Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спеціалізація і кооперація в автомобілебудуванні.

Основні чинники, які впливають на розміщення підприємств автомобілебудування.

Підвищення ефективності автомобілебудування визначається не лише впровадженням у виробництво нових типів машин і устаткування, удосконаленням його галузевої структури, реконструкцією і технічним переозброєнням. Великі можливості приховані в удосконаленні територіальної організації галузі, кращому розміщенні її підприємств. На це істотно впливає традиційний рівень автомобілебудування і використання виробничих потужностей, а також різноманітні регіональні чинники і умови, потреба районів в продукції галузі, забезпеченість паливом, електроенергією, транспортом, наявність полігонів для випробування нової продукції і так далі. Крім того, важливою умовою раціонального розміщення галузі є наявність трудових ресурсів, зокрема кваліфікованих кадрів. Ускладнення автомобілебудівного виробництва сприяло розподілу країн на виробників масової і наукомісткої продукції. Це зберегло висококваліфіковані виробництва в країнах з високим рівнем науково-технічного прогресу, де мають місце великі витрати на наукові дослідження при освоєнні нових видів продукції.

Спеціалізація виробництва передбачає концентрацію випуску конструктивно і технологічно подібних виробів, а також концентрацію окремих операцій в окремих галузях, на підприємствах. Перевага спеціалізації виражається в широкій механізації і автоматизації виробництва, можливості удосконалення конструкцій і технологічних процесів. Вона сприяє збільшенню продуктивності праці за рахунок використання продуктивнішого устаткування.

Предметна спеціалізація передбачає зосередження використання конструктивно схожих машин і устаткування на спеціалізованих підприємствах. Ще одним різновидом є подетальная, або вузлова, спеціалізація, що означає зосередження на окремих підприємствах виробництва обмеженої кількості деталей, вузлів, агрегатів для використання їх на предметно спеціалізованих підприємствах.

Прикладом подетально спеціалізованих підприємств можуть бути підшипникові заводи, заводи двигунів і так далі. Далі слід зазначити технологічну спеціалізацію, яка передбачає створення підприємств для виконання окремих технологічних операцій (процесів). Розвиток спеціалізації (особливо подетальной і технологічною) визначає поширення кооперації як форми виробничих зв'язків між підприємствами, які беруть участь в спільному виготовленні продукції. Завдяки кооперації з'являється можливість скоротити виробництво більшості складних машин, прискорити впровадження нової техніки. Не у кожній країні є умови для розвитку прогресивного спеціалізованого виробництва, розрахованого на масовий або серійний випуск автобудівельної продукції. Перешкоджає недолік місткого внутрішнього ринку, здатного використовувати продукцію великого підприємства, сировини, кадрів учених і фахівців. Між тим надзвичайно розвинена внутрішньо- і міжгалузева спеціалізація в США, де підприємства, які випускають складну продукцію, часто є усього лише збиральними, які отримують деталі і вузли від численних субпідрядників. Особливості розміщення автомобілебудування у світі.


Читайте також:

  1. VII. Професійна кооперація
  2. Кооперація праці. Види бригад
  3. Міжнародна кооперація.
  4. Міжнародна спеціалізація в світовому господарстві
  5. Міжнародна спеціалізація в світовому господарстві.
  6. Міжнародний поділ праці і спеціалізація. Міжнародні економічні відносини
  7. МІЖНАРОДНИЙ ПОДІЛ ПРАЦІ ТА КООПЕРАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА
  8. Питання про обсяг дієслівної лексеми. Граматична спеціалізація дієслова.Первинні і вторинні дієслова.
  9. Поділ і кооперація праці на підприємстві
  10. Поділ і кооперація праці на підприємстві
  11. Поділ і кооперація управлінської праці є передумовою раціональної організації робочих місць в апараті управління.
  12. СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ




Переглядів: 1790

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Науково-технічний прогрес | Метою вивчення МЕВ є формування системи спеціальних знань з проблем сучасного стану та перспектив розвитку МЕВ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.