Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Метод побудови прогнозних графів

Аналогічно аналізуються можливості галузі по задоволенню цих потреб. Потім порівнюються рішення з вибору оптимального варіанту розвитку науки і техніки. Для аналізу даної моделі використовується системний підхід, який полягає в тому, що ціле послідовно, за певними правилами ділиться на окремі частки і досліджуються взаємовідносини цих часток з позицій вартості, ефективності, ступеню ризику тощо.

Вибираються альтернативи, цілі, критерії, ступінь ризику, розміри можливої економічної вигоди тощо. Ці фактори визначають потреби на випуск продукції. Основні критерії показують, при яких виробничих потужностях можна досягнути необхідного рівня розвитку галузі промисловості. З цих позицій розглядається вклад науки в забезпечення потреб галузі.

На підставі аналізу політичної картини (фону) визначаються основні пропорції та співвідношення між ринками збуту.

Спочатку простежуються вимоги політики на внутрішньому та зовнішньому ринках збуту. Визначаються потреби в продуктах різних країн світу (зовнішній ринок) і галузей промисловості (внутрішній ринок).

На підставі аналізу інформації, яка визнана придатною для подальшого використання, формулюються цілі, критерії та розглядаються альтернативні рішення.

Сценарій у готовому вигляді повинен підлягати аналізу. З подальшого розгляду вилучається все те, що на думку спеціалістів, достатньо забезпечено на період, що розглядається, тобто знаходиться на високому рівні розвитку.

Сценарій має бути так описаний, щоб після ознайомлення з ним стала зрозумілою генеральна мета виконуваної роботи з точки зору політичних, ідеологічних та соціально-економічних задач на період прогнозування.

При розробці сценарію, оскільки в ній бере участь група спеціалістів, завжди виникає невизначеність через суб'єктивність міркувань членів цієї групи. Цінність сценарію тим вища, чим менший степінь невизначеності, тобто більший степінь погодженості думок експертів.

Розробка сценарію спонукає дослідника займатись деталями і процесами, які він міг би легко пропустити, якби обмежився абстрактними міркуваннями.

У сценарії використовуються заздалегідь підготовленні прогнози та матеріали з розвитку об'єкта прогнозування.

Основне призначення сценарію полягає у визначенні генеральної мети розвитку об'єкта прогнозування, виявленні основних факторів фону та формулюванні критеріїв для оцінки верхніх рівнів «дерева цілей».


Тому не можна упускати з поля зору такі питання:

· наскільки велика суттєва невизначеність?;

· що необхідно зробити для її зменшення?;

· який очікуваний ступінь зменшення невизначеності при продовженні розробки сценарію?


Сценарій є тією інформацією, на підставі якої буде виконуватись вся подальша робота, тому спеціалісти, що його розроблюють, повинні при роботі використовувати право консультацій з необхідними спеціалістами, користуватись інформацією галузевих інститутів, вимагати необхідні довідки від організацій.


Сказане становить собою таку модель сценарію, яка охоплює всі рівні – від політики до науки. В основі моделі закладено цільовий підхід.



Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  9. АгротехнІЧНИЙ метод
  10. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ця особливість суттєва при прогнозуванні в сфері соціально-економічних проблем. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.153 сек.