Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


СПЕЦИФІКА НЕТАРИФНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПІСЛЯ ВСТУПУ УКРАЇНИ ДО СОТ

І. Членство України у СОТ зобов'язало її скасувати та більше не застосовувати поширені раніше кількісні засоби захисту внутрішнього ринку – квотування та ліцензування.

Заборона квотування стосується імпорту яловичого фаршу, автобусів, вантажних і легкових автомобілів старших за 8 років; експорту брухту кольорових металів, зернових, благородних металів і каменів, за винятком золота срібла та діамантів.

Виключення становлять ті випадки, коли потреба у квотах і ліцензіях може бути обґрунтована правилами СОТ. Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 р. № 1183 "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2011 рік" встановлено, що квотування торкнеться таких товарів, як срібло, золото, відходи та брухт дорогоцінних металів. Перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягатиме ліцензуванню, є дедалі ширшим і включає, крім вище вказаних товарів, фарби друкарські із захисними властивостями; папір некрейдований з водяними знаками; матеріали та обладнання для вироблення дисків для лазерних систем зчитування; озоноруйнівні речовини; товари, що можуть містити озоноруйнівні речовини. Також підлягає ліцензуванню імпорт деяких видів інсектицидів, гербіцидів, фунгіцидів та ін. та експорт товарів з вмістом легованих чорних металів, кольорових металів та їх сплавів, а також експорт нафти та газу українського походження.

ІІ.Технічні бар'єри. На момент вступу України до СОТ вітчизняна система стандартизації та сертифікації була достатньою мірою гармонізована з вимогами, встановленими Угодою про технічні бар'єри у торгівлі СОТ. Протягом 2007-2008 рр. було гармонізовано близько 500 національних стандартів і 19 технічних регламентів.

План заходів щодо адаптації української економіки до вимог СОТ передбачає, що в України протягом 2009-2012 рр. будуть введені у дію 18 технічних регламентів промислової продукції, які відповідають європейським директивам.

ІІІ. До моменту вступу до СОТ Україна була переважно відповідачем у справах антидемпінгових та антисубсидійних заходів, то нині перед нею відкриваються широкі можливості для використання таких заходів у протекціоністських цілях.

Усього з моменту отримання Україною незалежності та до її вступу до СОТ проти українських експортерів у світі було запроваджено понад 90 антидемпінгових, компенсаційних (антисубсидійних) та інших подібних заходів. Для українського експорту були закриті ринки загальною ємністю понад 2 млрд дол. Більшість цих справ стосувалася експорту металопродукції, до 2006 р. заборонні заходи застосовувалися не до окремих підприємств, а до цілих галузей, оскільки Україна вважалася країною з неринковою економікою.

Після вступу до СОТ Україною започатковано антидемпінгові і спеціальні розслідування: 2008 р. - ініційовано 6 справ, 2009 р. – сім справ:

Антидемпінгове розслідування щодо імпорту половинок і четвертинок курей свійських, ніжок та їх частин зі США та Бразилії, антидемпінгове розслідування щодо імпорту полотен трикотажних ворсових і полотна махрового з Китайської Народної Республіки та Республіки Корея, спеціальне розслідування щодо імпорту сірників незалежно від країни походження та експорту.Читайте також:

 1. А – до відновлення, б – після відновлення.
 2. А/. Верховна Рада України.
 3. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
 4. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
 5. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
 6. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
 7. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
 8. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
 9. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
 10. Автоматичне регулювання.
 11. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
 12. Аграрні закони України
Переглядів: 465

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Валютне регулювання ЗЕД розглянуто окремо в наступній лекції «Валютне регулювання ЗЕД. | Регіональний

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.061 сек.