Поверхня, утворена рухом прямої, що переміщається паралельно самої собі по нерухомій прямій, є площиною(рис. 24)
Лінія К – утворююча,а лінія а – напрямна.
Рисунок 24
З елементарної геометрії відомо, що положення площини цілком визначається, коли задані: три точки, що не належать одній прямій (рис. 25 а); пряма й точка поза її (рис. 25 б); дві прямі, що перетинаються (рис. 25 в); дві паралельні прямі (рис. 25 г); будь-яка плоска фігура (рис. 25 д).
а
б
в
г
д
Рисунок 25
Як видно з комплексних креслень, кожний з перерахованих способів завдань допускає можливість переходу від одного способу до іншого.
4.2 Сліди площини
Слідами площининазиваються прямі лінії перетину цієї площини із площинами проекцій. На (рис. 26) наведений випадок, коли площина b перетинає площини проекцій П1, П2, П3 по прямих к l, т.
Пряма к перетину площини із площиною П1, називається горизонтальним слідом.Пряма l перетину площини b із площиною П2 – фронтальним слідом.Пряма т перетину площини b із площиною П3– профільним слідом.
Рисунок 26
Точки F,Q перетину слідів площини b з осями проекції z, у називаються точками сходу слідівплощини. Слід площини, як пряма, що одночасно належить даній площині і площині проекцій, має одну свою проекцію, що збігається із самим слідом, а дві інші – співпадаючі з осями проекцій (рис. 27).
Рисунок 27
Залежно від положення площини в просторі тригранного кута їх розділяють на площини загального положеннята приватного положення.Площини приватного положення розділяються на проектуючиі площини рівня.