Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Пошкодження тазу і тазових органів

Пошкодження хребта

Надання допомоги потерпілим з травмами хребта має певні особливості, пов'язані перш за все з необхідністю профілактики вторинного зміщення хребців з пошкодженням вмісту спинномозкового каналу. Слід пям'ятати, що рухи хребта, особливо згинання, навіть при ускладнених пошкодженнях, можуть привести до додаткового, ще більшого ураження хребта і спинного мозку. Запідозрити спинальну травму можна по двох основних ознаках - паралічу і болям у області хребта. Такі постраждалі повинні бути включені в особливу категорію («знерухомлений»). Проте навіть у разі відсутності рухових розладів, при одній лише підозрі на перелом хребта необхідні запобіжні засоби у поводженні з постраждалим.

Надання допомоги потерпілим з підозрою на пошкодження будь-якого відділу хребта, а також їх транспортування проводяться тільки в положенні хворого лежачи.

Категорично заборонено присаджувати постраждалих. Всі потерпілі з підозрою на пошкодження хребта підлягають іммобілізації на щиті, жорстких або вакуумних ношах безпосередньо на місці події. Транспортування здійснюється на жорстких або вакуумних ношах. При використовуванні звичних м'яких нош постраждалого укладають на живіт, підкладаючи йому під плечі валик з одягу так, щоб головний кінець був підведений.

При підозрі на травму шийного відділу хребта іммобілізацію проводять додатково. Постраждалого кладуть на спину, а під шию і плечі підкладають згорток одягу. Бокові рухи голови обмежують за допомогою шини, зробленої у вигляді «бублика», а також укладаючи з боків мішечки з піском. Можна здійснити іммобілізацію за допомогою масивної ватно-марлевої пов'язки на шию (комірець типа Шанца).

Застосовують також іммобілізацію за допомогою декількох драбинчастих шин. Одну з шин формують у фронтальній площині по контуру надпліччя з бокових сторін шиї і навколо голови. Другу шину укладають по лінії хребта від середини спини і навколо голови у сагітальній площині до лобової області. Шини зв'язують між собою і фіксують на хворому турами бинта (пов'язка Башмакова). При підготовці комплекту транспортних шин до роботи такі пов'язки заготовлюються наперед.

Найнадійнішим способом іммобілізації пошкоджень шийного відділу хребта є накладення спеціального головотримача з жорсткою фіксацією.

У задачу першої медичної допомоги входить виконання комплексу протишокових заходів: звільнення постраждалих від дії травмуючого агента, тимчасова зупинка зовнішньої кровотечі за наявності ран, проведення знеболення, транспортна іммобілізація.

Поранення ділянки тазу, особливо сідничної зони, може викликати вельми масивну крово-течу, яку, при відсутності інших можливостей, необхідно спробувати зупинити за допомогою дав'ячої пов'язки і введення тампонів в рану.

Кращим засобом транспортування постраждалих з важкими пошкодженнями тазу є пневматичні ноші. Якщо таких немає, то транспортування здійснюють на стандартних ношах, зв'язавши коліна між собою і підклавши під них імпровізований валик. За відсутності нош вдаються до іммобілізації підручними засобами, використовуючи щити, столешниці, збиті між собою дошки і т.д.


Читайте також:

 1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
 2. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
 3. VІІІ. Філогенез органів чуття
 4. Антиконкурентні дії органів влади, управління і контролю
 5. Апарат державного управління як система органів виконавчої влади.
 6. БІОМАГНЕТИЗМ. МАГНІТНІ ПОЛЯ ОРГАНІВ І ТКАНИН
 7. Біотрансплантація органів
 8. Будівлі органів керування, кредитування й громадських організацій
 9. Будова вегетативних і генеративних органів
 10. Будова органів дихання
 11. Будова органів дихання.
 12. Бюджетні права органів державної влади і управління
Переглядів: 499

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відкриті пошкодження кісток і суглобів | Пошкодження живота

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.056 сек.