У теорії масового обслуговування найпростіший потік відіграє таку ж роль, як нормальний закон розподілу випадкових величин у теорії ймовірностей. Випадковий потік вимог, який за своїми характеристиками наближений до найпростішого, утворюється в разі додавання випадкових потоків.
Основними властивостями найпростішого потоку вимог є:
v стаціонарність;
v відсутність післядії;
v ординарність.
Потік є стаціонарним, якщо ймовірність надходження певної кількості вимог за деякий проміжок часу t залежить тільки від довжини цього проміжку t і параметра l, і не залежить від місця розташування проміжка на осі часу (рис. 2.3). Відрізки часу t не повинні перетинатися.
Рис. 2.3. Відображення стаціонарного потоку вимог
У потоці відсутня післядія, якщо ймовірність надходження визначеної кількості вимог за деякий проміжок часу t не залежить від кількості вимог, які надійшли до системи, тобто не залежить від передісторії. Те, що проміжки часу не перетинаються, свідчить про взаємну незалежність протікання процесів у часі.
Потік є ординарним, якщо в один і той самий момент часу неможливе надходження двох або більше вимог.
Пуассонівський потік вимог є окремим випадком більш загального потоку Ерланга. Потік Ерлангаr-го порядку можна отримати шляхом просіювання пуассонівського потоку (рис. 2.4).
Рис. 2.4. Потік Ерланга r-го порядку
На рисунку видно, що для того щоб отримати потік Ерланга r-го порядку, досить підсумувати r випадкових експоненціально розподілених величин.