МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Ключові визначенняЛекція. Концепція побудови баз даних. Визначення бази даних як автоматизованої системи. Мета: ознайомити студентів з призначенням даного курсу та ключовими питаннями, що будуть розглянуті. Розглянуті ключові поняття ті основні визначення, на яких базується курс дисципліни.
План І Введення в дисципліну. ІІ Ключові визначення. ІІІ База даних. ІV Система управління базою даних. V Контрольні питання.
Введення в дисципліну
Життя і успішна діяльність сучасної людини значною мірою залежить від ефективної організації обліку інформації. Інфо-процеси реалізуються в усіх сферах людської діяльності – науці, техніці, економіці, медицині і т.д. Інф-я і інформаційні частини розглядаються, як суттєво важливі ресурси, які необхідно організувати так, щоб ними можна було легко і зручно користуватися. Великі обсяги інформації практично неможливо організувати без спеціальних засобів машинної обробки. Останнім часом широкого поширення набули автоматизовані, довідкові, пошукові, логічні і т.д. Всі вони призначені для реєстрації, зберігання і опрацювання даних, з метою пошуку і видачі відповідностей на запити користувачів. У більшості випадків автоматизовані інформ. системи розробляються як банки даних. Банки даних – один з основних компонентів автоматизованих систем різних рівнів і типів. Їх створюють для багатьох галузей і сфер суспільного життя: планування, управління, статистики, охороно здоров`я і т.д. Перш, ніж перейти до більш детального розгляду питань, пов`язаних з орг.-ю і ф-м банків даних, введемо деякі основні поняття. По-перше, інформація – у певному розумінні, будь-які відомості про певну подію, сутність, процес та ін, які є об`’ктом деяких операцій – сприйняття, перетворення, зберігання, використання. Поняття інформації є ключовим. Ії часто можна тлумачити, як одну зі сторін відображення навколишньої дійсності орг.-мош чи цілою системою. Дані – інф-я, зафіксована (або закодована) у певній формі, придатній для подальшої обробки, зберігання і використання. Банк даних – сукупність спеціальних методів і засобів (математичних, інформативних, програмних, мовних, організаційних та технологічних) призначених для підтримки динамічної інформаційної моделі представленої галузі з метою забезпечення інформаційних запитів користувача. Банк даних – система, що забезпечує інформаційну потребу користувача. Банк містить два основних компоненти – базу даних (БД) і систему управління базою даних (СУБД). База даних (БД) – сукупність взаємопов`язаних даних деякої предметної галузі, що зберігаються в пам`яті ЕОМ та організовані таким чином, що їх можна використовувати для розведення багатьох задач різними коритсувачами. БД - набір логічно пов`язаних даних, що використовуються сумісно і призначені для задоволення інформаційних потреб.
База даних
БД – єдине велике сховище даних, що визначається одноразово, а після визначення використовується одночасно багатьма користувачами. Замість великої кількості різноманітних файлів з надлишковою інформацією, в БД всі дані зібрані до купи з мінімальною долею надлишковості. Причому база зберігає не лише самі дані, але й іх описи. Саме з цієї причини БД ще можна назвати наборамиінтегрованихзаписів з самоописом. В сукупності опис даних називають системним каталогом (system catalog), або словниками даних (data dctionary), а самі елемнти опису - метаданими (meta-data), тобто даними про дані. Саме наявність самоопису даних в БД забезпечує незалежність програми від даних.
Система управління БД
Система управління базою даних (СУБД) – програмне забезпечення, за допомогою якого користувачі мають змогу визначити, стоврити та підтримати БД, а також забезпечувати контрольований доступ до неї. СУБД – сукупність програмних та мовних засобів, за допомогою яких реалізується усно реалізоване керування даними в базі, доступ до них і забезпечується взаємодія бази з прикладними програмами. Можливості, якими забезпечує СУБД: - Дозволяє власне створити БД за допомогою мови опису даних DLL – Data Definition Language. Dll надає користувачам засоби опису типу даних ті їх структури, а також засоби обмежень для інформації, що зберігається в БД. - Дозволяє виконувати операції над інформацією з БД – вставляти, оновлювати, вилучати та отримувати. Це забезпечується за допомогою маніпулювання даними DML – Data Manipulation Language. У найпростішій формі маніпулювання даними, зводится до складання запитів. Найпоширенішим DML є мова структурованих запитів – SQL (Structured Query Language). Фактично, це обов`язковий компонент для любої реляційної СУБД. (Ніни досить відомими DML є мова QBE).
Контрольні питання
1. Навіщо потрібно спрощувати обробку та доступ до інформації про оточуючий світ? 2. Що називають інформацією? 3. Що називають даними? 4. Що називають банком даних і яке його значення? 5. Що називають базою даних і яке її призначення? 6. Що забезпечує незалежність програми від даних, що вона обробляє? 7. Що називають СУБД? 8. Які можливості забезпечує СУБД? 9. Що таке DDL і яке його призначення? 10. Що таке DML і яке його призначення?
Читайте також:
|
||||||||
|