Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перспективні додатки і технології баз даних інформаційних систем

Головні напрямки розвитку додатків ІС взагалі та КІС зокрема пов'язують з об'єктно-компонентною технологією, бізнес-до-датками в Web, інтелектуалізацією інформаційних систем. Що стосується системного підходу до проектування КІС, перспективним напрямком є композиція додатків із компонентів. При цьому структура прикладної системи масштабу підприємства, заснована па програмному забезпеченні проміжного шару (Middleware), виконується збиранням додатків з окремих компонентів, які включають загальні класи, бібліотеки класів, моделі. Нові компоненти впроваджуються поряд з існуючими додатками - успадкованими компонентами в єдину ІС. Нижче наведені перспективні типи додатків [35].

1. «Видобуток» даних (Data mining). Вітчизняний еквівалент цього терміну ще остаточно не визначився. Найчастіше він перево­диться як «видобуток даних», «інтелектуальний аналіз даних», «дослідження даних», «видобуток знань». Головними задачами цих систем є пошук функціональних і логічних закономірностей у накопиченій інформації, побудова моделей і правил, які пояснюють знайдені аномалії і/чи (із визначеною ймовірністю) прогнозують розвиток деяких процесів. У системах цього класу застосовуються моделі і методи аналітичних досліджень для одержання відповідей на стратегічно важливі питання для організації. Методологія роботи з системами «Data Mining» складається з таких етапів:

дослідження, де визначається склад даних для аналізу. На цьому етапі використовується, по-перше, представлення даних у вигляді інтерактивних діаграм, тривимірних обертових графіків; інструментарій геоінформаційних систем (ГІС); по-друге, — традиційні методи факторного, кластерного аналізу, статистичні методи;

перетворення структур даних, отриманих у результаті виконання етапу дослідження;

моделювання - це власне процес пошуку знань; під час такого пошуку використовуються дані, підготовлені на попередніх етапах і такі інструменти, як нейронні мережі, дерево рішень, розвинуті статистичні методи (дискримінантний аналіз, логістична регресія, кластерний аналіз та ін.);

оцінка результатів є етапом перевірки адекватності моделювання, у разі необхідності процес повторюється аж до одержання необхідного результату.

2. Система спостереження Землі (EOS - Earth Observing System)чи геоінформаційна система (Geographical Information System - GIS).Перспективним застосуванням ГІС в галузі економіки є геомаркетинг, при якому маркетингова інформаційна система (МІС реалізується в рамках інструментарію ГІС.

3. Електронна комерціяприпускає надання потенційним споживачам оперативного доступу до каталогів товарів з наступним електронним оформленням купівлі. Можливою проміжною ланкою подібних систем є електронний брокер, що акумулює дані з множини джерел шляхом збирання інформації і надає покупцю можливість оперативного оформлення покупок. Існують так звані портали інформації для покупців — спеціальні вітрини з даними про товари, що виставляються на Web-сайтах комерційних компаній і дозволяють здійснювати замовлення на товари та оплату замовлень.

Графік на рис. 1.7 ілюструє динаміку електронної торгівлі та співвідношення між типом електронної комерції «від бізнесу до бізнесу» та торгівлі споживчими товарами.


Рис. 1.7. Аналітичний прогноз продажів за допомогою УїеЬ

Однією з серйозних проблем при організації електронної ко­мерції є відсутність високонадійних засобів автентифікації і переводу грошових сум.

4. Інформаційна система охорони здоров'я вимагає організації даних про історії хвороб пацієнтів, лікувальні заклади, діагностичні засоби, лікувальні процедури, розрахунки за лікування, ведення договорів медичного страхування та ін.

5. Електронні публікації та дистанційне навчання. Поняття «публікація» істотно розширюється — документ може містити графічні і аудіо- чи відеовключення, анотацію, мультимедійні додатки, інші супровідні елементи. Загальний обсяг інформації, доступ­ної вже сьогодні, перевищує розміри бази даних ГІС. Природним наслідком цих змін є зближення видавничої та освітньої сфер. Електронні документи включають елементи інтерактивного тренінгу і дозволяють здійснювати дистанційне навчання віддалених користувачів. Розширення сфер застосування мультимедійних додатків породжує нові проблеми в керуванні пам'яттю і трансакціями.

6. Управління проектами, або колективне проектування має на увазі реалізацію великих проектів об'єднаними зусиллями декількох незалежних компаній засобами систем автоматизованого проектування. Час життя інформації, яка відноситься до подібних проектів, може вимірюватися десятиріччями, тому що вона необхідна

для підтримки, модифікації, розвитку. Для різних сфер конструю­вання характерне використання різнорідних конструкторських інструментальних систем, заснованих на різних моделях і системах позначок. Сам процес конструювання може продовжуватися дов­ше, ніж існують інструменти, які були використані. До того ж, кон­струювання виконується із застосуванням різних версій інструмен­тальних засобів.

Тут першочерговими є такі задачі, як:

• інтеграція різнорідних джерел історично накопиченої інформації;

• нові форми керування спільним доступом до баз даних і механізми розподілу інформації;

• засоби керування потоками робіт, засновані на чітко визначених взаємодіях за допомогою довгострокових трансакцій для ре­гулювання різнорідних процесів, які спільно виконуються, наприклад, таких як моделювання і конструювання;

• підтримка версій компонентів та інструментальних засобів для відновлення узгоджених конфігурацій.

7. Системиз реалізацією запитів за нечіткими критеріями.Нові типи додатків повинні забезпечувати роботу із запитами, що включають нечітко визначені поняття, які дозволяють знаходити найкраще доступне значення з недетермінованої безлічі слабо інтегрованих ресурсів. Існують експериментальні системи, що вміють вибирати з бази даних графічні образи на основі таких нечітких характеристик, як колір, форма, текстура. Системи такого типу потенційно здатні за нечітким описом ефективно вибирати в середовищі графічних образів аудіо- і відеоінформацію.

8. Пошук текстів і керування документами.Як і у випадку змультимедійними системами, об'єднання різних типів документів, наприк­лад електронних таблиць, документів із середовищ засобів обробки текстів, текстуальних частин графіки і презентацій уконсолідованій пошуковій системі незмінно призводить до проблеми організації мільярдів байтів тексту, фізично розсіяного по різних додатках.

9. Обробка правил.Сьогодні стають повсякденним явищем такі можливості систем баз знань, як вбудовані декларативні та імпе­ративні правила в системах баз даних, які підтримуються засобами СУБД, а не за допомогою спеціальних засобів, подібних до оболонок експертних систем.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  4. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  5. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  6. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  7. III етап. Системний підхід
  8. IV. Розподіл нервової системи
  9. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  10. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  11. IV. Філогенез кровоносної системи
  12. OLAP-Технології




Переглядів: 685

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація ІС та місце КІС у множині наведених класів | Концепція відкритої інформаційної системи -основа модульного принципу проектування кіс

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.037 сек.