Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття контрабанди та порушення митних правил

Поняття контрабанди визначено у статті 201 Кримінального кодексу Ук­раїни, згідно з якою: контрабанда — переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчи­нене у великих розмірах, а також незаконне переміщення історичних та куль­турних цінностей, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових ре­човин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойо­вих припасів до неї), а так само контрабанда стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України, — карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією предметів контрабанди.

Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією предметів контра­банди та з конфіскацією майна.

Примітка. Контрабанда товарів вважається вчиненою у великих розмірах, якщо їх вартість у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Статтею 305 Кримінального кодексу України визначено, то контрабандою нар­котичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів вважається:

контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, тобто їх переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, — карається позбав­ленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що були предме­том контрабанди.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також якщо предметом цих дій були особливо небезпечні наркотичні засоби чи психотропні речовини або наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори у великих розмірах, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією наркотичних засобів, психо­тропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що були предметом контрабан­ди, та з конфіскацією майна.

Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів, вчинена організованою групою, а також якщо предметом кон­трабанди були наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи пре­курсори в особливо великих розмірах, — карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років із конфіскацією наркотичних засобів, психо­тропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що були предметом контрабан­ди, та з конфіскацією майна.

Примітка. Поняття великий та особливо великий розмір наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів визначається спеціально упов­новаженим органом виконавчої влади у галузі охорони здоров ’я.

Відповідно до законів України та статті 456 Митного кодексу України митні органи з метою виявлення джерел і каналів незаконного обігу наркотичних за­собів, психотропних речовин і прекурсорів, осіб, які беруть участь у цьому, ра­зом з іншими державними органами (підрозділами), що мають право здійсню­вати оперативно-розшукову діяльність, можуть використовувати метод конт­рольованої поставки зазначених засобів, речовин і прекурсорів.

Розділ 18 МКУ Стаття 458 визначає порушення митних правил

Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів та зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів та зборів Митним кодексом чи іншими законами України, і за які Митним кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

За порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення:

1) попередження;

2) штраф;

3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

 


Читайте також:

  1. I. Правильно визначена мета.
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  4. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  5. V. Етичні правила психологічних досліджень
  6. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  7. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  8. А/. Поняття про судовий процес.
  9. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  10. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства
  11. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства
  12. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил




Переглядів: 1442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття пункту пропуску та зони митного контролю | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.