Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Зміна митного режиму.

Вибір митного режиму.

ВИБІР І ЗМІНА МИТНОГО РЕЖИМУ

Вибір і зміна митного режиму стосовно товарів є прерога­тивою особи, що переміщає товари: особа вправі в будь-який час обрати будь-який митний режим або змінити його на інший, незалежно від характеру, кількості, країни походження або призначення товарів і транспортних засо­бів, якщо інше не передбачено митним законодавством.

Функції митних органів - ухвалення рішення про можливість розміщення конкретного товару у митний режим, обраний декларантом, тобто наданні дозволу на використання даного режиму або відмові в такому дозволі, виходячи з умов розміщення товару у даний митним режим, встановлених ДМСУ на основі наявної нормативної бази з урахуванням економічної оцінки допустимості і доцільності розміщення конкретного това­ру у митний режим.

Умова: при виборі митного режиму декларант повинен враховувати, що розміщення товарів в окремі митні режими обмежується тим­часовими рамками. У режимі митного складу товар може знаходитися не більше 3-х років: товари, завезені на територію країни винятково з метою реекспорту повинні бути вивезені не пізніше ніж через 6 місяців після ввезення і т. п.

Обмеження:існують випадки неможливості розміщення товару у визначе­ний режим при невиконанні або неповному виконанні умов роз­міщення товару у даний митний режим, при визначеному статусі товару, його призначенні, номенклатурі, сфері застосування або використання і т. п. Прикладом може служити відсутність в особи, що переміщує товар, ліцензії (дозволу) на переробку товару на (поза) митною територією або під митним контролем.

Статус товару: у ре­жим реекспорту можуть розміщуватись тільки іноземні товари, під режим реімпорту, навпаки — тільки вітчизняні товари, виве­зені з країни у режимі експорту.

(1) Приклад зміни митного режиму — це почат­кове розміщення товару у режим митного складу, а потім випуск товару зі складу і розміщення в інший митний режим. Ця схема працює у випадках, коли ввезена партія товарів, призначена для збуту на внутрішньому ринку, містить товари, що потребують сертифікації, товари, що підлягають оподаткуванню митом, а та­кож товари, що підпадають під тарифне і нетарифне регулювання, але декларант не встигає в терміни перебування товару на складі тимчасового зберіганнія (СТЗ) зібрати всі необ­хідні дозвільні документи або в нього виникають фінансові склад­ності.

Роздрібнення партії товару на СТЗ не передбачено, а розміс­тивши товар у режим митного складу і заплативши тільки збори за митне оформлення, декларант може оформити всі дозвільні документи і, розв'язавши фінансові проблеми, розмістити товари у режим випуску у вільний обіг або, якщо вирішити проблеми не вдалося, розмістити товари у режим відмови на користь держави або реекспорту.

(2) Прикладзміни митного режиму — ввезення товару на виставку і розміщення у режим тимчасового ввезення, а після ку­півлі товару якою-небудь організацією провадиться зміна режиму на випуск у вільний обіг зі сплатою всіх необхідних при цьому митних платежів і виконанням інших вимог, установлених мит­ним законодавством.

Обмеження:ситуації, коли зміна одного митного режи­му на інший не припускається. Наприклад, якщо товар був роз­міщений у режим відмови на користь держави, зміна режиму на будь-який інший не відбувається.

При зміні митного режиму необхідно враховувати статус товару. Якщо товар був завезений на митну територію і випущений у вільний обіг, змінити даний режим на режим ре­експорту з метою вивезення товару вже не можна, оскільки режим реекспорту застосовується тільки стосовно іноземних товарів, а товар, випущений у вільний обіг, одержує статус віт­чизняного товару.


Читайте також:

 1. В. Одноразова зміна хазяїна без ендогенної агломерації
 2. Вантажна митна декларація як основний документ при здійсненні митного оформлення вантажів
 3. Вибірковість сприймання – це зміна діяльності органів чуття під впливом попереднього досвіду, установок та інтересів людини.
 4. Види опору змінам
 5. Виконання запиту і його зміна
 6. Використання концепції В. Тарасенка „64 стратегеми” в управлінні стратегічними змінами
 7. Відповідальність за порушення митного законодавства.
 8. Відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання рішення, роз'яснення рішення, що підлягає виконанню
 9. Відстрочка, зміна способу і порядку виконання, зупинення та поворот виконання рішення, постанови
 10. Влада і стилі керівництва в управлінні змінами
 11. Грошова маса та ї вимір. Зміна пропозиції грошей та ї вплив на рівень ділової активності.
 12. Д. Дворазова зміна хазяїв без ендогенної агломерації
Переглядів: 705

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вільний склад. | ТОВАРНА НОМЕНКЛАТУРА ЗЕД.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.