Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Приклади механізмів формування громадської думки.

Типізація, вирівнювання ставлення до об'єкта думки. Підтримуючи певні моральні норми, традиції і звичаї, громадська думка орієнтує людей на взяті з конкретного досвіду зразки відносини і поведінки. Діючи протягом багатьох років, ці цінності (норми тощо) є результатом переробки та узагальнення у свідомості людей безлічі типових фактів. Для громадської думки вони служать своєрідним критерієм при оцінці нових явищ дійсності.

Схильність до оцінки і дії. Все, що так чи інакше зачіпає інтереси й цінності людей, викликає з їх боку відповідну реакцію, в якій знаходять своє вираження процеси, що відбуваються в глибинах людської свідомості. Одні і ті ж за змістом впливи зовнішнього світу сприймаються не однозначно. У людини формується стан готовності, схильності до сприйняття інформації певної спрямованості. Цей стан позначається як на її оцінці явищ дійсності, так і на її вчинках. У формуванні цієї схильності беруть участь переконання, звички, норми взаємин між людьми. Рівень культури, традиції та звичаї – все це теж певною мірою зумовлює сприйняття людьми зовнішніх впливів, у тому числі і висловлені публічно вимоги громадської думки.

Механізм підпорядкування думці більшості. В умовах схильності людина цілком добровільно, без будь-якого внутрішнього опору виконує розпорядження громадської думки, так як вони узгоджуються з її ціннісною орієнтацією, з її інтересами. Проте вчинки людей не завжди продиктовані глибоким розумінням об'єктивної зв'язку особистих і суспільних інтересів. Іноді вони суперечать останнім. Ефективність громадської думки в значній мірі ґрунтується на тому, що вона представляє позицію, що розділяється більшістю.

Солідаризація індивіда з групою. Більшість людей приймають колективні норми без будь-якого психологічного примусу, висловлюючи тим самим своє свідоме підпорядкування вимогам загальної думки внаслідок внутрішньої згоди з її позицією. Найбільш систематичний, що стосується найближчих і істотних інтересів, а тому й найбільш сильний вплив надає на індивіда його найближче оточення, перш за все люди, що контактують з ним в первинному колективі та первинній групі. Їх добре ставлення – важливий чинник в його житті, і він рахується з їх думкою.

Переконання грає важливу роль у формуванні та функціонуванні громадської думки. По-перше, воно створює установки, які являють собою як би психологічну основу думки, по-друге, підсилює вже сформовані установки завдяки новій інформації, по-третє, за допомогою так званих малих змін воно інтенсифікує думку, по-четверте, сприяє зміні наявних соціальних установок.

Навіювання – це спосіб впливу на свідомість людей, розрахований на некритичне сприйняття повідомлень. При навіюванні головну роль відіграють емоційне переконання, зараження, наслідування, авторитет, довіра до групової і громадської думки.

Наслідування в житті окремих людей і цілих груп проявляється як прагнення відтворити чиїсь вчинки, погляди, уявлення.

Інерція пов'язана з такими стійкими формами і продуктами діяльності, як звички, звичаї і традиції, які виконують роль своєрідного стабілізуючого чинника, засобів відтворення суспільних відносин все новими і новими поколіннями.

Така в цілому система соціально-психологічних механізмів суспільної думки. Вони відображають найбільш істотні форми і способи впливу громадської думки на масову свідомість, не вичерпуючи повністю всі можливі шляхи впливу.

 


Читайте також:

  1. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  2. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  3. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  4. Алгоритм формування статутного фонду банку
  5. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  6. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  7. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
  8. Аналіз процесу формування маркетингових комунікацій
  9. Аналіз руху та ефективності формування грошових потоків
  10. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  11. Аналіз структури майна та динаміки джерел його формування
  12. Аналіз формування прибутку.




Переглядів: 417

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи типізації механізмів громадської думки | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.05 сек.