Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Слухання музики.

Неповторний національний колорит, вибуховий темперамент – складники тієї своєрідності, яку Елвіс Преслі привніс до рок-н-ролу. Найкращі пісні «короля рок-н-ролу» - це справжні перлини, що продовжують жити і знаходити шлях до сердець багатьох слухачів.

Пісня «That’s All Right, mama» стала початком його легендарної музичної долі.

 

Прослухайте пісню «That’s All Right, mama» («Усе добре, мамо») Е.Преслі

· Які особливості рок-н-ролу ми чуємо в цій пісні?

 

Слухання «That’s All Right, mama» («Усе добре, мамо») Е.Преслі.

 

 

На прикінці 50-х років ХХ ст. в Англії, куди захоплення рок-н-ролом прийшло із США, зявилися власні виконавці, музику яких англійці назвали біг-біт («великий біт»), або просто біт

 

Біг-біт (у перекладі з англ.. «великий удар») – первісний стиль сучасного джазу, що зявився внаслідок злиття елементів негритянського джазу і блюзу. Обовязкова риса біг-біту – унісонне проведення теми на початку наприкінці композиції, бурхливе фразування, віртуозні пасажі соліста.

 

Найвидатніші представники цього напрямку - гурт The Beatles.Новизна їх музичного мислення на багато років перетворила провінційний ліверпульський гурт на законодавців рок-музики, що заклали основи багатьох її течій, а їх творчість – на одне з найяскравіших явищ у культурі ХХ ст. Головна заслуга The Beatles полягає в тому, що рок-музика, яка до них була танцювальною та розважальною, здобула репутації серйозного мистецтва.

Рок-гурт The Beatles – символ молодіжної музики 60-х, кумири кількох поколінь, своєрідні «класики ХХ століття».

Що таке The Beatles? Це Джон Леннон, Пол Маккартні, Джордж Харрісон і Рінго Старр. Джордж Харрісон навчився грати на гітарі в 14 років. Джон Ленон зацікавився скіффлз – народними англійськими піснями, які на той час виконував співак Лонні Донеган, а також імітував манеру виконання Елвіса Преслі, у 15 навчився грати на банджо. Усі вони - хлопці з простих, малозабезпечених сімей. Джон Леннон, наприклад, ріс безпритульним і очолював банду підлітків. Вони почали цікавитися музикою наприкінці 50-х років ХХ ст.. Зумовлено це було проникненням в Англію американського рок-н-ролу. Леннон створив гурт The Quarrymen, який наслідував Преслі й грав просто на вулицях Лверпуля. 1957 року, коли Джону Леннону виповнилося 16 років, він зустрівся з 14 – річним Полом Маккартні, який приєднався до The Quarrymen. Потім до них приєднався і Джордж Харрісон, наймолодший із The Beatles. Гурт почав формуватися як творчий колектив. З появою в 1961 році Рінго Старра четвірка з Ліверпуля зєдналася у «зоряному» складі.

Гастролі, створення власних пісень, записи на студії – усе це сприяло успіху гурту: з 1962 року The Beatles посідають перші місця британського хіт-параду. Після телевізійної трансляції їх концертного виступу в країні почалася справжня «бітломанія». Від 1964 року The Beatles підкорила США – з 20-ти позицій американського хіт-параду 14 посідали лівер пульці.

Після запису першої платівки, замовлення на яку обігнали навіть Елвіса Преслі, почалася і широка гастрольна діяльність The Beatles. У 1963-1964 роках вони виступали у Великобританії, Франції, США, Данії, Голландії…

1965 року в усьому світі люди слухали 115 мільйонів платівок із записом The Beatles. На цей час вони практично припинили концертну діяльність і повністю присвятили себе студійній роботі. 1967 року виходить восьмий диск The Beatles – «Клуб самотніх сердець сержанта Пеппера» -недзвичайний для стилю The Beatles . 1968 року гурт створив власну звукозаписувальну компанію і влаштував «живий концерт» на даху студії, що став останнім спільним виступом The Beatles.

На той час майстерність кожного із The Beatles досягла досконалості. Кожний із них стає більш самобутнім, індивідуальним . Перш за все це стосується Пола Маккартні та Джона Леннона. Кожний вирішує йти своєю дорогою. Вочевидь, саме ця обставина спричинила розпад знаменитого колективу.

Серед найпопулярніших пісень The Beatles – ліричні пісні «The Girl» («Дівчина») та «Yesterday» («Вчора»). Композиція «The Girl» («Дівчина») - це чудова мелодійна балада про історію кохання.

Прослухайте композицію.

· Якими є особливості музичного стилю гурту The Beatles

 

Слухання The Beatles «The Girl»

 

Під час концертів на «розігріві» виступав гурт Smile, учасниками якого були Брайан Мей, Тім Стаффел і Роджер Тейлор. Коли 1970 року до команди приєднався Фарух Фредерік Балсара (сценічний псевдонім Фредді Мерк’юрі), гурт отримав нову назву Queen.

Зараз у цього гурту – сотні мільйонів шанувальників, але спочатку молодим музикантам було нелегко, оскільки в них не було хорошої апаратури. Але їх душі прагнули успіху, і тоді вони вирішили приділяти більше уваги вбранню, рухам, позам, щоб створити грандіозне супершоу. Паралельно з цим Фредді почав розробляти музичну концепцію гурту.

Основним орієнтиром обрали хеві-помп-рок (дослівно це можна перекласти як помпезний, або «пишний», рок).

Кожний новий альбом стрімко злітав у хіт-парадах, кожну нову пісню невдовзі вже наспівували на всіх перехрестях, кожний новий концерт ставав ссенсацією. На початку березня 1981 року Queen дві ночі давали концерти на величезному стадіоні в Сан-Пауло. У першу ніч на концерт завітало понад 131 тис. осіб, і Queen увійшов до рок-історії як найперший гурт світу, що зібрав таку кількість людей, виступаючи на сцені поодинці. У грудні 1982 року Queen занесли до Книги рекордів як найбільш високооплачуваний британський гурт.

1987 року здійснилася найзаповітніша мрія Фредді Мерк’юрі - спільна робота з усесвітньо відомою іспанською оперною співачкою Монтсеррат Кабальє. 1988 року вийшов спільний альбом Кабальє з Мерк’юрі – «Barcelona» («Барселона»). Спортивним гімном мільйонів уболівальників у всьому світі став хіт гурту Queen «We are the Champipns» («Ми чемпіони»).

Послухайте хіт гурту Queen «We are the Champipns»

· У чому полягає особливість стилю гурту Queen?

 

Слухання гурту Queen «We are the Champipns»

 

Виконання пісні Дж . Леннона і П.Маккартні «Вчора»

 

Вч. На минулому уроці ми вже слухали та виконували одну з пісень легендарної ліверпульської четвірки «Вчора» Ця пісня увійшла до десятки найкращих творів минулого століття. Створена у 1966 році, вона яскраво проявила надзвичайно самобутній талант творчого тандему – Джона Леннона та Поля Маккартні Пропоную повторити і виконати її .

 


Читайте також:

  1. ВИДИ ТА ТЕХНІКИ СЛУХАННЯ І ЙОГО РОЛЬ У МІЖОСОБИСТІСНОМУ СПІЛКУВАННІ
  2. Організація навчання дидактичного слухання (аудіювання) і розуміння мовлення
  3. Парламентські слухання з питань молодіжної політики
  4. Розвиток архітектури, живопису, художніх ремесел, музики.
  5. Слухання Бенджамін Бріттен, «Путівник по оркестру для молоді».
  6. Слухання Василь Барвінський, квартет для двох скрипок, альта і віолончелі.
  7. Слухання Вольфганг Амадей Моцарт, опера «Чарівна флейта», арія Цариці Ночі, дует Папагено і Папагени.
  8. Слухання музики
  9. Слухання музики.
  10. Слухання музики.
  11. Слухання музичного твору




Переглядів: 939

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вступне слово вчителя. | Вступне слово вчителя.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.