Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Форми і системи заробітної плати

Важливими елементами організації праці аудиторів є форми і системи заробіт­ної плати, які забезпечують зв'язок між оплатою праці та її результатами. Форми і системи заробітної плати визначають порядок нарахування заробітної плати за кож­ною групою та категорією працюючих залежно від кількості та якості затраченої праці і її результативності.

В аудиторських організаціях застосовуються обидві форми заробітної плати - погодинна і відрядна.

При погодинній формі оплати праці мірою праці є відпрацьований час, заробіток працівнику нараховується згідно з його посадовим окладом за фактично відпрацьо­ваний час.

За відрядною формою оплати праці мірою праці є вартість наданих послуг за договорами між аудиторською фірмою і клієнтом, тому заробіток працівника безпо­середньо залежить від суми за договором та якості виконаних робіт.

З метою стимулювання працівників до підвищення кваліфікації та до роботи на кінцевий результат застосовують погодинно-преміальну та відрядно-преміальну системи оплати праці, які передбачають поряд із виплатою основної заробітної плати виплату преміальних за досягнення конкретних кількісних і якісних показників ро­боти. Заробіток працівника складається з основної заробітної плати та премій. Зазначені системи оплати праці можуть застосовуватися при індивідуальній і колек­тивній формах організації праці.

При колективній формі організації праці виникає значна специфіка при на­рахуванні та розподілі заробітку між членами бригади, що дає підставу говорити про колективну (бригадну) систему оплати праці. Бригадна система оплати праці передбачає формування колективного заробітку залежно від загальних результатів роботи бригади і його розподіл відповідно до особистого трудового внеску кожного працівника.

Так, на оплату праці, як правило, від вартості оплачених аудиторських послуг спрямовується до 30% коштів. Приблизне співвідношення працевитрат за догово­ром аудиторського обслуговування таке:

· Директор — 5-10%;

· Начальник відділу — 10-20%;

· Експерт-аудитор — 40-50%;

· Аудитор-стажист — 20-30%;

· Технічний персонал — 5-10%.

Кожна аудиторська фірма самостійно вибирає форми та системи заробітної пла­ти, системи преміювання.

Доцільно для розрахунків із службовцями (бухгалтерія, економічний відділ, юристи, молодший обслуговуючий персонал тощо) застосовувати індивідуальну погодинно-преміальну систему оплати праці, а для розрахунків з аудиторами, аудиторами-стажистами, асистентами — відрядно-преміальну колективну систему оплати праці.

Існують особливості щодо оплати праці керівника аудиторської фірми, основ­ним призначенням якого є організація роботи фірми, спрямована на досягнення максимальних результатів з найменшими витратами. Директор фірми здійснює управлінську діяльність, виконуючи організаційно-розподільчі, адміністративно-господарські, організаційно-економічні функції. Його праця специфічна за своїм змістом, характером і методами виконання роботи. Вона безпосередньо не пов'яза­на з наданням аудиторських послуг, але від її продуктивності залежить кінцевий ре­зультат діяльності всієї фірми, оскільки роль керівника полягає у створенні переду­мов та умов, необхідних для нормальної роботи колективу. Оплата праці директора аудиторської фірми, як правило, встановлюється за погодинно-преміальною систе­мою, проте може застосовуватися і відрядно-преміальна оплата праці (у відсотках від доходу за договорами на аудиторські послуги).

В розділі 10 Кодексу етики професійних бухгалтерів де йдеться про гонорар та комісійну винагороду в п.10.4. підкреслюється, що “Професійний бухгалтер-практик не повинен робити заяв про те, що певні професійні послуги у поточному, або в майбутньому періодах надаватимуться за встановлений гонорар, передбачуваний гонорар, або гонорар у визначених межах, якщо в момент такої заяви є ймовірність того, що такий гонорар буде суттєво збільшений, а потенційному клієнту не повідомлено про таку ймовірність.

В коментарях до п. 10.6 Кодексу етики професійних бухгалтерів документується увага на тому, що “професійний бухгалтер-практик (аудитор – підкреслено Л.С.) забезпечує собі роботу, призначаючи нижчий гонорар порівняно з іншими бухгалтерами, не є неправомірним...”. Але професійний бухгалтер повинен переконатися в тому, що в результаті оголошення суми гонорару:

- якість роботи не постраждає і буде виявлена належна старанність з метою дотримання професійних стандартів і процедур контролю якості при виконанні послуг;

- клієнт не буде введений в оману щодо точного обсягу послуг, а також до основи на підставі якої призначатимуться майбутні суми гонорару.

 

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  10. Автокореляційна характеристика системи
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 757

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Регламентне забезпечення роботи персоналу АФ. | Контроль якості роботи аудиторів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.