МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема: Визначення зусиль в елементах ферми.План: 1. Основні методи визначення зусиль в стержнях; 2. Побудова діаграми Максвела - Кремоні; 3. Визначення зусиль методом перерізів; 4. Визначення зусиль методом вирізання вузлів. Література: Обов'язкова: [1] Чертов І.М. Зварні конструкції: Підручник.- К.: Арістей, 2006. с. 307 - 309. Додаткова: [2] Клименко Ф.Є. Металеві конструкції: . Львів: Світ 2002 При завантаженні ферми нерухомими силами визначення зусиль в стержнях можливе шляхом: - побудови діаграми Максвела - Кремоні; - методом перерізів; - методом вирізання вузлів. Побудова діаграми. Визначення зусиль в стержнях виконують у такій послідовності: - вибирають масштаб сил (наприклад, масштаб: 1 мм - 0,1 Н); - креслять схему ферми в масштабі (наприклад, 1 мм - 0,1 м); - прикладають до ферми зовнішні сили (рис. ); - визначають опорні реакції: - виконують розбивання поля ферми на силові поля: зовнішні - ділянки креслення, розміщені між зовнішніми силами і зовнішнім контуром ферми, внутрішні - ділянки креслення, обмежені стержнями ферми. Позначають поля цифрами: спочатку обходячи ферму за зовнішнім контуром (за годинниковою стрілкою), потім усередині контуру ферми (зліва направо) (рис. ). Будують багатокутник зовнішніх сил у масштабі (буде пряма лінія), після цього будують діаграму зусиль у стержнях ферми, починаючи з вузла, у якому сходиться не більше двох стержнів з невідомими зусиллями. Зусилля в кожному стержні позначається на діаграмі прямою з цифрами на кінцях. Цифри відповідають номерам полів, що розділяють стержень. Побудова діаграми ведеться послідовно, переходячи від вузла до вузла, при цьому в черговому вузлі повинно бути не більше двох стержнів з невідомими зусиллями. Діаграма побудована правильно, якщо остання (замикаюча) лінія прийде точно у свою точку (допускається відхилення від точки не більш 5 мм). Побудуємо діаграму Максвела - Кремоні для ферми (рис. )
Рис. 6.74. Діаграма Максвела - Кремоні для ферми Аналітичний метод перерізів полягає у визначенні зусиль розв'язуванням системи рівнянь статичної рівноваги, складеної для відсіченої частини ферми. Відсікання проводиться так, щоб в перерізі було не більше як три стержні з невідомими зусиллями. Дія відкинутої частини ферми на залишену заміняється зусиллями у розсічених стержнях, спрямованих від перерізу. Якщо в процесі розв'язання системи в якому-небудь стержні вийде від'ємне значення зусилля, то це означає, що напрям зусилля необхідно змінити. Умова статичної рівноваги залишеної частини ферми полягає в прирівнянні до нуля суми проекцій сил на відповідні осі та моментів цих сил відносно довільної точки площини креслення ферми Σх = 0; Σу = 0; ΣМ= 0.
Наприклад, для випадку на рис.
Визначення зусиль методом вирізання вузлів практично майже не відрізняється від методу перерізів. Він полягає у вирізанні окремого вузла і складанні подібним чином рівнянь статичної рівноваги. Якщо ферма правильно спроектована, то всі її стержні будуть розтягнутими або стиснутими. Знак зусилля в стержні («+» розтягнення, «-» стискання) визначається так: якщо напрям зусилля від вузла - стержень розтягнутий, а якщо до вузла - стиснутий. При завантаженні ферми рухомими силами визначення зусиль в стержнях можливе шляхом побудови ліній впливу. Лінії впливу зусиль стержнів ферми виражають залежність величини зусиль у стержнях від положення вантажу, рівного одиниці, на фермі. Таким чином, для кожного стержня (елемента) ферми будується відповідна лінія впливу. Вантаж може переміщатися як по верхньому, так і по нижньому поясу ферми відповідно до навантаження реальних сил. Читайте також:
|
||||||||
|