Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стихійні лиха в атмосфері

Надзвичайні ситуації природного характеру – це небезпечні геологічні, метеорологічні, гідрологічні морські та прісноводні явища, деградація грунтів чи надр, природні пожежі, зміни стану повітряного басейну, інфекційна захворюваність людей, сільськогосподарських тварин, масове ураження сільськогосподарських рослин хворобами чи шкідниками, зміна стану водних ресурсів та біосфери тощо.

Надзвичайні ситуації природного характеру

Серед надзвичайних ситуацій особливе місце в життєдіяльності людини займають стихійні лиха природного походження.

Стихійне лихо - це явище природи, яке створює катастрофічну обстановку, порушує нормальну діяльність населення, руйнує будівлі, споруди, загрожує життю і призводить до загибелі людей, тварини, знищення матеріальних і культурних цінностей.

Стихійні лиха можуть відбуватись в різних сферах: літо-, гідро-, атмосфері та космосі.

На території України в зв’язку з різними фізико-географічними та природно- кліматичними умовами характерними є такі стихійні лиха:

- для атмосфери - урагани, бурі;

- для літосфери - обвали, землетруси, зсуви, лавини;

- для гідросфери - повені, зливи.

 

До стихійних лих природного походження також відносяться лісові пожежі, сильні засухи, тривалі морози, епідемії, масове розповсюдження шкідників лісового та сільського господарства.

Стихійні лиха природного походження часто бувають непередбачувані, виникають раптово спричиняють руйнування будівель, споруд, знищення матеріальних цінностей, загибель людей, створення несприятливих умов для життєдіяльності населення, можуть виникати спалахи масових інфекційних захворювань.

В зв’язку з ростом населення та концентрації його у великих містах в перспективі число жертв та матеріальних збитків від стихійних лих може значно зрости.

Урагани є однією з найпотужніших стихій, руйнівна сила яких полягає в колосальній швидкості вітру, з турбулентним переміщенням вітрових мас.

Радіус вітрів ураганної сили може сягати понад 300 км., а простягаючись вперед - утворювати пояс в 300 тисяч кв. км. У висоту вони охоплюють всю товщину тропосфери і сягають вгору на 16 - 18 км. від поверхні Землі Сезон ураганів і тайфунів: серпень - жовтень.

На території України ураганні вітри розповсюджені і в тих районах, де їх раніше не було. Стихія 26 - 27 лютого 1997 року у вигляді сильних ураганів і вітрів йшла над територіями Івано-Франківської та Львівської областей, спричинивши великі збитки. Штормові вітри з поривами до 28 м/с обривали лінії електропередач.

Урагани - це сезонне явище, сезони формування яких в більшості районів земної кулі мають тривалість біля 6 місяців, я к правило з липня по жовтень.

Сила урагану залежить від стадії розвитку: від початку, коли швидкість вітру ще не досягла ураганної, через зрілу стадію до кінцевої. Максимальну силу урагану визначає сумісна дія вітру та води.

Основними видами ураження людей при ураганах є закриті та відкриті травми різних ділянок тіла: забої переломи, струси головного мозку, розриви внутрішніх органів. Найбільш небезпечними чинниками урагану для людей та матеріальних цінностей є: сильний вітер, штормові нагони морських хвиль, зливи.

В наш час, коли метеорологи не можуть передбачити наближення ураганів і тайфунів в різних країнах світу відбуваються катастрофи, причиною яких є вітер і вода.

Стихійне лихо з 12 на 13 листопада 1970 року в Східному Пакистані (нині Бангладеш ) увійшло в історію людства як найбільша трагедія 20 ст.. Ураган який прийшов з індійського океану мав силу вітру 200 - 250 м/с, морські хвилі досягали висоти 10 м. За даними ЮНЕСКО загинуло близько 400 тис. чол.

Сучасні методи прогнозу дають можливість за декілька годин і навіть діб попередити населення про наближення урагану, його напрямок та швидкість.

Профілактичні заходи по зменшенню негативних наслідків урагану включають: завчасне повідомлення населення про час виходу урагану на берег, про напрямок, швидкість та висоту хвиль. Ці заходи можуть передбачати евакуацію населення з небезпечних районів.


Читайте також:

  1. Вміст водяної пари в атмосфері.
  2. Гідросферні стихійні лиха
  3. ІІ. Гідросферині стихійні лиха
  4. Надзвичайні обставини: неврожай, стихійні лиха, катастрофи.
  5. Не будучи в змозі в усій повноті реалізувати свій талант в атмосфері чиновницького диктату над літературою, 6 березня 1980 р. Григір Тютюнник покінчив життя самогубством.
  6. Нормування якості повітря та визначення концентрації забрудників в атмосфері
  7. Пожежі як стихійні лиха
  8. Стихійні лиха
  9. Стихійні лиха в гідросфері
  10. Стихійні явища екзогенного походження.




Переглядів: 3258

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Внутрішні джерела небезпеки обумовлені особистими якостями людини, які пов’язані з її соціально - психологічними властивостями і являють собою суб’єктивний аспект небезпеки. | Землетруси – це раптове звільнення потенціальної енергії земних надр, яка у вигляді ударних хвиль та пружних коливань (сейсмічні хвилі) розповсюджується в землі у всіх напрямках

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.