Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Одноконтурні лінійні електричні ланцюги

 

В одноконтурному електричному ланцюзі ЕРС Е, спрямована усередині джерела електричної енергії від негативного полюса "–" до позитивного "+", збуджує струм І того ж напрямку, який визначають за законом Ома для всього ланцюга

 

 

де R – опір зовнішнього ланцюга, що складає з приймача і сполучних проводів; RВт – опір внутрішнього ланцюга, у який входить джерело електричної енергії.

Якщо опір всіх елементів електричного ланцюга не залежить від значення і напрямку струму і ЕРС, то їх, а також сам ланцюг, називають лінійними.

В одноконтурному лінійному електричному ланцюзі з одним джерелом електричної енергії струм прямо пропорційний ЕРС і зворотно пропорційний загальному опору ланцюга.

З наведеної вище формули випливає, що

 

 

звідкіля

 

або

 

де

 

є напругою джерела електричної енергії, що спрямовано від позитивного полюса до негативного. При незмінній ЕРС напруга залежить тільки від струму, що визначає спадання напруги RВтI усередині джерела електричної енергії, якщо опір внутрішнього ланцюга RВт = const.

Вираз

 

є законом Ома для ділянки ланцюга, до затисків якого прикладена напруга U, співпадаюче за напрямку зі струмом I цієї ж ділянки.

Залежність U (I) при Е = const та RВт = const називають зовнішньою, чи вольт-амперною характеристикою лінійного джерела електричної енергії, по який можна для будь-якого струму I визначити відповідну йому напругу U, а за формулами, що нижче наводяться – розрахувати потужність приймача

 

 

 

потужність джерела електричної енергії

 

та ККД приладу

 

 

 

Вивчення явищ в електричних ланцюгах спрощується при заміні їх схемами заміщення – математичними моделями з ідеальними елементами, кожний з яких характеризується одним з параметрів, узятих з параметрів елементів, що заміщаються. Ці схеми цілком відображають властивості електричних ланцюгів і при дотриманні визначених умов полегшують аналіз електричного стану цих ланцюгів.

У схемах заміщення з активними елементами використовують ідеальне джерело ЕРС і ідеальне джерело струму. Перше характеризується постійною ЕРС Е і внутрішнім опором, рівним нулю, унаслідок чого струм такого джерела визначається опором приєднаних приймачів, а коротке замикання викликає струм і потужність, що теоретично прагнуть до нескінченно великого значення. Другому приписують внутрішній опір, що прагне до нескінченно великого значення, і незмінний струм Iк не залежний від напруги на його затисках, рівний току короткого замикання, унаслідок чого необмежене збільшення приєднаного до джерела навантаження супроводжується теоретично необмеженим зростанням напруги і потужності.

Реальні джерела електричної енергії з ЕРС Е, внутрішнім опором RВт і струмом короткого замикання Iк можна представити схемами заміщення, у які входять ідеальне джерело ЕРС або ідеальне джерело струму відповідно з послідовно і паралельно включеними резистивними елементами, які характеризують внутрішні параметри реального джерела і обмежуючими потужність приєднаних приймачів (рис. 3.2.а,б).

 


Читайте також:

  1. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
  2. Багатоконтурні лінійні електричні ланцюги
  3. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі
  4. БІОЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ
  5. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  6. Біоелектричні явища і збудження в тканинах.
  7. Вектори, лінійні операції над векторами
  8. ВНУТРІШНЬОЗАВОДСЬКІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ.
  9. Діелектричні втрати
  10. Діелектричні втрати
  11. ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВТРАТИ
  12. Діелектричні втрати в газах




Переглядів: 752

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура електричних ланцюгів | Багатоконтурні лінійні електричні ланцюги

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.