Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимірювання електричної потужності прямими методами

Потужність вимірюється прямими методами за допомогою електромеханічних, електронних, цифроаналогових та цифрових ватметрів.

В електродинамічному вимірювальному перетворю­вачі прямого перемножування здійснюється вимірювальне перетворення активної потужності у кутове переміщення стрілки (вказівника).

Такий вимірювальний перетворювач потужності (електро­динамічний вимірювальний механізм, або електроди­намічний ватметр) складається (рис. 1) з нерухомої котушки намотаної товстим провідником, яка вмикається послідовно зі споживачем. Нерухома котушка призначена для створення однорідного магнітного поля струму спожива­ча. Форму котушки вибирають такою, щоб магнітне поле бу­ло рівномірним.

У магнітному полі нерухомої котушки розміщена легка рухома котушка (рамка), намотана тонким провідником.

Рис.1 Рис. 2


Вона закріплюється на осі, розтяжках або підвісі і може обертатися. Рухома котушка вмикається паралельно спо­живачеві, активна потужність якого підлягає вимірюван­ню. До осі рухомої котушки кріпиться спіральна пру­жина, призначена для створення моменту протидії і для електричного з'єднання обмотки рухомої котушки з неру­хомим споживачем. Стрілка, з'єднана з рухомою котуш­кою, призначена для індикації кутового переміщення котушки. Стрілка переміщується вздовж шкали з нане­сеними поділками, проградуйованими в одиницях потуж­ності. Для зменшення перехідних коливань стрілки у разі різкої зміни споживаної енергії призначений заспокою­вач. Він може бути повітряним або електромагнітним. Для суміщення початкового положення стрілки з нульо­вою позначкою шкали призначений коректор.

На електричних схемах ватметри позначаються умов­ним зображенням, наведеним на рисунку 2.

Феродинамічний ватметр (як і електродинамічний) складається з двох котушок: нерухомої і рухомої. Нерухо­ма котушка феродинамічного ватметра, на відміну від електродинамічного, наноситься на феромагнітний магніто-провід. Таким чином, створюється радіальне магнітне поле в зазорі, в якому розміщено рухому котушку (рис. 4). Ру­шійний момент створюється взаємодією магнітних полів рухомої і нерухомої котушок. Рис. 4

У феродинамічному ватметрі, порівняно з електроди­намічним, значно більший обертальний момент і значно менший вплив зовнішніх магнітних полів. Поряд з цим, феродинамічний ватметр має більшу похибку від нелінійності і більші втрати енергії.

Нерухомі котушки ватметра 1-1 (рис. 3) вмикають в електричне коло послідовно зі споживачем Zh, а рухома котушка 2-2 із додатковим резистором Rдод — паралельно споживачеві.

Рис. 3

Зміна напряму струму в котушках спричи­нює зміну напряму відхилення стрілки приладу.

Тому для правильного увімкнення один із затискачів і рухомої та нерухомої котушок позначається спеціальним знаком («ге­нераторні» затискачі) і ці затискачі мають бути увімкнені з боку джерела живлення.

До позитивних властивостей електродинамічних ват­метрів слід віднести відносно високу точність (клас точ­ності 0,1), можливість застосування як для постійного, так і для змінного струму, наявність майже рівномірної шка­ли, можливість розширення діапазону вимірювання як за струмом (котушку струму поділяють на декілька секцій, з'єднаних послідовно), так і за напругою (якщо приєднати додатковий опір послідовно з котушкою напруги).

Недоліками електродинамічних ватметрів є власне спо­живання енергії, неможливість застосовувати в широкому діапазоні частот через наявність частотної похибки, від­носно невеликий момент обертання, чутливість до зовніш­ніх магнітних полів.

Нерухома і рухома котушки ватметра споживають енергію, що спотворює режим роботи електричного кола і призводить до методичної похибки, або похибки взаємодії. Схему на рис.3,а доцільно застосовувати для вимірювання потужності високоомного споживача, а схему на рисунку 3,б – низькоомного.


3 Опосередковане вимірювання потужності

Потужність можна вимірювати опосередкованоза допомогою амперметра і вольтметра в колах постійно­го струму і амперметра, вольтметра і фазометра в колах однофазного синусоїдного струму. Результат опосередкова­ного вимірювання обчислюють за показами І амперметра та U вольтметра за формулою P= UІ.

На рисунку 5 наведено дві схеми увімкнення ампер­метра і вольтметра для опосередкованого вимірювання потужності споживача постійного струму.

Рис. 5

Методична по­хибка взаємодії становить

для схеми (а):

для схеми (б):

де РА, РV – потужність, що споживається, відповідно, нерухомою і рухомою котушками;

РН – потужність споживача енергії.

Схему на рисунку 5, а доцільно застосовувати для вимірювання потужності високоомного споживача, а схему на рисунку 5, б — низькоомного.


Для вимірювання потужності методом трьох амперметрівпаралельно зі споживачем вмикають безреактивний реостат (рис. 6, а) і вимірюють ампер­метрами струм споживача їх, струм у вітці реостата Ir і струм у нерозгалуженій частині кола І. Згідно з век­торною діаграмою (рис. 6, б), косинус кута зсуву фаз між напругою і струмом визначається за теоремою ко­синусів:

Рис. 6

Підставивши значення cos φ і U=IrR у вираз для потуж­ності, отримаємо:

Для вимірювання потужності методом трьох вольт­метрів послідовно зі споживачем вмикають безреактивний додатковий резистор (рис. 7, а) і вимірюють вольтметра­ми напругу на споживачеві Ux, напругу на резисторі Ur і су­марну напругу U (на резисторі і споживачеві).

Рис. 7


Згідно з век­торною діаграмою (рис. 7, б) косинус кута зсуву фаз між напругою і струмом визначається за теоремою косинусів:

Підставивши значення cos φ і I=Ur/R у вираз для потуж­ності, дістанемо:


Читайте також:

  1. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  3. Активна та повна потужності
  4. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  5. Аналiз ризику методами iмiтацiйного моделювання
  6. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
  7. В якості критеріїв для оцінки або вимірювання предмета завдання з надання впевненості не можуть використовуватись очікування, судження або власний досвід аудитора.
  8. Вибір кількості і потужності цехових трансформаторів з врахуванням компенсації реактивної потужності.
  9. Вибір потужності генератора електростанції
  10. Види виробничої потужності, чинники, що її визначають, послідовність розрахунків
  11. Визначення номінальної потужності ел. двигуна.
  12. Визначення параметрів і показників для вимірювання кожного процесу та націлення їх на величини




Переглядів: 3428

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні поняття | Вимірювання активної потужності у трифазних електричних колах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.