Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Модуль 2

Зміст та навчальні елементи теми

Модуль 1

Зміст та навчальні елементи теми

Зміст курсу. Предмет і завдання його вивчення. Зв'язок з ін­шими дисциплінами. Структура курсу. Організація навчання. Технологія роботи з модулями. Загальні прийоми самостійної роботи з урахуванням специфіки дисципліни (планування, пошук не­обхідної інформації, робота з літературою). Використання у навчальному процесі підручників, навчальних посібників, за­конодавчого та інструктивного матеріалу.

Теоретичні та організаційні основи податкової системи

Тема 2Податкова система і податкова політика держави

Податкова політика: поняття податкової політики та її напря­ми. Фактори, що визначають напрямки і характер податкової політики. Принципи податкової політики. Дотри­мання соціальної справедливості при справлянні податків. Рівнонапруженість в оподаткуванні всіх платників. Економічна ефективність податкової системи: ефективність податкової роботи та дієвість податкових інструментів впливу на соці­ально-економічний розвиток. Стабільність та гнучкість пода­ткової політики, їх взаємозв'язок.

Податкова система в Україні, основні етапи її становлення. Склад та структура податкової системи України, законодавчі акти, що її регламентують. Принципи побудови податкової системи України, їх реалізація. Податкова політика України в сучасних умовах.

 

Тема 3Податкова служба держави. Податкова робота.

 

Зміст та навчальні елементи теми

Правове регламентування встановлення податків. Законода­вчі акти Верховної Ради. Інструктивне забезпечення справ­ляння податків. Вимоги до законодавчих актів та інструкти­вних документів, що регулюють оподаткування. Облік платників податків. Порядок реєстрації платників, облікові документи.

Порядок і форми розрахунків з бюджетом. Встановлення методики обчислення податків. Форми розрахунків: авансо­ві платежі та перерозрахунки, розрахунки за фактичними по­казниками.

Суб'єкти обчислення податку і контрольної роботи. Спосо­би утримання податків: сплата податків у джерела і за де­кларацією. Централізовані й децентралізовані, готівкові і безготівкові способи розрахунків. Відповідальність платни­ків за своєчасність і правильність розрахунків з бюджетом і за подання декларацій.

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань плат­ників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Порядок узгодження сум податкових зобов'я­зань, оскарження рішень контролюючих органів та визна­чення податкового боргу. Податкове повідомлення і подат­кові вимоги. Джерела сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника податків. Податкова застава. Адміністративний арешт активів. Порядок продажу активів, що перебувають у податковій заставі.

Тема 4Ухилення від податків та їх перекладання.

Зміст та навчальні елементи теми

Поняття ухилення від податків. Види ухилення від податків. Приховування доходів та інші форми податкових зловживань. Особливості ухилення від податків у сфері тіньової економіки. Можливості ухилення від сплати з різних видів податків. Боротьба з ухиленням від сплати податків. Сутність та форми перекладання податків. Перекладання непрямих по­датків. Напрямки і способи перекладання прямих податків. Фактори, що впливають на процес і результати перекладання податків.

Наочність:

• Закон України «Про систему оподаткування», проект Податко­вого кодексу;

• Закон України «Про державну податкову службу в Україні», За­кон України «Про порядок погашення зобов'язань платників по­датків перед бюджетами та державними цільовими фондами»;

• журнал обліку платників податків, заява про взяття на облік платника податку, податкове повідомлення, податкова вимога.

 

 

Непряме оподаткування

Тема 1Податок на додану вартість.

 

Зміст та навчальні елементи теми

Сутність податку на додану вартість, його зародження та розви­ток. Передумови впровадження податку на додану вартість в Україні. Платники і ставки податку на додану вартість. Об'єкт оподаткування, особливості його визначення у різних галузях. Податок на додану вартість як ціноутворюючий фактор. Ме­тодика включення податку в ціни товарів, робіт і послуг. Пільги по податку на додану вартість. Пільги для окремих товарів, робіт і послуг. Пільги для окремих платників подат­ку.

Порядок обчислення податку на додану вартість: податкове зобов'язання, податковий період, дата виникнення податко­вого зобов'язання, податковий кредит, податок на додану вар­тість, що підлягає перерахуванню в доход бюджету, відшко­дування сум податку на додану вартість. Облік податку у платників (податкова накладна, книга обліку придбаних, про­даних товарів, робіт та послуг).Строки сплати податку на додану вартість. Розрахунки з бюд­жетом. Декларації з податку на додану вартість, їх зміст, по­рядок складання і подання у податкові органи. Строки подан­ня декларацій.

Відповідаль­ність платників податків за порушення податкового законодавства.

Тема 2Акцизний збір .

 


Читайте також:

  1. V міні – модуль
  2. Високочастотні перетворювачі модульної структури
  3. Друга модульна контрольна робота
  4. Друга модульна контрольна робота
  5. За конструктивними особливостями фритюр-ниці поділяють на секційно-модульні та ті, які входять до комплекту малогабаритного обладнання.
  6. За кредитно-модульною системою
  7. ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО МОДУЛЬНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 1
  8. ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО МОДУЛЬНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 2
  9. Заліковий МОДУЛЬ 1 . Економічна і соціальна географія світу
  10. Заліковий модуль 2. ТЕХНОЛОГІЇ ВЕДУЧИХ ГАЛУЗЕЙ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
  11. Заліковий модуль І. Інституціональна система національної економіки
  12. Заліковий модуль І. Інституціональна система національної економіки




Переглядів: 326

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН | Модуль 4

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.