МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Мереж .Питання для самоконтролю.
Графіки електричних навантажень.
Для розрахунку електричних систем і мереж основними вихідними даними являються електричні навантаження споживачів. Зміни електричних навантажень в часі характеризуються графіком, який відображає залежність потужності або струму в часі: P(t); Q(t); I(t). Розрізняють змінні, добові, сезонні і річні графіки.
Приблизний добовий графік навантаження енергосистеми має вигляд:
Конфігурація графіка навантаження має загальні закономірності. На ньому можна побачити три ділянки: 1. – ранковий максимум; 2. – вечірній максимум; 3. – нічна зона (провал). На цьому графіку виділяють також три зони : 1. – пікова (вечірній ранковий максимум) 2. – напівпікова (час між ранковим і вечірнім максимумом) 3. – зона провалу. Тарифікація електроенергії здійснюється по зонному тарифу: сама дорога – пікова, дешева – провал. При проектуванні електричних мереж та систем використовують режими з найбільшими сумарними зимовими навантаженнями Pmax і Qmax та з найменшими сумарними літніми Pmin і Qmin. Для отримання достовірної інформації про графіки навантажень енергосистема 2 рази на рік в 20-х числах грудня і червня разом з споживачами проводить «дні вимірів».
Статичні характеристики навантажень споживачів. Споживання навантаження активної і реактивної потужності Pнав. та Qнав. в загальному випадку залежить від :
Рнав, Qнав = f(U,f) .
В залежності Рн(U), Qн(f), Qн(U), Рн(f) в сталих режимах представляють собою статичні характеристики навантаження по напругі і частоті. Для різних видів електричних приймачів (СД, АД ...)статичні характеристики будуть різними, тому в розрахунках із-за великої різноманітності електричних приймачів використовують узагальнені (типові) статичні характеристики по U і f. Ці характеристики визначаються як властивостями окремих електричних приймачів, так і відношенням їх потужностей. Ці характеристики, як правило, нелінійні. В якості прикладу покажемо узагальнені статичні характеристики для деякого вузла навантаження з Uн=110кВ.
Способи представлення навантаження в розрахункових схемах ЕС і М.
Таким чином узагальненні характеристики представляють собою лінійні залежності між I і U, для їх використання необхідно визначення дійсної (фактичної) напруги в різних точках мережі. Це ускладнює розрахунок, тому в практичних розрахунках режимів статичні характеристики замінюють умовними, в яких потужність навантаження прийнята незмінною, тобто: P=const, Q=const. Способи представлення навантаження в розрахункових схемах мереж залежать від виду мереж і мети розрахунку. Навантаження може бути представлене струмами, потужностями, провідністю або опором. 1. Навантаження утворюється постійним по модулю і по фазі струмом:
при завданні навантаження струмами, вони визначаються по заданому значенню потужності навантаження і прикладеній напрузі в кожному режимі.
Така форма представлення навантаження приймається при усіх розрахунках місцевих мереж напругою до 1кВ, окрім того, як правило, в мережах напругою ≤35кВ. 2. Навантаження задається постійною по величині потужністю Рн=const, Qн=const, незалежною від напруги в точці прикладення навантаження. Така форма навантаження приймається при розрахунках сталих режимів районних і розподільчих мереж високої напруги.
3. Навантаження представлене постійною комплексною провідністю або опором. Така форма використовується при розрахунках перехідних електромеханічних режимів. В розрахункових схемах використовуються умовні зображення елементів мережі. Місця генерації і споживання енергії зображають колами, а шляхи передачі енергії відмічають стрілками. При цьому в пунктах споживання стрілки направляють від вузлів мережі, а в пунктах генерації – до вузлів мережі. У стрілок вказується відповідне значення повної потужності як комплексної величини.
Схеми заміщення електричної мережі в цілому. Загальні розрахункові схеми заміщення отримують в результаті об’єднання її різнорідних елементів у відповідності з їх електричними схемами, тобто електричний зв’язок в реальній мережі. При цьому схема заміщення мережі може бути представлена у вигляді електричного ланцюга або у вигляді схеми з навантаженням. В якості прикладу розглянемо схему заміщення мережі, вказану на малюнку.
Приведення схеми заміщення до базисної напруги.
Спільний розрахунок мереж з різним номінальним напругами, тобто мережі, яка містить елементи трансформації, проводиться різними способами. Один із них знаходиться в приведенні параметрів схеми заміщення до одної базисної напруги. За базисну напругу може бути прийнята будь яка напруга мережі. Так як навантаження в основному створюються зі сторони НН трансформатора, то за Uбаз приймаємо Uвн, тобто: Uбаз=Uвн, тоді параметри схем заміщення приводяться до сторони ВН трансформатора. Наведення дійсних параметрів елементів схем заміщення мережі до Uбаз виконується за виразом:
– для прокольної гілки;
– для поперечної гілки.
В якості прикладу наведення розглянемо схема мережі двох номінальних напруг. Мережа складається з ліній Л1 вищої напруги, трансформатора Т і Л2 (нижчої напруги):
Після приведення параметрів схеми заміщення до Uбаз розрахунок робочих режимів проводиться аналогічно мережі однієї напруги.
Питання для самоконтролю. 1. Яку конфігурацію має графік навантаження енергисистеми, та які на ньому можна бачити зони і ділянки? 2. Як здійснюється тарифікація електроенергії? 3. Що уявляють собою статичні характеристики навантажень споживачів? 4. Від чого залежать способи представлення навантаження в розрахункових схемах? Назвіть способи представлення навантаженнь. 5. Як отримують загальні розрахункові схеми заміщення мереж? 6. Навіщо здійснюють приведення схеми заміщення до базисної напруги?
Висновки: В результаті вивчення матеріалу студенти повинні мати уяву про характеристики і параметри електричних навантажень , які є основними вихідними даними для розрахунку електричних систем і
ЛЕКЦІЯ № 6. Методи розрахунків сталих режимів електричної мережі. Актуальність: вивчення методів розрахунків сталих режимів електричної мережі та засвоєння поняття про режими та параметри, які їх характеризують. План : Читайте також:
|
||||||||
|