Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Засоби індивідуального медичного захисту.

Засоби захисту шкіри

Призначені для захисту відкритих ділянок шкіри, одягу, взуття та спорядження від попадання на них крапельно-рідинних ОР (СДОР), РР, збудників інфекційних захворювань. Вони поділяються на табельні та підручні. Табельні засоби захисту шкіри можуть бути фільтрувальними (повітропроникні) та ізолювальни­ми (повітронепроникні).

Захисний одяг з фільтрувальних матеріалів призначений для постійного та періодичного носіння. Його основу складає бавовняне обмундирування, оброблене спеціальною хімічною речовиною.

Комплект фільтрувального одягу ЗФО-58 складається з бавовняного комбінезону, обробленого розчином спеціальної пасти, що затримує пари СДОР (адсорбційного типу) або нейтралізує їх (хемосорбційного типу). У комплект входять також натільна сорочка та бавовняні підштаники, підшоломник і дві пари онучей, одна з яких насичена розчином пасти. Комплект випускається 3 розмірів:

1-й розмір - для людей зростом до 160 см;

2-й розмір - для людей зростом від 160 до 170 см;

3-й розмір - для людей зростом понад 170 см.

Ізолювальні засоби захисту шкіри виготовляються з повітронепроникних матеріалів. Вони можуть бути цілком герметичними (костюми, комбінезони) та част­ково або повністю негерметичними (плащі, накидки, фартухи). Останні захищають в основному від кра­пельно-рідинних ОР (СДОР).

Комплект ЗЗК складається з плаща, захисних панчох та рукавичок. Як правило, він використовується з імпрегнованим одягом (обмундируванням) та білизною.

Легкий захисний костюм Л-1 виготовляється з про­гумованої тканини та складається із сорочки з капю­шоном, штанів, які зшиті разом з панчохами, двопа­лих рукавичок та підшоломника.

Ізолювальні засоби захисту призначаються для ро­боти в зонах з високою концентрацією ОР (СДОР), а також використовуються під час виконання дегазацій­них, дезактиваційних та дезинфекційних робіт.

Для захисту від ОР (СДОР) можна використовува­ти підручні засоби захисту шкіри (предмети особис­того, побутового, спортивного, виробничого та іншого одягу і взуття з додатковими засобами герметизації). Треба мати на увазі, що перебування в ізолювально­му захисному одязі через порушення теплообміну обмежене в часі, особливо у спекотну пору року.

Ознаками перегрівання є: підвищення температури тіла до 38-40 °С, слабкість, головний біль, хитка хода, запаморочення, шум у вухах, задишка, почастішання пульсу.

Призначені для профілактики уражень та наданння медичної допомоги населенню, яке зазнало впливу радіаційних, хімічних, бактеріологічних чинників тех­ногенних та природних катастроф.

До засобів медичного захисту віднесені радіозахис­ні засоби, антидоти (протиотрута), протибактеріальні препарати та засоби часткової санітарної обробки.

Радіозахисні засоби (радіопротектори) - це фар­макологічні препарати, що застосовуються з метою ослаблення реакції організму на зовнішнє радіаційне опромінення. За терміном радіозахисного ефекту радіопротектори можуть бути короткочасної та тривалої дії.

До препаратів короткочасної дії належать найбільш поширені нині цистамін, індралін, препарат Б-190 тощо.

Цистамін вживають по одній таблетці за 30-40 хв до опромінення.

Препарат Б-190 випускається у таблетках по 0,15. Разова доза - 0,45. Таблетки потрібно розжувати та запити водою. Вживають за 15-20 хв до опромінення. Тривалість дії - 1 год, після чого можна вживати по­вторно.

До препаратів тривалої дії належить РДД-77. Ви­пускається у таблетках по 0,025. Вживають за 1-2 до­би до передбачуваного опромінення. Радіозахисна дія настає через 1 добу після вживання і триває 8-10 діб.

До найефективніших радіопротекторів належать препарати, що містять сірку (цистамін, меркаптоетиламін, глютатіон, тіосечовина). Останнім часом як радіопротектори використовуються адаптогени (препарати женьшеню, китайського лимонника, елеутерокока). Радіозахисний ефект мають вітаміни С, А, В, Р.

З метою купірування первинної променевої реакції на опромінення застосовують протиблювотні препарати - етаперазин, аміназин, диметпрамід, сиднокарб, диксафен, динетрол тощо. У разі надходження радіонуклідів у травний канал необхідно максимально швидко запобігти їх усмоктуванню у кров. Для цього використовують адсорбенти. Їх слід застосовувати негайно після надходження радіонуклідів у травний ка­нал, оскільки легкорозчинні радіоізотопи досить швид­ко всмоктуються у кров.

У разі надходження у травний канал ізотопів строн­цію та барію застосовують адсобар, полісурмін, альгі­нат кальцію, альгісорб. Для запобігання усмоктуванню ізотопів цезію найефективніші фероцен, бетонітова глина, вермікуліт, берлінська лазур.

Після вживання адсорбентів необхідно очистити травний канал від вмісту (промивання шлунка, засто­сування блювотних засобів, сифонні та звичайні очисні клізми, сольові проносні).

Якщо радіонукліди всмокталися у кров, застосову­ють комплексони, які утворюють з радіоізотопами спо­луки, що швидко виводяться з організму.

Для профілактики впливу радіоізотопів йоду на щитоподібну залозу застосовують препарати стабільного йоду.

Для захисту організму від дії СДОР застосовують антидоти.

Антидотами називають лікарські засоби, які запо­бігають дії отрути або усувають її з організму. Антидоти можуть використовуватися як засоби профілактики уражень і для надання медичної допомоги. Антидоти особливо ефективні на початку виникнення гос­трого отруєння, а використання із запізненням суттєво знижує їх лікувальну ефективність.

Антидоти застосовують лише для захисту від деяких СДОР.

До протибактеріальних засобів специфічної профі­лактики належать сироватки, вакцини, анатоксини, бактеріофаги, до неспецифічної - антибіотики, суль­фаніламідні препарати, інтерферони тощо.

До табельних медичних засобів належать аптеч­ка індивідуальна (АІ-2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) та індивідуальний перев'язувальний па­кет.

До аптечки індивідуальної АІ-2 входить комплекс препаратів, що запобіга­ють впливові на людину іонізуючого випромінювання, ОР (СДОР) або знижують його, бакзасоби застосову­ються для профілактики шоку та ранової інфекції. АІ-2 являє собою пластмасовий футляр, у який укладено шприц-тюбик та пенали з препаратами.

Гніздо № 1 - шприц-тюбик із знеболювальним за­собом (1 мл 2% розчину промедолу), використовується як знеболювальний засіб з метою запобігання шоку від болю у разі травм та опіків.

Гніздо № 2 - пенал червоного кольору - антидот ФОС (тарен - 6 таблеток), застосовується 1 таблетка за сигналом ЦО. За умови наростання ознак отруєння застосовується ще 1 таблетка.

Гніздо № 3 - великий пенал без забарвлення - протибактеріальний засіб № 1 сульфадиметоксин (15 таб­леток). Застосовується у разі шлунково-кишкових роз­ладів, які виникли в результаті опромінення; у першу добу - 7 таблеток за один прийом, в наступні дві доби по 4 таблетки за прийом.

Гніздо № 4 - 2 пенали рожевого кольору - радіо­захисний засіб № 1. У кожному пеналі по 6 таблеток цистаміну. Вживається за 30-40 хв. до можливого опромінення - одночасно 6 таблеток за 1 прийом, а за умови продовження опромінення - через 4-6 год. ще 6 таблеток.

Гніздо № 5 - 2 пенали без забарвлення з квадрат­ними корпусами - протибактеріальний засіб № 2 (антибіотик широкого спектра дії), по 5 таблеток у кожному пеналі. Рекомендується застосовувати вміст одного пеналу в разі бактеріального зараження або загрози (як засіб екстреної неспецифічної профілактики), а та­кож для профілактики ранової та опікової інфекції.

Гніздо № 6 - пенал білого кольору - радіозахис­ний засіб № 2 (калію йодид). Вживають по 1 таблетці натще у разі небезпеки потрапляння радіоактивного йоду в організм.

Гніздо № 7 - пенал синього кольору. Протиблювотний засіб етапіразин (6 таблеток). Вживають по 1 таблетці відразу ж після опромінення для запобіган­ня первинній реакції на опромінення або ослаблення її, а також у разі травм голови за наявності нудоти та блювання.

Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 при­значений для часткової санітарної обробки та дега­зації відкритих ділянок шкіри та прилеглого до них одягу у разі попадання на них ОР (СДОР) у крапель­но-рідинному та туманоподібному стані, а також бакзасобів.

Пакет містить флакон з універсальним дегазатором OP (СДОР). До нього додаються чотири ватно-марле­вих тампони. У зв'язку зі швидким усмоктуванням ФОС тa деяких інших ОР та СДОР необхідно максимально скоротити термін початку обробки (бажано протягом 5 хв).

Індивідуальний перев'язувальний пакет використовується для перев'язки ран, опіків, а також для зупинки деяких видів кровотечі. Він являє собою стерильний бинт з двома ватно-марлевими подушечками (одна фіксована на кінці бинта, друга - пересувна), які вміщені
в герметичну упаковку.


Читайте також:

  1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  2. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  3. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  4. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  5. V Засоби навчання
  6. Адреноблокуючі засоби.
  7. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  8. Акустичні засоби|кошти| захисту
  9. АПАРАТНІ ЗАСОБИ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП’ЮТЕРІВ
  10. Банк (філія) - учасник СЕП не має права передавати засоби захисту інформації іншій установі.
  11. ВЕРБАЛЬНА КОМУНІКАЦІЯ. ЗАСОБИ ВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ.
  12. ВЕРБАЛЬНІ, НЕВЕРБАЛЬНІ ЗАСОБИ СПІЛКУВАННЯ




Переглядів: 994

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби захисту органів дихання | Засоби колективного захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.