Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методології і стандарти керування бізнесом у КІС

2.3.1. Методології і стандарти при розробці функціональних компонент КІС

Обов'язковим організуючим елементом розробки корпо­ративних систем є стандарти. Кожна корпорація в про­цесі розробки та експлуатації ІС керується корпоратив­ними стандартами (КСт), які базуються на галузевих, національ­них та міжнародних стандартах [1; 3].

Стандарти відображують рівень розвитку культури керу­вання, рівень технологічного розвитку, рівень розвитку законодав­ства. Використання стандартів є однією з головних передумов для створення відкритих систем.

Вихід на міжнародні ринки вимагає орієнтації на міжнародні стандарти. Це стосується не тільки стандартів на продукцію та послуги. Участь у міжнародних проектах вимагає під фірм впровад­ження міжнародних стандартів. Орієнтація на міжнародні інвестиції вимагає постановки фінансового обліку за міжнародними стандар­тами. Роблячи національні або міжнародні стандарти своїми КСт, організація набуває більшої гнучкості та мобільності. Вона починає використовувати весь досвід керування, сконцентрований у цих стандартах, і одержує серйозні конкурентні переваги. У цьому ви­падку й автоматизація одержує надійну точку опори.

На міжнародних ринках конкуренція товарів і технологій уже перетворилася на боротьбу стандартів. Особливо яскраво це де­монструють ринки апаратного і програмного забезпечення. Будь-якій організації варто усвідомлювати, що приймаючи в якості кор­поративного стандарт однієї зі сторін-конкурентів,вона робить серйозний стратегічний вибір.

Можна умовно виділити три види управлінської діяльності, які регулюються управлінськими корпоративними стандартами (УКСт),це:

• планування;

• облік;

• прийняття рішень.

Кожний із зазначених видів діяльності реалізується в конкретній предметній сфері корпоративного управління, і кожна така пред­метна сфера може мати свою галузеву специфіку.

Нині немає стандартів, що визначають функціонування КІС. Однак широко розповсюджені методології MRP II (Manufacturing Resource Planning) і ERP (Enterprise Resource Planning)американсь­кої дослідницької компанії Gartner Group є на сьогоднішній день основою для розробок у цій області.

Практично всі сучасні програмні продукти масштабу підприєм­ства засновані на стандарті MRP II і більш новій методології ЕRР.

На жаль, підходи до цих питань у країнах СНД обмежуються стандартами на автоматизовані системи керування (АСУ), що фак­тично є технологічними прийомами і методичними вказівками, які дозволяють дотримуватись визначених правил при створенні сис­тем автоматизації різних видів - систем автоматизованого проек­тування (САПР), автоматизованих систем керування технологіч­ними процесами (АСУТП) та ін.


Читайте також:

  1. D-тригер з динамічним керуванням
  2. Автократично-демократичний континуум стилів керування.
  3. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  4. Автоматизація меліоративних помпових стацій. Автоматизація керування помповими агрегатами.
  5. Агресивне керування портфелем акцій
  6. Аксіоматизація знань та причинні зв'язки у методології наукових досліджень
  7. Алгоритми керування ресурсами
  8. Аналіз конструкції рульового керування.
  9. Апарати керування пневматичними приводами.
  10. Багатокритеріальні завдання оптимального керування
  11. Блок формування імпульсів керування
  12. Британські стандарти новин.




Переглядів: 675

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Концепція відкритої інформаційної системи -основа модульного принципу проектування кіс | Організація інформаційних систем у відповідності до стандарту МPР II

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.