Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МОТИВАТОРИ СТРАТЕГІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

Мотивація в системі СПЗ СУ

 

Закон зростання складності завданьу процесі функціонування «внутрішнє ефективної організації». Його сутність полягає ось у чому:

Якщо в організації не вирішено проблему мотивації, кількість завдань зростатиме у квадратичній залежності від кількості персоналу в ній.

Закон зростання невизначеності, який констатує:

Якщо не вирішена проблема мотивації, то ступінь невизначеності або частка управлінських завдань, що первісно не піддаються розв’язанню жодним з наявних методів управління, зростає зі зростанням чисельності персоналу.

·

Таблиця 13.8

Спрямованість мотивації Мотиватори стратегічної поведінки
Для кваліфікованого робітника Досягнення відповідного соціального статусу Відповідність грошової винагороди роботі, яку виконує кваліфікований робітник Службове просування Сприятливі умови для ефективної трудової діяльності Почуття причетності до справ фірми Безпека та захист трудової діяльності
Для службовця одного з відділів апарату управління організації Право самостійно приймати рішення в рамках наданих повноважень і контролювати їх виконання Сприятлива форма оплати праці Визнання в колективі Просування по службі
Для керівника функціонального відділу Право самостійно приймати рішення в рамках наданих повноважень і контролювати їх виконання Повне визнання та адекватне оцінювання виконаної роботи Змістовна, цікава праця Сприятливі умови праці
Для представника вищого рівня управління Повне визнання виконаної роботи Дисципліна праці Усвідомлення суспільної корисності праці Цікава, змістовна праця Матеріальна мотивація
Для некваліфікованого робітника Особисті контакти з менеджером Допомога у вирішенні особистих проблем Стабільність зайнятості Справедлива оплата праці Сприятливі умови праці Безпека та захист трудової діяльності

Навчальні методичні матеріали: 1; 2; 3 С.242 - 263; 5 С.576 - 633; 6 С.164 - 178.

Контрольні питання:

1. У чому полягає сутність соціально-психологічного забезпечення стратегічного управління (СПЗ СУ)? Що є суб’єк­том та об’єктом СПЗ СУ? Від чого залежить організаційне оформлення системи СПЗ СУ?

2. Охарактеризуйте сутність та механізм формування організаційної культури (ОК) як об’єкта стратегічного управління. Які типи ОК сприяють, а які — перешкоджають розробці та здійсненню стратегій в організації?

3. Визначте переваги та недоліки різних варіантів проведення змін в організації. Які з них доцільно використовувати для здійснення стратегічного організаційного розвитку першого та другого типів?

4. Назвіть причини та форми «опору змінам» в організації. Які Ви знаєте методи управління змінами і в чому полягає сут­ність «управління опором»? Які заходи можна запропонувати з метою уникнення опору в організації?

5. Що таке «соціальний аудит»? З якою метою він проводиться в організації?

6. Що таке «стратегічна поведінка»? Які її основні ознаки? Чи пов’язана вона зі стратегічним мисленням? Обґрунтуйте свою відповідь.

Тема 14. Інформаційно-аналітичне забезпечення стратегічного управління (ІА СУ)

Питання. Сутність стратегічної інформації. Види інформаційних потреб, їх виявлення та задоволення в системі стратегічного управління. Поняття стратегічної інформації. Джерела стратегічної інформації і методи її одержання. Критичний аналіз джерел та методів. Сутність, призначення та методи формування “баз стратегічних даних” (БСД). Місце та роль ІАЗ СУ в системі стратегічного управління.

Інформаційна система стратегічного управління. Обмеження при використанні традиційних інформаційних систем, орієнтованих на поточну діяльність у системі стратегічного управління. Характеристика специфіки основних елементів ІАЗ СУ. Стратегічні елементи інформаційних систем організацій та формування підсистеми стратегічного моніторингу.

Облік і контроль в системі стратегічного управління. Об’єкти обліку і контролю в стратегічному управлінні. Стратегічний облік: сутність, мета, загальна характеристика, вимоги, форми, методи та інструменти. Стратегічний контроль: сутність, мета, загальна характеристика, вимоги, моделі, форми, методи та інструменти. Система облікових і контрольних показників. Система стратегічного контроллінгу.

Аналіз у системі стратегічного управління. Цілі і механізм аналізу в стратегічному управлінні. Об’єкти аналізу, система показників і варіанти прийняття рішень за одержаними результатами. Механізм внесення коректив в стратегії на базі результатів аналізу.


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА
  2. Види девіантної поведінки
  3. Види політичної поведінки етногруп, які відстоюють власні інтереси
  4. Види трудової поведінки
  5. Види трудової поведінки.
  6. Визначаючи сутність девіантної поведінки, необхідно зазначити, що вона поділяється на два типи.
  7. Визначення стратегічної мети кампанії (скільки голосів потрібно для перемоги).
  8. Виникнення суб'єктивних прав і юридичних обов'язків — перехід від загальних приписів правових норм до конкретної моделі поведінки конкретних господарюючих суб'єктів.
  9. Внутрішній трудовий розпорядок – порядок поведінки, взаємодії між працівниками на конкретному підприємстві, в установі, організації в процесі здійснення трудової діяльності.
  10. ВОЛЯ І РЕГУЛЯЦІЯ ПОВЕДІНКИ
  11. Вправляння – поступове створення умов, в яких учень виконує певні дії з метою вироблення необхідних і закріплення позитивних форм поведінки.
  12. Деякі рекомендації щодо правил поведінки в умовах небезпеки землетрусу




Переглядів: 725

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система мотивації у стратегічному управлінні та формування стратегічної поведінки | Стратегічний аналіз як завершення попереднього та початок наступного циклу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.