11. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  12. ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЕПЛОСТІЙКОСТІ




Переглядів: 1206

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Показники економічної ефективності. | Поняття про енергоринок і його учасників.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.