МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Схеми відображення та екземпляриЛекція Інфологічне проектування БД. Моделі організації даних. Мета: ознайомити студентів з поняттям СУБД розглянути основні моделі преставлення даних, що будуть в базі при її проектуванні.
План
1. Схеми відображення та екземпляри. 2. Моделі даних і концептуальне моделювання. 3. Об’єктні моделі даних 4. Моделі даних на основі записів 5. Контрольні питання.
Основна мета системи управління базами даних – СУБД, полягає в тому, шоб запропонуватися користувачу абстрактне представлення даних, приховували конкретні особливості зберігання та керування ними. Відповідно відправною точкою при проектуванні БД повинне бути абстрактний і загальний опис потреб організації, що повинні значити своє відображення в створеній БД. Початок проектування БД ми розглядатимемо на прикладі проекту ріелторської контрои. Для початку спробуємо змоделювати наступні поняття. - Сутності реального світу, такі як Staff (робітник), PropertyForReant (власність що орендується), Owner (Власник) та Client (клієнт); - Атрибути, що описують властивості або якості кожної з сутностей властивості або якості кожної з сутностей (напр.. сутність staff має атрибути Name position i Salarу) - Зв’язки між сутностями Більш того оскільки БД є загальними ресурсами то кожному користувачеві може знадобитися своє відмінне від інших уявлення про характеристику інформації що зберігається в базі даних.
Загальний опис бази даних наз-ся схемою БД. Існують три різних типів схем баз даних.
Зовнішній рівень – представлення БД з точки зору користувачів. Цей рівень описує ту частину бази даних, що відносяться до кожного користувача. Зовнішній рівень складається з кількох різних зовнішніх представлень БД. Кожен користувач має спробу з представленням реального світу, щоб виразити в найбільш зручній для нього формі. Зовнішнє представлення містить лише ті сутності, атрибута та зв’язки, що цікавлять користувача. Інші сутності атрибута та зв’язки також можуть бути представлені в БД, але так як вони не цікавлять користувача, то він може і не здогадуватися про іх наявність. Концептуальний рівень – узагальнююче представлення бази даних. Цей рівень описує те, які дані зберігаються в БД, а також зв’язки, що існують між ними. Цей рівень є проміжковим. Він містить логічну структуру всієї БД. Фактично, це повний перелік вимог до даних з боку організації, що не залежить від жодних засобів іх зберігання. Внутрішній рівень – фізичне представлення даних в пам’ятікомп’ютеру. Цей рівень описує як зберігається інформація. Цей рівень призначений для досягнення оптимальної виробничої потужності системи і забезпечення економного використання дискового простору. Він містить опис структур даних і орг.-ії файлів. Моделі даних і концептуальне моделювання
Модель даних – інтегрований набір понять для опису і обробки даних, зв’язків між ними і обмежень, що накладаються на дати в деякій організації. Модель є представленням об’єктів і подій, а також зв’язків, що існують між ними. Це деяка абстракція, в важливих і невід’ємних аспектах діяльності організації, а всі другоступеневі властивості ігноруються. Мета побудови моделі даних – представлення даних в зрозумілому вигляді. Якщо це можливо, то модель даних легко можна використати при проектуванні БД. Всі моделі даних можна поділити на три категорії – об’єкти, на основі записів та фізичні.
Об’єктні моделі даних
При створенні об’єктних моделей даних використовуються такі поняття, як сутність, атрибути та зв’язки. Сутність – окремий елемент діяльності орг.-ії, що повинен бути представленим в БД. Атрибут – це властивість, що описує деякий аспект об’єкту, значення якого слід зафіксувати. Зв’язок – асоціативне відношення між сутностями. Нижче наведені деякі найбільш значні типи об’єктних моделей діних: - Модель типу «сутність- зв’язок» або ER – модуль - Семантична модель - Об’єктно-орієнтована модель В теперішній час ER модель стала одним з основних методів концептуального проектування баз даних. І саме їй буде присвячені більша частина учбового часу.
Моделі даних на основі записів
В моделі на основі запитів база даних складається з кількох запитів, фіксованого формату, що можуть мати різні типи Кожен тип запису визначає фіксовану к-ть полів, кожне з яких має фіксовану довжину. Існує три основних типів логічних моделей даних на основі запитів - Реляційна модель даних - Мережна модель - Ієрархічна модель Читайте також:
|
||||||||
|