Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Показники оборотності оборотних коштів можуть розраховуватись по всіх оборотних коштах, що беруть участь в обороті, та за окремими їх елементами.

Зміну оборотності оборотних коштів виявляють через порівняння фактичних показників з плановими або показниками за попередній період. Порівнюючи показники оборотності оборотних коштів, виявляють прискорення її чи сповільнення.

5. Управління оборотними коштами підприємства

Завдання управління оборотними коштами полягає в умілому балансуванні між ризиками:

1) пов’язаними з нестачею оборотних коштів і можливою загрозою зриву виробничих планів із-за нестачі сировини і матеріалів або відсутністю можливості задовольнити запити споживачів продукції;

2) обумовленими надлишком оборотних коштів, тобто “заморожуванням” грошових коштів у сировині, запасах готової продукції і дебіторській заборгованості.

Кожне підприємство, формуючи власну політику управління оборотними коштами, повинно визначити:

1. склад і структуру оборотних активів, необхідну загальну потребу в оборотних коштах;

2. джерела, з яких повинні фінансуватися ці активи.

Для того щоб відповісти на перше питання, насамперед, проводиться аналіз складу і структури оборотних активів, їх динаміку за попередні періоди. Під складом оборотних активів розуміють сукупність їх елементів (статей). Структура оборотних активів – це співвідношення між елементами в їх загальному обсязі.

Склад і структура оборотних активів не є постійними. Вони змінюються як по роках, так і в межах одного року залежно від виробничого циклу, сезонності продажів, особливостей формування запасів, кредитної політики тощо. Всі ці фактори необхідно враховувати при аналізі ефективності використання оборотних активів конкретного підприємства.

Другим завданням політики управління оборотним капіталом підприємства є визначення джерел за рахунок яких фінансуються оборотні активи.

Для більшості видів підприємницької діяльності властиві сезонні і/або циклічні коливання. Тому, розглядаючи можливі джерела фінансування, оборотні активи умовно можна поділити на постійні і тимчасові. Постійні оборотні активи – активи, потреба в яких відносно постійна протягом операційного циклу. Тимчасові оборотні активи – змінна частина активів, обсяг яких коливається разом із сезонними або циклічними змінами в діяльності.

Як правило, мінімальна (постійна) потреба в оборотних активах покривається за рахунок власного капіталу та довгострокових зобов’язань. Джерелами покриття тимчасової потреби в додаткових оборотних коштах є залученні позикові кошти, зокрема, короткострокові банківські кредити та комерційні кредити інших підприємств (постачальників).

Для визначення частки активів, що фінансується за рахунок власного капіталу та довгострокових зобов’язань, використовують такий показник, як чистий робочий (оборотний) капітал (ЧРК).

Чистий робочий капітал = оборотні активи - поточні зобов’язання

Перевищення оборотних активів над короткостроковими зобов’язаннями означає, що підприємство не тільки може погасити свої короткострокові борги, але й має фінансові ресурси для розширення своєї діяльності у майбутньому. Наявність чистого робочого капіталу служить для інвесторів і кредиторів позитивним індикатором для вкладення коштів у підприємство.

Окремим важливим завданням управління оборотними активами є забезпечення їх ліквідності. Ліквідність є головним фактором, який визначає ступінь ризику вкладень капіталу в оборотні активи.

Класифікація оборотних активів за ступенем їхньої ліквідності характеризує якість активів підприємства, які задіяні в операційному циклі підприємства. Орієнтовна класифікація оборотних активів за ступенем їхньої ліквідності може мати наступний вигляд:

Високий Кошти та їх еквіваленти; поточна дебіторська заборгованість; цінні папери (які враховуються у складі поточних фінансових інвестицій)
Середній Товари; готова продукція; виробничі запаси; незавершене виробництво
Низький Сумнівна дебіторська заборгованість; застарілі виробничі запаси; готова продукція, що не користується попитом

Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. Абсолютні показники фінансової стійкості
  3. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  4. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  5. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  6. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  7. Аналіз грошових коштів
  8. Аналіз грошових коштів підприємства
  9. Аналіз ефективності використання оборотних активів
  10. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
  11. Аналіз оборотності засобів
  12. Аналіз оборотності оборотних коштів.




Переглядів: 668

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення величини одноденних витрат окремих видів матеріальних цінностей (у натуральному і грошовому виразі). | Придбані (створені) нематеріальні активи зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.