Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологічний комплекс на поверхні шахти.

Транспортування корисної копалини від прийомного бункера до залізничного вагона. Збагачувальна фабрика. Методи й продукти збагачення. Основні технологічні показники збагачення, добування корисних компонентів. Склади корисної копалини. Транспортування породи на поверхні. Компресорна. Лісовий склад, механічна майстерня, котельня. Адміністративно-побутовий комбінат.

Керування шахтою. Функції, виконувані кожним структурним підрозділом. Виробнича потужність шахти (проектна, фактична). Термін служби шахти, число діючих очисних вибоїв. Навантаження на вибій. Продуктивність праці підземного робітника, робітника очисного вибою. Собівартість 1 тонни корисної копалини.

Правила безпеки й охорона праці. Правила безпеки при посадці в кліть, спуску в шахту й при русі по гірничих виробках. Правила безпеки й охорона праці в шахті. Боротьба з пилоутворенням. Освітлення робочих місць і виробітків. Основні заходи щодо профілактики професійних захворювань робітників.

 

На більшості гірничих підприємств усією діяльністю гірничорудного підприємства керує директор (голова правління), призначений загальними зборами акціонерів. Відповідно до статуту він має право від імені акціонерного товариства розпоряджатися усіма коштами і майном підприємства, укладати необхідні договори, відкривати рахунки і розпоряджатися ними в межах плану. Директор також видає накази по підприємству про прийом і звільнення працівників, застосовує до них міри заохочення і накладає на них стягнення. Директор на основі наданих йому прав, установлених статутом акціонерного товариства, визначає шляхи і методи виконання завдань, поставлених перед підприємством.

Для надання кваліфікованої допомоги директору у вирішенні завдань, поставлених перед підприємством, створено функціональні відділи й інші підрозділи апарату управління.

Заступники директора за його дорученням виконують керівництво відділами та службами за певними функціями керівництва. У межах своєї компетенції вони діють від імені підприємства, представляють його в інших організаціях, можуть виконувати господарські операції та складати угоди без довіреності, а також видавати довіреності працівникам підприємства.

Перший заступник директора – головний інженер – призначається загальними зборами акціонерів, які є вищим органом управління акціонерного товариства. Він керує виробничо-технічною діяльністю та несе відповідальність на рівні з директором. Він виконує два комплекси функцій – відповідно інженерний та адміністративний. Інженерний комплекс включає технічний розвиток підприємства, його перспективи, реконструкцію та технічне переустаткування, спеціалізацію й упровадження у виробництво новітніх досягнень науки, техніки та передового досвіду. Адміністративні функції полягають у формуванні колективу ІТР; в організації оперативного планування, підготовки та регулювання виробництва; у контролі та аналізі техніко-економічних показників роботи підприємства; у забезпеченні виконання трудової та технічної дисципліни. У підпорядкуванні головного інженера знаходяться: технічний, виробничий відділи, відділ організації праці і зарплати, відділ з охорони праці, відділ з охорони навколишнього середовища, відділ буро-вибухових робіт, відділ головного механіка, відділ головного енергетика, відділ головного маркшейдера, відділ головного геолога.

Керівництво цехами і господарствами головний інженер здійснює через підлеглих йому головних фахівців або безпосередньо. Головні фахівці здійснюють технічне і планово - оперативне керівництво відповідними групами цехів: головні механік і енергетик - відповідно ремонтною та енергетичною службами; основними - головний сталеплавильник, головний прокатник і т.д. Число заступників директора визначається розмірами підприємства, обсягом випуску і складністю сортаменту, об'ємом капітальних вкладень й іншими чинниками, і може бути від 3 до 7 з відповідним об'єднанням або розділенням функцій підлеглих підрозділів.

Заступник директора із забезпечення виробництва керує відділом маркетингу, відділом постачання, відділом обладнання, базою матеріально-технічного постачання.

Заступник директора з бюджету та фінансів через підлеглі йому відділи (фінансовий, планово-економічний), головну бухгалтерію, розрахункове бюро, інформаційно-обчислювальний центр керує економічною діяльністю підприємства, спрямовуючи діяльність підрозділів на виявлення і використання внутрішньовиробничих резервів, вирішує фінансові і претензійні питання.

Плановий відділ рудоуправління (комбінату) розробляє проекти перспективних і поточних планів, координує роботу інших відділів рудоуправління з розробки й ув'язування відповідних розділів перспективних і річних планів, здійснює контроль за їх виконанням, аналізує виробничо-господарську діяльність підприємства, допомагає розкривати і використовувати внутрішні резерви зростання виробництва. Плановий відділ рудника встановлює шахтам і дільницям ліміти витрат на видобуток руди і виробництво концентратів, спрямовує роботу працюючих на раціональне використання матеріальних і грошових ресурсів. Він активно бере участь також у розробці плану розвитку техніки й удосконалення організації виробництва, визначає економічну ефективність організаційно-технічних заходів.

Відділ технічного контролю здійснює постійний контроль якості матеріалів, які надходять до виробництва, палива, напівфабрикатів і змінного устаткування, а також готової продукції, що відправляється замовникам, контролює хід технологічних процесів, спільно з технічним відділом і заводською лабораторією розробляє заходи щодо підвищення якості продукції, усунення і попередження браку.

Фінансовий відділ проводить облік матеріальних і грошових ресурсів, що знаходяться в розпорядженні гірничорудного підприємства; здійснює контроль за збереженням та доцільністю їхнього використання; визначає собівартість видобутку руди і виробництва концентратів; контролює фінансовий стан рудника (комбінату).

Головна бухгалтерія веде облік усієї господарської діяльності підприємства, здійснює методичне керівництво і контроль ведення первинного обліку й звітності в цехах і відділах заводу, проводить розрахунки з постачальниками і споживачами продукції, працівниками заводу й іншими особами, займається вдосконаленням і механізацією обліку та звітності. Головний бухгалтер керує обліком усіх матеріальних і грошових потоків та несе рівну з директором відповідальність за збереження і правильність їх витрачання.

Головний бухгалтер наділений правом заборонити розпорядження будь-якого керівника підприємства, якщо його виконання порушує закон. При незгоді директора із забороною головний бухгалтер вимагає від нього повторну візу і виконує розпорядження, одночасно повідомивши про порушення закону наглядову раду акціонерного товариства. Головний бухгалтер є представником державного контролю на підприємстві з перевірки доцільності і законності використання засобів, а також з дотримання фінансової дисципліни.

Відділ наукової організації праці і управління здійснює технічне нормування, розробляє заходи щодо поліпшення організації виробництва і праці в цехах, планує й аналізує витрати на заробітну плату. Спільно з цеховими бюро і нормативною дослідницькою лабораторією проводить дослідження, узагальнення і впровадження передових методів організації виробництва і праці, установлення штатів і систем оплати праці.

Виробничий відділ веде міжцехове оперативне планування і підготовку виробництва, вирішує поточні оперативні питання, сприяє виконанню регламентованого режиму, змінних і годинних графіків роботи цехів та агрегатів.

Технічний відділ розробляє і здійснює спільно із заводською лабораторією й цехами технічні заходи щодо вдосконалення техніки і технології, автоматизації і механізації виробництва, поліпшення якості продукції і раціонального використання сировини, палива і напівфабрикатів, поліпшення використання агрегатів; розробляє виробничо-технічні інструкції з ведення технологічних процесів.

Проектний відділ розробляє технічні проекти і робочі креслення на будівництво нових об'єктів і капітальний ремонт тих, що існують, на механізацію й автоматизацію агрегатів, на впровадження нової техніки, пристрої з техніки безпеки та ін.; складає кошториси витрат на будівництво, модернізацію устаткування, капітальні ремонти.

Відділ кадрів веде роботу з укомплектування підприємства необхідним кількісним і якісним складом кадрів, організовує підготовку кваліфікованих робітників у системі навчально - курсових комбінатів, а також проводить заходи щодо підвищення кваліфікації робітників та інженерно-технічних працівників.

Відділ матеріально-технічного забезпечення займається питаннями постачання на підприємство необхідних засобів виробництва. Він визначає потреби підприємства в матеріальних ресурсах, організовує їхнє одержання і збереження, здійснює контроль за правильністю їхнього використання. Відділ постачання завідує всіма матеріальними складами підприємства. Чітка робота відділу матеріально-технічного постачання забезпечує ритмічну роботу підприємства і виконання планів з виробництва продукції.

Управління з транспорту і збуту забезпечує ритмічність виробничих процесів у всіх підрозділах шляхом безперебійного переміщення предметів праці та здійснює реалізацію продукції гірничорудних підприємств.

Відділ головного механіка здійснює контроль за правильною експлуатацією гірничих машин і механізмів, очолює роботу з проведення планово-попереджувальних ремонтів і монтажу устаткування. При проведенні капітальних ремонтів під керівництвом цього відділу здійснюються роботи з модернізації машин і механізмів, а також заходів щодо охорони праці і техніки безпеки. У підпорядкуванні головного механіка знаходиться штат електромеханічної майстерні.

Відділ головного енергетика організовує безперебійну роботу енергетичного господарства підприємства, забезпечує рудник усіма необхідними видами енергії, здійснює контроль за правильною експлуатацією моторів та енергетичних установок. У підпорядкуванні цього відділу знаходяться всі електропідстанції, силові лінії підприємства, котельні, компресорні та насосні станції, електроремонтний цех (майстерня).

Відділ головного маркшейдера гірничого підприємства забезпечує організацію і проведення маркшейдерських, топографічних і геодезичних робіт, які виконуються силами підприємства, проведення зйомок та замірів підземних і відкритих гірничих робіт, складання маркшейдерської документації, бере участь у розгляді і розробці річних та перспективних планів гірничого підприємства, здійснює контроль за правильністю проведення гірничих робіт відповідно до затвердженого плану, контролює повноту і комплексність відпрацьовування родовищ корисних копалин, веде облік втрат і збіднення корисних копалин та бере участь у розробці заходів щодо їхнього зниження.

Головний маркшейдер має право вимагати дотримання проектних напрямів, зниження втрат і якості корисних копалин; припиняти проведення видобутків, не передбачених проектом і планом, що підвищують небезпеку ведення гірничих робіт; бракувати гірничі розробки, проведені з порушенням проектних напрямів, виключаючи їх з показників виконання плану підприємством (до усунення браку); повідомляти управління вищої організації й органи Держтехнагляду про невиконання підприємством його вказівок.

Відділ головного геолога гірничого підприємства керує геологічною службою на підприємстві; бере участь у розробці заходів щодо раціонального, комплексного вилучення корисних копалин при видобутку, збагаченні і їхній переробці; дає геологічне обґрунтування і бере участь у розробці та розгляді річних і перспективних планів видобутку корисних копалин і проектів розробки родовищ; разом з маркшейдерською службою здійснює контроль за повнотою і якістю відпрацювання родовищ, забезпеченістю гірничодобувних підприємств розвіданими, розкритими, підготовленими і готовими до виїмки запасами корисних копалин. Головний геолог має право вимагати узгодження проектів наказів і розпоряджень по підприємству, зв'язаних з геологорозвідувальними і гірничими експлуатаційними роботами, із охороною надр й інших питань геологічної служби; давати вказівки про зупинку експлуатаційних робіт, які виконують з порушенням вимог охорони надр; вносити корективи в проекти розробки родовищ корисних копалин у зв'язку зі зміною гірничо-геологічних і гідрологічних умов.

На гірничорудних підприємствах ведуться значні гірничо-капітальні і будівельні роботи. Будівництво стволів шахт виконується головним чином спеціальними підрядними будівельними організаціями. Підготовку нижчих горизонтів та поглиблення стволів шахт проводить відділ капітального будівництва рудоуправління, що на гірничорудних підприємствах перетворився в самостійну господарську одиницю, яка має сектори (плановий, технічний, бухгалтерію, постачання та ін.).

Робота ВКБ значною мірою залежить від роботи основних виробничих дільниць підприємства, що забезпечують відділ електроенергією, стисненим повітрям, внутрішнім транспортом, підйомом і т.д.

У зв'язку з великим обсягом робіт, які виконує відділ капітального будівництва, начальник ВКБ є заступником директора з капітального будівництва.

На невеликих гірничорудних підприємствах число функціональних відділів скорочується. Тут окремі структурні підрозділи можуть складатися з виконавців, які безпосередньо підлеглі директору.

Кожне гірничорудне підприємство розробляє структуру і встановлює штати управління стосовно типових структур і штатів, затверджених вищою організацією. Структура апарату управління підприємством і його цехами затверджується директором.



Читайте також:

  1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
  2. Аграрний комплекс національної економіки.
  3. Агропромислова інтеграція. Агропромисловий комплекс (АПК).
  4. Агропромисловий комплекс
  5. Агропромисловий комплекс
  6. Агропромисловий комплекс
  7. Алгоритм розрахунку температури поверхні чипу ІМС процесора
  8. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  9. Аналіз виробничого травматизму і професійних захворювань в рослинницькому технологічному комплексі
  10. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  11. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  12. Апромисловий комплекс




Переглядів: 1001

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні показники діяльності гірничого підприємства | Ресурсне забезпечення гірничого виробництва

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.