Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Етапи проведення рекламної кампанії

 

Проведення рекламної кампанії проходить кілька основних етапів. Розглянемо їх. Відзначимо тільки, що деякі з видів рекламної діяльності, що визначають зміст окремих етапів, вже аналізувалися нами вище. Тому немає особою необхідності зупинятися на них докладно.

1. На першому етапі рекламної кампанії визначається її мета, дається чітка відповідь на питання, для чого вона проводиться. При цьому необхідно забезпечити відповідність цієї мети маркетингової і рекламної стратегії фірми. Формулювання мети повинне бути конкретної й однозначний, бажано додати їй кількісну визначеність (наприклад, домогтися рівня поінформованості 25% цільової аудиторії; збільшити збут на 15% і т.п.).

2. Наступним кроком є визначення і вивчення цільової аудиторії рекламного впливу. У переважній більшості випадків вона збігається з цільовим ринком продукції рекламодавця. Іноді цільова аудиторія включає представників контактних аудиторій, посередників і референтних груп (обличчя, що не купують рекламований товар, однак впливають на ухвалення рішення про його покупку).

3. З'ясовується попередня сума, ассигнуемая на проведення рекламної кампанії.

4. Рекламодавець обов'язково повинний визначити з числа своїх співробітників відповідальних за проведення рекламної кампанії, делегувати їм необхідні повноваження і визначити ступінь відповідальності за успіх кампанії. Одночасно приймається рішення про залучення до проведення кампанії зовнішніх рекламних агентств і функціях, здійснення яких їм доручається.

5. Визначається рекламна ідея, основна думка, стрижень, навколо якого поєднуються всі заходи рекламної кампанії. Наприклад, метою рекламної кампанії є збільшення збуту автомобілів на конкретному ринку. Вивчивши особливості цільової аудиторії, її потреби; ретельно проаналізувавши характеристики рекламованого товару, його відносні переваги перед конкурентами; позиционировав зазначений товар, можна використовувати як основну ідею рекламної кампанії надійність і безпека автомобіля. На реалізацію даної ідеї повинні «працювати» усі заходи кампанії. Вона повинна бути присутнім у рекламних звертаннях, девізах, рекламних аргументах і т.п.

6. Визначаються засоби реклами й оптимальні канали комунікації, що будуть використані в ході кампанії.

7. Розробляються рекламні звертання і заходи інших форм маркетингових комунікацій: комерційної пропаганди, сейлз промоушн і т.п.

Про важливість останніх двох етапів свідчить думка Д. Огилви: «Успішна рекламна кампанія — це сполучення вдалого торгових (рекламного) звертання і правильного вибору засобів масової інформації».

8. Формується кошторис витрат на проведення кампанії, що зіставляється з попередніми асигнуваннями. У разі потреби здійснюється коректування.

9.. Складається детальний розгорнутий план основних заходів рекламної кампанії з указівкою термінів проведення.

Графік використання засобів реклами визначає тривалість, і циклічність публікацій і демонстрацій рекламних звертань; які засоби і носії реклами при цьому будуть використані; послідовність, ступінь важливості і пріоритети рекламних заходів.

Використання рекламних носіїв у часі може бути суцільним (постійне використання носія) і пульсуючим. Останній припускає нерівномірне розміщення носія в тимчасових рамках рекламної кампанії. Так, 20 трансляций на каналі місцевої радіостанції протягом 2 місяців кампанії можна розподілити рівномірно (у середньому 1 трансляція в 3 дні), а можна «сплесками» — по 5 трансляций у день на початку і середині місяця (всего 4 «сплески»).

Як правило, графік використання реклами має форму таблиці.

Розробка календарного графіка є частиною процесу організації рекламної кампанії. Досить велике його значення при розробці кошторису рекламної кампанії, організації її матеріально-технічного забезпечення, визначенні відповідальних за конкретні етапи, контролі ефективності рекламних витрат.

10. Виробництво рекламоносителей, закупівля місця і часу в засобах масової інформації.

11. Практична реалізація заходів рекламної кампанії.

12. Визначення ефективності рекламної кампанії.

Останній етап не є єдиним елементом контролю в ході рекламної кампанії. Контрольні заходи здійснюються практично на всіх етапах. Комплексному розгляду проблем контролю рекламної діяльності присвячена наступна тема.


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  3. PR-технології у виборчій кампанії.
  4. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  5. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  6. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  7. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  8. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  9. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  10. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання.
  11. Аудит фінансово-господарської діяльності бюджетних установ включає три етапи.
  12. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.




Переглядів: 3867

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рекламні кампанії, їхні типи і види. | Контролю рекламної діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.