Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Формування виробничої програми підприємства. Показники виробничої програми.

Розробка плану виробництва в вартісних одиницях виміру зводиться до розрахунку величини таких вартісних показників, як товарна, валова чиста, умовно-чиста продукція, валовий, внутрізаводський оборот незавершене виробництво.

1. Товарна продукція (продукція, призначена для реалізації і включає вартість готових виробів і напівфабрикатів призначених для реалізації, вартість робіт і послуг промислового характеру виконаних на сторону т.д.) розраховується як в діючих, так і в порівняльних цінах підприємства в залежності від сфер застосування:

ТП=Ці+Р,

де Nі - випуск продукції і-того виду в натуральних одиницях; Ці - гуртова ціна підприємства одиниці виробу і-того виду, грн.; Р - вартість робіт і послуг промислового характеру, виконаних на сторону, грн.; n - кількість видів продукції, що виготовляються на підприємстві.

2. Валова продукція (вся випущена підприємством продукція незалежно від рівня її готовності.

ВП=ТП+(НЗВк-НЗВп)+(Ік-Іп), грн.,

де ТП - товарна продукція; НЗВп, НЗВк - вартість залишків незавершеного виробництва відповідно на початок і кінець планового періоду, грн.; Іп, Ік, - вартість інструменту для власних потреб відповідно на початок і кінець планового періоду, грн.

3. Чиста продукція (новостворена вартість, тобто це товарна продукція, яка не включає матеріальні витрати);

ЧП=ТП-(М+ А), грн.,

де М - матеріальні витрати на виробництво продукції, грн., А - сума амортизаційних відрахувань за відповідний період, грн.

4 Умовно-чиста продукція(від товарної продукції мінусуються матеріальні витрати не включаючи амортизації):

ЧПу=ТП-М, грн.,

5. Нормативна вартість обробітку певного виду продукції, який включає в себе заробітну плату виробничих робітників, загальновиробничі, адміністративні витрати, прибуток, що припадає на одиницю продукції (використовується в швейній, текстильній промисловості):

НВО=,

НВО=ЗПрі+ЦВі+ЗВі+Пі,

де ЗПрі – зарплата виробничих робітників (основна і додаткова з відрахуванням на соціальні заходи) на одиницю виробу і-того виду, грн.; ЦВі – виробничі витрати цеху на одиницю виробу і-того виду, грн.; ЗВі – загально виробничі витрати на одиницю виробу, грн.; Пі – прибуток, що припадає на одиницю виробу і-того виду, грн.

6. Внутрішньозаводський оборот (ВЗО) — це вартість продукції, яка передається із одного структурного підрозділу в інший для подальшої переробки, визначається на основі шахматної відомості, в якій по вертикалі) вказуються цехи-виробники продукції, а по горизонталі - цехи-споживачі продукції: сума колонок і лінійок має співпадати і буде становити величину внутрізаводського обороту.

7.Валовий оборот (ВО) — це сума вартості валової продукції усіх цехів підприємства незалежно від того чи буде дана продукція використана, всередині підприємства, чи буде реалізована на сторону:

ВО=ВЗО+ВП,

Звідси можна визначити величину валової продукції іншим методом:

ВП=ВО-ВЗО, грн.,

8. Реалізована продукція - це продукція, яка відвантажена споживачеві і за яку надійшли кошти на розрахунковий рахунок, або мають надійти у зазначений термін. Обсяг реалізованої продукції обчислюється за формулою:

РП=ТП+(Гп-Гк)+(Вп–Вк),

де Гп, Гкзалишки готової нереалізованої продукції, відповідно на початок і кінець планового року, грн..; Вп, Вкзалишки продукції відвантаженої, за яку термін оплати не настав, відповіднона початок і кінець планового року, грн.

9. Незавершене виробництво— це продукція, яка не пройшла всі стадії обробки в даному підрозділі. Величина незавершеного виробництва визначається по різному в різних типах виробництва. Найпростішим методом є визначення через коефіцієнт наростання витрат, що використовується в серійному типі виробництва:

НЗВ=або НЗВ=,

де НЗВ - величина незавершеного виробництва; ОВ- обсяг виробництва продукції; t- тривалість циклу виготовлення продукції; к - коефіцієнт готовності продукції (наростання витрат); N - кількість виробів; С – собівартість одного виробу.

В обсяг товарної продукції підприємства включається вартість: готової продукції (ГП), напівфабрикатів (НФ), призначених для реалізації за межами підприємства, послуг населенню (Пнас.), робіт промислового характеру (РПХ), використовуваних для власних потреб і на сторону:

ТП=ГП+НФ+РПХ+Пнас.,

До готової продукції відноситься продукція, яка відповідає стандартам, технічним умовам та вимогам щодо якості, виробництво якої повністю завершене на даному підприємстві і яку здано на склад готової продукції. Обсяг готової продукції визначається за формулою:

ГП=Цобл. од.* ВПнат ,

де Цобл. од. - гуртова ціна облікової одиниці продукції, грн.; ВПнат — випуск даного виду продукції в натуральному виразі.

Напівфабрикати — це продукція, процес виготовлення якої повністю завершений на певній стадії виробництва, яка передасться для подальшої обробки в інші цехи або на склад готової продукції для реалізації за межами підприємства.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. IV група- показники надійності підприємства
  3. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  4. Абсолютні показники фінансової стійкості
  5. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  6. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  7. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  8. Алгоритм створення тренінгової програми
  9. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  10. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  11. Алгоритм формування статутного фонду банку
  12. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу




Переглядів: 868

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна сутнісна характеристика продукції. Номенклатура й асортимент продукції. | Якість і конкурентоспроможність продукції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.