Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Франції

Національні особливості дипломатичного та ділового спілкування в

Французька дипломатія - одна з основоположників сучасної дипломатії; вона справила величезний вплив на дипломатію сьогоднішнього дня.

Французька мова, починаючи з XVIII в. стала дипломатичною мовою і замінила латинь, на якій до цього велися всі дипломатичні переговори і складалися документи. Французька дипломатична служба була найбільшою в порівнянні зі службами інших іноземних держав.

Батьківщина французів вважається законодавцем в діловому протоколі і етикеті. Французи галантні, вишукані, прагнуть дотримуватися етикету. Французька нація – одна з самобутніх націй в Європі, з багатою історією і культурою. Французька мова була мовою дипломатичного листування і міжнародного спілкування. Це позначилося на рисах національної вдачі, особливостях французького стилю ділового спілкування.

Французам притаман крайній націоналізм. Вони скептичні, обачливі, хитромудрі, меткі, хворобливо реагують на використання англійської або німецької мови під час ділових зустрічей, переговорів.

Французька дипломатія жорстка і цілеспрямована. При контактах французи ніколи не применшують силу партнера. Вони дуже уважні до того, щоб зберегти свою незалежність і не поступитися. Вони жорстко ведуть переговори і, як правило, не мають запасні позиції, розраховуючи на перемогу.

Французьку дипломатію відрізняють шарм, чарівність. Французи вважають себе елітою, підстави для цього їм дають досягнення французької науки і культури - живопису, літератури, філософії, і хоча вони, якщо їм про це сказати, заперечують це, але в душі захоплюються своєю історією. Вони цінують людей, які знають їх історію, культуру, архітектуру, і це треба мати на увазі при розмові з ними.

З національних рис французької дипломатії треба відзначити таку: вони приділяють велику увагу попереднім домовленостями. Французькі дипломати дуже чемні, ввічливі, доброзичливі, схильні до жарту, але при серйозному обговоренні не уникають конфронтаційного стилю.

Існують особливості їх стилю. По-перше, різноманітність методів і прийомів. З одними французькими дипломатами і політичними діячами бесіди і контакти можуть вестися в елітному тоні, на ту ж тему з іншими представниками - у зовсім іншому. Друга особливість - між французами дуже великі відмінності як з освіти, культури, так і за політичними поглядами, і рас ходження ці ростуть. Тому до кожного співрозмовника слід віднестися дуже уважно і, тільки добре дізнавшись партнера, випрацювати тактику спілкування з ним.

Французькі дипломати дуже розбірливі в контактах. Ви їм потрібні – вони йдуть на зв'язок з вами, у них пропав інтерес - вони відразу відрізали контакт. Принцип – ніяких зайвих контактів. Вони не люблять запрошувати до себе додому. Роблять це тільки у виняткових випадках або щодо осіб високого рангу (посла), або в разі крайньої необхідності. Всі контакти ведуться, як правило, в робочі дні та години. Кінець тижня, починаючи з другої половини п'ятниці, у них тільки для відпочинку, для сім'ї, розваг. Як і італійці, вони не дуже акуратні з часом: запізнення для них звична річ. Але якщо ви спізнюєтеся, то вони обов'язково це помітять. Вони дуже ввічливі, попереджувальні, того ж вимагають від співрозмовника і самі дуже гостро, негативно реагують на будь-які зауваження.

Такі культурні традиції, що історично сформувалися, як інтелігентність, прагнення до свободи і незалежності, любов до філософії, витончених мистецтв, риторики, також накладає відбиток на поведінку сучасних ділових людей. Ними дуже цінуються інтелект, уміння висловлюватися.

У Франції при діловому знайомстві вручають візитну картку. У ній рекомендується вказати, який вищий учбовий заклад бізнесмен закінчив. Для французів освіта украй важлива. Якщо на зустрічі з французького боку присутньо декілька чоловік, то візитна картка вручається особі, що займає вище положення.

До дипломатичних переговорів готуються ретельно; досконально вивчають всі аспекти і наслідки пропозицій, що поступають.

Встановлюються контакти головним чином за столом. Не прийнято критикувати їжу, а в особливості вино. У великих будинках у Парижі свої винні погреби, свої марки, і якщо ви похвалили вино господаря, то це може бути першим кроком до встановлення добрих відносин. Національна традиція французів – французька кухня. Вона складає предмет їх національної гордості. Залишати їду в тарілці у них не прийнято. Підсолювати блюдо за столом розцінюється як неповага до господарів. Жодних спецій на стіл не ставлять.

Про справи прийнято говорити лише після того, як подадуть каву. Французи не люблять з ходу обговорювати питання, яке цікавить їх більш всього. До нього личать поступово, після довгої розмови на нейтральні теми, як би побіжно. Не стосуються питань релігії, політики, сімейного стану, проблем, пов'язаних з положенням на службі, доходами, витратами. Їх договори конкретні, лаконічні, точні.

 


Читайте також:

  1. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  2. В Німеччині, Швеції, Франції
  3. Виникнення капіталізму у Франції. Наукові погляди А. Монкрет’єна
  4. Виникнення класичної політичної економії у Франції.
  5. ВИЩА ОСВІТА ФРАНЦІЇ
  6. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.
  7. Внутрішня і зовнішня полатика Франції у 70-90-ті роки
  8. Г. Особливості диференціації навчального процесуу школах Франції
  9. Допомога Італії Франції.
  10. Економіка Франції в період монополізації економіки
  11. Економічна політика Франції у 50-70 роках.
  12. Економічний розвиток Англії і Франції в період монополістичної конкуренції. Кембріджська школа




Переглядів: 1260

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Спілкування в Англії | Німеччині

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.