Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Слухання музики.

Неповторний національний колорит, вибуховий темперамент – складники тієї своєрідності, яку Елвіс Преслі привніс до рок-н-ролу. Найкращі пісні «короля рок-н-ролу» - це справжні перлини, що продовжують жити і знаходити шлях до сердець багатьох слухачів.

Пісня «That’s All Right, mama» стала початком його легендарної музичної долі.

 

Прослухайте пісню «That’s All Right, mama» («Усе добре, мамо») Е.Преслі

· Які особливості рок-н-ролу ми чуємо в цій пісні?

 

Слухання «That’s All Right, mama» («Усе добре, мамо») Е.Преслі.

 

 

На прикінці 50-х років ХХ ст. в Англії, куди захоплення рок-н-ролом прийшло із США, зявилися власні виконавці, музику яких англійці назвали біг-біт («великий біт»), або просто біт

 

Біг-біт (у перекладі з англ.. «великий удар») – первісний стиль сучасного джазу, що зявився внаслідок злиття елементів негритянського джазу і блюзу. Обовязкова риса біг-біту – унісонне проведення теми на початку наприкінці композиції, бурхливе фразування, віртуозні пасажі соліста.

 

Найвидатніші представники цього напрямку - гурт The Beatles.Новизна їх музичного мислення на багато років перетворила провінційний ліверпульський гурт на законодавців рок-музики, що заклали основи багатьох її течій, а їх творчість – на одне з найяскравіших явищ у культурі ХХ ст. Головна заслуга The Beatles полягає в тому, що рок-музика, яка до них була танцювальною та розважальною, здобула репутації серйозного мистецтва.

Рок-гурт The Beatles – символ молодіжної музики 60-х, кумири кількох поколінь, своєрідні «класики ХХ століття».

Що таке The Beatles? Це Джон Леннон, Пол Маккартні, Джордж Харрісон і Рінго Старр. Джордж Харрісон навчився грати на гітарі в 14 років. Джон Ленон зацікавився скіффлз – народними англійськими піснями, які на той час виконував співак Лонні Донеган, а також імітував манеру виконання Елвіса Преслі, у 15 навчився грати на банджо. Усі вони - хлопці з простих, малозабезпечених сімей. Джон Леннон, наприклад, ріс безпритульним і очолював банду підлітків. Вони почали цікавитися музикою наприкінці 50-х років ХХ ст.. Зумовлено це було проникненням в Англію американського рок-н-ролу. Леннон створив гурт The Quarrymen, який наслідував Преслі й грав просто на вулицях Лверпуля. 1957 року, коли Джону Леннону виповнилося 16 років, він зустрівся з 14 – річним Полом Маккартні, який приєднався до The Quarrymen. Потім до них приєднався і Джордж Харрісон, наймолодший із The Beatles. Гурт почав формуватися як творчий колектив. З появою в 1961 році Рінго Старра четвірка з Ліверпуля зєдналася у «зоряному» складі.

Гастролі, створення власних пісень, записи на студії – усе це сприяло успіху гурту: з 1962 року The Beatles посідають перші місця британського хіт-параду. Після телевізійної трансляції їх концертного виступу в країні почалася справжня «бітломанія». Від 1964 року The Beatles підкорила США – з 20-ти позицій американського хіт-параду 14 посідали лівер пульці.

Після запису першої платівки, замовлення на яку обігнали навіть Елвіса Преслі, почалася і широка гастрольна діяльність The Beatles. У 1963-1964 роках вони виступали у Великобританії, Франції, США, Данії, Голландії…

1965 року в усьому світі люди слухали 115 мільйонів платівок із записом The Beatles. На цей час вони практично припинили концертну діяльність і повністю присвятили себе студійній роботі. 1967 року виходить восьмий диск The Beatles – «Клуб самотніх сердець сержанта Пеппера» -недзвичайний для стилю The Beatles . 1968 року гурт створив власну звукозаписувальну компанію і влаштував «живий концерт» на даху студії, що став останнім спільним виступом The Beatles.

На той час майстерність кожного із The Beatles досягла досконалості. Кожний із них стає більш самобутнім, індивідуальним . Перш за все це стосується Пола Маккартні та Джона Леннона. Кожний вирішує йти своєю дорогою. Вочевидь, саме ця обставина спричинила розпад знаменитого колективу.

Серед найпопулярніших пісень The Beatles – ліричні пісні «The Girl» («Дівчина») та «Yesterday» («Вчора»). Композиція «The Girl» («Дівчина») - це чудова мелодійна балада про історію кохання.

Прослухайте композицію.

· Якими є особливості музичного стилю гурту The Beatles

 

Слухання The Beatles «The Girl»

 

Під час концертів на «розігріві» виступав гурт Smile, учасниками якого були Брайан Мей, Тім Стаффел і Роджер Тейлор. Коли 1970 року до команди приєднався Фарух Фредерік Балсара (сценічний псевдонім Фредді Мерк’юрі), гурт отримав нову назву Queen.

Зараз у цього гурту – сотні мільйонів шанувальників, але спочатку молодим музикантам було нелегко, оскільки в них не було хорошої апаратури. Але їх душі прагнули успіху, і тоді вони вирішили приділяти більше уваги вбранню, рухам, позам, щоб створити грандіозне супершоу. Паралельно з цим Фредді почав розробляти музичну концепцію гурту.

Основним орієнтиром обрали хеві-помп-рок (дослівно це можна перекласти як помпезний, або «пишний», рок).

Кожний новий альбом стрімко злітав у хіт-парадах, кожну нову пісню невдовзі вже наспівували на всіх перехрестях, кожний новий концерт ставав ссенсацією. На початку березня 1981 року Queen дві ночі давали концерти на величезному стадіоні в Сан-Пауло. У першу ніч на концерт завітало понад 131 тис. осіб, і Queen увійшов до рок-історії як найперший гурт світу, що зібрав таку кількість людей, виступаючи на сцені поодинці. У грудні 1982 року Queen занесли до Книги рекордів як найбільш високооплачуваний британський гурт.

1987 року здійснилася найзаповітніша мрія Фредді Мерк’юрі - спільна робота з усесвітньо відомою іспанською оперною співачкою Монтсеррат Кабальє. 1988 року вийшов спільний альбом Кабальє з Мерк’юрі – «Barcelona» («Барселона»). Спортивним гімном мільйонів уболівальників у всьому світі став хіт гурту Queen «We are the Champipns» («Ми чемпіони»).

Послухайте хіт гурту Queen «We are the Champipns»

· У чому полягає особливість стилю гурту Queen?

 

Слухання гурту Queen «We are the Champipns»

 

Виконання пісні Дж . Леннона і П.Маккартні «Вчора»

 

Вч. На минулому уроці ми вже слухали та виконували одну з пісень легендарної ліверпульської четвірки «Вчора» Ця пісня увійшла до десятки найкращих творів минулого століття. Створена у 1966 році, вона яскраво проявила надзвичайно самобутній талант творчого тандему – Джона Леннона та Поля Маккартні Пропоную повторити і виконати її .

 


Читайте також:

 1. ВИДИ ТА ТЕХНІКИ СЛУХАННЯ І ЙОГО РОЛЬ У МІЖОСОБИСТІСНОМУ СПІЛКУВАННІ
 2. Організація навчання дидактичного слухання (аудіювання) і розуміння мовлення
 3. Парламентські слухання з питань молодіжної політики
 4. Розвиток архітектури, живопису, художніх ремесел, музики.
 5. Слухання Бенджамін Бріттен, «Путівник по оркестру для молоді».
 6. Слухання Василь Барвінський, квартет для двох скрипок, альта і віолончелі.
 7. Слухання Вольфганг Амадей Моцарт, опера «Чарівна флейта», арія Цариці Ночі, дует Папагено і Папагени.
 8. Слухання музики
 9. Слухання музики.
 10. Слухання музики.
 11. Слухання музичного твору
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вступне слово вчителя. | Вступне слово вчителя.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.