Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відплив кваліфікованої робочої сили.

Вплив еміграції на трудоресурсну ситуацію в регіонах

Вплив імміграції на трудоресурсну ситуацію в регіонах

Пріпік населення до регіона-реципієнга супровод­жується зміною масштабів і якості сукупної пропозиції робочої сили на його ринках, але водночас збільшується і сукупний по­пит на різного роду товари та послуги. Оскільки в умовах рин­кової економіки саме попит є головним стимулятором вироб­ний гва, це безпосередньо віддзеркалюється на масштабах ви" робницгва, а відповідно й на попиті на робочу силу, гобю на кількисіі робочих місць.

Таким чином, імміграція впливає не тільки на пропо­зицію робочої сили, а й на попит на неї.

Вплив еміграції і викликаного нею скорочення пропо­зиції робочої сшт диференційований залежно від структури вибулих за віком, професіями, кваліфікацією, освітою, етнічни­ми ознаками.

Унаслідок підвищеної питомої ваги в складі мігрантів молоді до ЗО років (серед тих, що переміщаються в межах СНД, представники цієї вікової групи займають майже 80%), безпо­середнім наслідком принаймні постійної міграції є деформація вікової структури населення в регіоні-донорі. Типовим прикла­дом є сільські регіони, наприклад, Чернігівщини, де на 1000 осіб працездатного віку припадає 997 старше працездатного - в міських поселеннях відповідний показник не перевищує 386 осіб (Донецька область).

Якщо ж йдеться про зворотну міграцію, особливо міжнародну, то статистичні відомості свідчать про те, що строк перебування за кордоном варіює в межах 1 - 5 років. Судячи з аналізу міжнародних даних про первинну еміграцію та ре­еміграцію (повернення емігрантів до Батьківщини), друга є функцією більш раннього відпливу населення за кордон, а лаг складає 1,5-2 роки, що відбиває саме найпоширеніший строк перебування за кордоном.

Міграція кваліфікованої робочої сили є об'єктивним процесом, що притаманний майже всім відкритим державам.

Відплив з регіонального ринку праці кваліфікованої ро­бочої сили, так званий "відплив умів" ("Ьгаіп сїгаіп") оцінюється по різному з погляду короткострокової чи довгостро­кової перспективи. Якщо мати на увазі сьогоденні зміни на рин­ку, то не викликає сумнівів, що скорочення пропозиції кваліфікованої робочої сили дійсно зменшує величину загаль­ного трудового потенціалу та погіршує його структуру. Але по­ява вакансій, що потребують кваліфікованого персоналу, не­одмінно прискорює відтворення професійно-кваліфікаційної структури робочої сили.

В умовах функціонування ринку праці якість робочої сили безпосередньо формується відповідно до характеру потре­би в ній. Тому наявність прошарку достатньо престижних не­зайнятих робочих місць є дієвим поштовхом до відповідної пе­реорієнтації професійної підготовки населення. Справа лише в наявності та доступності адекватної інформації, яку в принципі повинні надавати населенню служби зайнятості» Якщо ж відповідним чином реорганізувати систему професійної підго­товки та перепідготовки громадян, надавши службам зайня­тості право оперативно коригувати професійно-кваліфікаційну структуру робочої сили» цей аспект впливу еміграції на ринок праці буде адекватно демфований.

Характерними рисами сучасного розвитку цього проце­су є, по-перше, скорочення його масштабів, а по-друге, форму­вання різнонаправлених потоків: не лише з країн, що розвива­ються, до економічно розвинених, а й зворотного напрямку та між країнами рівного ступеню економічного розвитку. Це прин­ципово міняє оцінки перспектив міграційного обміну кваліфікованою робочою силою між Україною та іншими дер­жавами. Що стосується економічно розвинених країн (Амери­ки чи Європи), то очевидно, що на умовах зворотної трудової міграції в такий обмін буде втягнуто не менше 25 - 30% кваліфікованої робочої сили віком від 20 до 40 років. Але ймовірний і досить масштабний обмін кваліфікованими фахівцями між Україною та державами СЦЦ, БалггіЇ, Східної Європи, Африки, Латинської Америки. Нині, за непрямими оцінками РВПС НАН України, питома вага кваліфікованих робітників сягає 40 - 45% всіх мігрантів, тобто біля 140 тис. кваліфікованих працівників протягом 1995 р. виїхало з України і 100 тис. офіційно приїхало до неї на тривалий строк.


Читайте також:

  1. Біржа робочої сили.
  2. Вартість робочої сили і доходи населення
  3. Вартість робочої сили та її структура
  4. Вартість робочої сили та її структура.
  5. Вартість робочої сили. Заробітна плата, її форми і функції.
  6. Вартість робочої сили. Рівень життя й доходи населення
  7. Визначення напрямку процесу і рушійної сили.
  8. Внутрішні сили. Метод перерізів
  9. Вплив НТР на навколишнє середовище та особливості відтво-рення робочої сили.
  10. Електрорушійні сили. Гальванічний елемент.
  11. Елементами ринку праці виступають : товар, попит, пропозиція та ціна робочої сили.




Переглядів: 1069

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міграційні зрушення в контексті розвитку ринку праці | Принципи державної міграційної політики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.051 сек.