Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нарахування амортизації не спричиняють грошових витрат. Якщо не враховувати знос, то витрати будуть занижені, а прибуток та податок на прибуток будуть завищені.

Ремонт – це комплекс робіт щодо підтримування основних засобів у робочому стані протягом усього строку їх служби. Залежно від ролі у відтворенні та оновленні основних засобів усі види ремонту поділяються на поточні та капітальні.

Повному фізичному спрацюванню основних засобів запобігається за допомогою різного роду ремонтно-профілактичних заходів.

Розрізняється моральне зношування І і ІІ виду.

Моральне зношення І виду зумовлене появою можливості придбання тих самих основних засобів на ринку за нижчою ціною, внаслідок здешевлення їх виробництва.

Моральне зношення ІІ виду пов’язане із появою нового продуктивнішого та економічнішого обладнання.

Призначення поточного ремон­ту — шляхом проведення регулярних дрібних ремонтно-профілак­тичних операцій забезпечити збереження основних засобів у придатному для продуктивного використання стані.

Мета капітального ре­монту полягає у максимально можливому відновленні первісних техніко-експлуатаційних параметрів основних засобів. При цьому об'єкти основних засобів можуть повністю демонтуватися, замінюються або відновлюються зношені конструктивні елементи, вузли і т.п.

Особливим видом найбільш складних ремонтних робіт є так званий відновлювальний ремонт, необхідність у проведенні котрого виникає внаслідок стихійного лиха (пожежі, повені, землетрусу).

У міжремонтний період працездатність основних засобів підтримується за допомогою таких профілактичних заходів, як усунення незначних поломок, чищення, змащування, регулювання тощо.

Для підвищення ефективності процесу відтворення основних засобів може проводитися також модернізація діючого виробничого устаткування, яка означає його удосконалення з метою запобігання техніко-економічному старінню та підвищення техніко-експлуатаційних па­раметрів до рівня сучасних вимог.

Важливим елементом процесу відтворення основних фондів є заміна (оновлення) фізично спрацьованих і технічно застарілих основних засобів.

Необхідно розрізняти дві форми оновлення основних засобів — екстенсивну та інтенсивну.

Екстенсивне оновлення ха­рактеризується збільшенням обсягу експлуатованих основних засобів.

Інтенсивне оновлення передбачає заміну діючих основних засобів новими, більш ефективними.

4. Амортизація

Необхідною умовою відновлен­ня основних засобів є поступове відшкодування їхньої вартості, яке здійснюється через амортизаційні відрахування (аморти­зацію).

Амортизація це процес поступового врахування зносу основних засобів у витратах підприємства впродовж терміну їх корисного використання з метою її повного відшкодування.

Згідно статті 8.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", під терміном "амортизація" основних фондів і нематеріальних активів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань.

Згідно, Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", амортизація – це систематичний розподіл вартості необоротних активів (яка амортизується) протягом строку їх корисного використання (експлуатації) на витрати діяльності. Не амортизується вартість землі і незавершених капітальних інвестицій.

Вартість, яка амортизується – первісна або переоцінена вартість необоротних активів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості.

Нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється підприємством при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.

Строк корисного використання (експлуатації) - очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством або з їх використанням буде виготовлено (виконано) очікуваний підприємством обсяг продукції (робіт, послуг).

Знос основних засобів - сума амортизації об'єкта основних засобів з початку його корисного використання.

Амортизація основних засобів (крім інших необоротних матеріальних активів) нараховується із застосуванням таких методів:

1) прямолінійного, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів;

;

2) зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року та річної норми амортизації.

Річна норма амортизації (у відсотках) обчислюється як різниця між одиницею та результатом кореня ступеня кількості років корисного використання об'єкта з результату від ділення ліквідаційної вартості об'єкта на його первісну вартість;

3) прискореного зменшення залишкової вартості,за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року та річної норми амортизації, яка обчислюється, виходячи із строку корисного використання об'єкта, і подвоюється;

4) кумулятивного, за яким річна сума амортизації визначається як добуток вартості, яка амортизується, та кумулятивного коефіцієнта. Кумулятивний коефіцієнт розраховується діленням кількості років, що залишаються до кінця строку корисного використання об'єкта основних засобів, на суму числа років його корисного використання;

5) виробничого, за яким місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції (робіт, послуг) та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство очікує виробити (виконати) з використанням об'єкта основних засобів.


Читайте також:

  1. V. Підриємницький дохід і прибуток
  2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  3. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  4. Акцизний податок
  5. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  6. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  7. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
  8. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
  9. Амортизація основних фондів, методи її нарахування.
  10. Амортизація. Методи нарахування амортизації.
  11. Аналіз витрат.
  12. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток




Переглядів: 665

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вартісна оцінка основних засобів здійснюється за первісною або переоціненою вартістю. | Суму нарахованої амортизації всі підприємства відображають збільшенням суми витрат підприємства і зносу основних засобів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.