Припинення трудового договору по п.3 та 5 ст.36КЗпП України.
Інші підстави припинення трудового договору.
Припинення трудового договору по п.7 ст.36 КЗпП
Припинення трудового договору по п. 6 ст. 36 КЗпП України.
України.
Припинення трудового договору по п.3 та 5 ст.36 КЗпП
Лекція № 9. Тема: Трудовий договір.
План:
України.
5. Припинення трудового договору з працівником , направленим на за постановою суду на примусове лікування .
П.3 ст.36КЗпП України – призов або вступ на військову службу, альтернативну службу. Військова служба є особливим видом державної служби , пов’язаної з виконанням громадянами України загального військового обов’язку і службою на конкурсно – контрактної основі у Збройних Силах України та інших військах, створених відповідно до законодавства України. Підставою припинення трудового договору є також направлення на альтернативну (невійськову службу). Призов проводиться на підставі Указу Президента двічі на рік. Указ публікується в засобах масової інформації не пізніше як за місяць до початку призову. Після оголошення Указу Президента кожний громадянин – призовник зобов’язаний прибути на військовий пункт в строки, вказані військовим комісаріатом у повістці. Керівники підприємств зобов’язані відкликати призовників з відрядження для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю. Громадянам, призваним або прийнятим на військову службу виплачується вихідна допомога у розмірі двомісячного середнього заробітку.
П.5 ст.36 КЗпП України – переведення працівника за його згодою на інше підприємство , установу в організацію або перехід на вибірну посаду. Умовою здійснення переведення на іншу роботу є згода працівника на переведення, розпорядження вищого органу або погодження між керівниками обох зацікавлених підприємств. Власник або уповноважений ним орган видає наказ про звільнення в зв’язку з переводом, а новому підприємстві видається наказ про зарахування працівника на роботу за переведенням.
Перехід працівника на вибірну посаду є підставою припинення трудового договору, якщо його обрали на посаду в держаних органах, кооперативних організаціях, профспілкових організаціях. Якщо вибірна посада є оплачуваною, то працівник стає штатним працівником громадської організації. Ця посада стає для працівника основною, тому в окремих випадках працівник може не припиняти трудові відносини, змінити трудові відносини і виконувати частину попередньої роботи за сумісництвом за правилами, що встановлені для сумісництва.