Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Поняття про організацію.

ТЕМА 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ЯК ОБ'ЄКТ УПРАВЛІННЯ. СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ

1. Поняття про організацію

2. Види організацій

3. Характеристики організацій

4. Сутність управлінської діяльності.

5. Класифікація управлінських працівників

6. Фактори, що забезпечують успіх організації

 

Характеристики організації. Поділ праці в організації та необхідність управління. Менеджмент як система наукових знань. Менеджмент як мистецтво.

Сутність управлінської діяльності. Сфери менеджменту: виробництво, фінанси, кадри, нововведення маркетинг. Рівні менеджменту: інституційний, середній, нижчий. Класифікація управлінських працівників. Ролі менеджера в організації: міжособистісні; інформаційні; пов'язані з прийняттям рішень. Здібності менеджера: комунікативні, технічні, аналітичні, діагностичні, концептуальні Співвідношення якостей, необхідних менеджеру, на різних рівнях управління.

Терміни "управління", "керування" є широковживаними і найчастіше асоціюються з установою підприємством, організацією. Людське суспільство складається з великої множини різноманітних організацій, з якими поєднані всі прояви людського життя. Термін "організація" походить від грецького "organon", що означає поєднання, побудову, об'єднання чогось або когось у єдине ціле приведення до строгої системи. Організації можуть бути різними за характером і метою діяльності, за формою власності, мати комерційну і некомерційну спрямованість, але всі вони діють на основ певних правил і процедур. В українському законодавстві організації, що володіють певним майновим» комплексом для здійснення виробничої підприємницької діяльності і мають статус юридичної особи називають підприємствами. Широко вживаною також є назва "фірма", яка стосується будь-якої організаційно-господарської одиниці, що здійснює підприємницьку діяльність у галузі промисловості торгівлі, будівництва, транспорту, сервісу, наданні консультаційних послуг, виконанні робіт чи іншій сфері діяльності, яка прагне досягти комерційних цілей та користується правами юридичної особи Тому поняття "організація", "підприємство", "фірма" надалі використовуватимуться як взаємозамінні.

Організація — це соціальне утворення (група людей) з певними межами, що функціонує на відносно постійних засадах і свідомо координує свою діяльність для досягнення спільної мети Організаціями є фірми (економічні суб'єкти), профспілки, політичні партії, університети, неприбуткові організації, державні установи чи органи місцевого самоврядування і безліч інших "одиниць координації, що мають певні межі і функціонують для досягнення мети чи множини цілей, що поділяються її членами-учасниками" .

З визначення організації випливають три основні вимоги, які потрібні для її створення.

1. Сукупність учасників (людей).

2. Ступінь ідентифікації всіх учасників з цілями організації, що виступають похідними від інтересів їх засновників (власників).

3. Формальна структура владних відносин, ієрархія, що характеризується певною складністю.

В організації люди доповнюють один одного, що робить їх сильнішими у боротьбі за виживання. Без: об'єднання в організації, найпримітивнішими із яких були первісні племена, людський рід не зміг би вижити і створити цивілізацію.

Організації можуть бути формальними і неформальними. Наведене вище визначення стосується формальної організації. Неформальні ж виникають спонтанно, але тоді, коли люди вступають у стосунки між собою досить часто. Неформальні організації (групи) існують майже у всіх формальних; організаціях, за винятком, можливо, дуже маленьких. Їх виникнення пояснюється тим, що не всі інтереси чи соціальні потреби людей можуть бути задоволені в межах формальної організації Неформальні групи займають особливе місце у системі відносин, що складається у формальній організації і є предметом окремого вивчення. Надалі, ведучи мову про організацію, матимемо ж увазі лише формальну організацію.


Читайте також:

 1. II. Поняття соціального процесу.
 2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
 3. А/. Поняття про судовий процес.
 4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
 5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
 6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
 7. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
 8. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
 9. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
 10. Базове поняття земле оціночної діяльності.
 11. Базові поняття
 12. Базові поняття про класифікацію медичної техніки
Переглядів: 497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасні підходи до менеджменту | Види організацій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.