Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Психогеометрія менеджера

Психологами розроблено досить багато типологій характеру і особистості.

Психогеометрія хороша тим, що дозволяє швидко без застосування особливих психологічних тестів визначити психологічний тип людини за особливостями його поведінки, мови, стилю одягу і іншим легко спостережуваних ознаками. Крім того, псіхогеометрія «заточена» саме під поведінку людей на роботі, і при проектуванні системи вимог до кандидатів на VIP - вакансію ви можете досить точно уявити собі, який тип для неї підійде, а який - ні. Нарешті, ця система описує і сполучуваність типів, можливі проблеми в їх спілкуванні та взаємодії. Псіхогеометрія була розроблена американським психологом С. Діллінджер, і знайшла послідовників у Росії.

В основі психогеометрії лежать 5 типів особистості і відповідні їм геометричні фігури:

 

Кожна фігура – це код Вашої суб’єктивної форми. Вона визначає домінантність рис характеру і стилю впливу на людей, характеризує Ваші взаємовідносини з ними. Сила цієї домінанти убуває (послаблюється) у порядку: зліва – праворуч. Кожній фігурі властивий внутрішній зміст.

Квадрат. Ви – невтомний трудівник. З погляду мозкової асиметрії, у Вас більш функціональна ліва півкуля мозку. Ви – старанний, завзятий, професіонал-енциклопедист, ерудит у своїй галузі. Результат власної діяльності і поведінку людей передбачаєте на рівні планування, без здогадок. Аналітик, надзвичайно уважний до деталей. Полюбляєте порядок і розпорядок. Ваш ідеал – спланована діяльність і життя. Не любите "сюрпризи" і відступів від установленого.

Слабкі сторони:

1) надлишкова пристрасть до деталей, дрібниць, які не визначають суті управління;

2) велика потреба в аналітичній інформації; її відсутність паралізує Вашу управлінську діяльність;

3) нездатність до ризику;

4) схильність до відкладання в прийнятті важливих рішень;

5) слабке емоційне забарвлення управлінської діяльності (сухість, холодність, відчуженість);

6) нездатність до прийняття рішень при відсутності інформації (зона "ризику", "тривог").

У спілкуванні Квадрати сухуваті, мають вузьке коло друзів (якщо взагалі мають). Вони покладливі командні гравці, якщо інші члени команди "ведуть себе правильно". Разом з тим, вони вміють добиватися свого: переконаний у своїй правоті Квадрат може дійти до самого "верху", адже він такий міцний, а заодно і чудово розбирається в бюрократичних хитрощах. При цьому вони - слабкі «політики», не надто досвідчені в інтригах і психологічних іграх.

Зовнішні ознаки

Одяг: скромна, консервативна, акуратна.

Мова: логічна, послідовна, грунтовна, темп уповільнений. Любить оперувати фактами та цифрами. Часто використовує мовні штампи, чиновницький жаргон. Квадрати взагалі люблять письмову мову (природно, не романи, а всякі накази, інструкції, ділові листи). Квадрати рідко вживають в мові образні вирази, порівняння, чудові ступеня. Нормальний Квадрат, оцінюючи критичну ситуацію, швидше скаже: "у нас деякі труднощі", ніж "кошмар!". Аналогічно, вони скупі на похвалу. Їх найвища оцінка навіть видатної роботи буде: "нормально".

"Квадрати" – це ті керівники шкіл, у котрих завжди усе в порядку. Це заступники директорів.

"Квадрати" – чудесні адміністратори, але рідко серед них зустрічаються емпатійні натури, тому в такій "порядній" школі не всі почувають себе зручно і не часто звертаються до "квадрата" за порадою та допомогою.

Трикутник. Ви – лідер, енергійна, нестримна, креативна особистість. Функціонально переважає ліво-півкульна мозкова діяльність. Ціль Вашої діяльності – досягнення цілі. Рішучий управлінець. Мислите концептуально. Дуже впевнені в собі, вікрито це демонструєте. Ваша впевненість емоційно забарвлена. Досконало володієте вербальними формами спілкування.

Домінанта управлінського поведінки – установка на перемогу. Вмієте переконувати підлеглих, вести їх за собою до перемог, до творчого вирішення проблем. Владні, нетерплячі, схильні до ризику. Прагнете кар’єри (позитивно!). Прагматик. Чудесний менеджер. Вмієте пояснювати значимість колективної роботи. За Вами йдуть колеги, вони Вам вірять. Не підведіть!

Слабкі сторони:

1) дуже шкода, що Ви не визнаєте свої управлінські помилки і не вносите корективи до своїх рішень (? !);

2) категоричні і нетерплячі до заперечень;

3) егоцентрична натура.

Зовнішні ознаки

Одяг: модно, з претензією. У чоловіків зустрічається рослинність на обличчі. Якщо Квадрат завжди гладко поголений, Трикутник може дозволити собі, наприклад, "французьку борідку", що імітує триденну щетину.

Мова: говорить коротко і ясно, завжди по справі. Темп мови достатньо високий. Часто використовує жаргон, модні слівця, але не "канцелярит", як Квадрат, а побутові та почерпнуті з модною лексики. Вони здатні оперувати фактами і цифрами, але якщо не дістає аргументів, для відстоювання своєї позиції цілком можуть використовувати емоції, аж до лайки, а також виверти з дискредитації опонента. Трикутники легко переходять на "ти", використовуючи це звернення як інструмент. Таким чином вони демонструють нижчестоящим своє становище, рівним - прихильність, вищестоящим (якщо ті дозволять) - рівень домагань.

Прямокутник. Ця фігура визначає стан переходу, змін, вона – тимчасова форма стану. Ви – людина, яку не задовольняє існуючий стан життя, рівень вирішення фахових проблем. "Прямокутник" завжди в пошуках кращого.

Передчуваєте зміни в трудовій біографії, особистому житті. Схильні до високого внутрішнього збудження.

Слабкі сторони:

1) самі для себе постійно створюєте проблеми;

2) недостатньо оцінюєте себе;

3) у Вас часто змінюється настрій (впродовж дня). Зміни Вашого настрою і поведінки бентежать підлеглих, колег, змушують їх або насторожуватися, або ухилятися від спілкування з Вами;

4) "прямокутником" легко маніпулювати.

Самооцінка Прямокутника низька, тому він потребує отримання зовнішньої підтримки. Кращий спосіб подружитися з Прямокутником - наговорити йому компліментів і висловити повагу до нього. Він довірливий і часто знаходить собі більш сильного "ведучого", через що легко може стати об'єктом маніпуляцій. Якщо в організаційних інтригах треба кого-небудь "підставити", краще Прямокутника кандидатури не знайти. Тому Прямокутники нерідко стають жертвами інтриг Трикутників, які охоче використовують їх у своїх інтересах.

Зовнішні ознаки

Одяг: неохайно, не по ситуації.

Мова: невпевнена, збиває, дуже емоційна. Часто зустрічаються «паузи нерішучості", скоромовка, слова-вигуку і паразити. Прямокутник, коли хвилюється намагається випалити все відразу, через що плутається і в словах, і в думках.

Коло. Символ гармонії. Виражена домінанта правої півкулі мозку. Ваша парадигма управлінської діяльності-добробут людей (вчителів, співпрацівників та ін.). Ви налаштовані проникати в емоційну сферу Ваших підлеглих, друзів, людей Вашого кола. Доброзичливі, щасливі, коли завдяки Вашим зусиллям, у колективі, навколо Вас, усі почувають себе комфортно, зручно.

Слабкі сторони:

1) діяльність "кола" спрямована, у більшій мірі, не на справу, а на добробут людей;

2) переважають пацифістські, альтруїстичні установки управлінської поведінки;

3) уникають непопулярних, "міцних" рішень (що іноді корисно для справи);

4) робите все, що залежить від Вас, аби запобігти конфлікту, переконаний прихильник компромісів;

5) страждаєте "самокатуванням", орієнтовані на суб’єктивні фактори (почуття, оцінки, цінності);

6) недостатньо піклуєтеся про збереження управлінської влади.

Для Кругів характерна висока потреба в спілкуванні. Вони - хороші комунікатори, відрізняються емпатією, доброзичливі, щедрі, поступливі. У відносинах з оточуючими гнучкі, можуть однаково добре спілкуватися з різними представниками суспільства і психологічними типами. Легко потрапляють під чужий вплив. Коло - підлеглий входить в кабінет начальника - Квадрата або Трикутника зі своєю думкою, а виходить з нього з думкою керівника.

Коло зазвичай веселий, дотепний, любить компанії, має широке коло знайомих.

Зовнішні ознаки

Одяг: неофіційна (без краватки), злегка недбала. Воліє молодіжний стиль.

Мова: непослідовна, легко відхиляється від теми. Кола - хороші оповідачі, говорять емоційно, виразно, образно. Схильні до захоплених оцінках і компліментів. Позитивно оцінюючи роботу підлеглого, Квадрат скаже: "нормально", Трикутник промовчить або знайде, до чого причепитися, а Круг заявить: "Прекрасно. Відмінно. Молодець". Цікава деталь: Кола часто схильні вживати «ми» замість «я». Вихваляючись результатами, Квадрат скаже "колектив домігся", Трикутник - "я добився", а Круг - "ми домоглися", навіть якщо його роль була головною.

Зигзаг.Управлінці – "зигзаги" креативні, творчі, унікальні особистості.

Функціонально правопівкульний тип мозкової діяльності (часто лівша). Інтуїтивні. Мислення образне, концептуальне, гармонує з емоційним забарвленням. Ці управлінці – естети. "Зигзагів" більше захоплюють перспективні можливості, ніж об’єктивна дійсність. Захоплені, збудливі, від природи дотепні. В управлінській діяльності нетерпимі до рамок та шаблонів.

Слабкі сторони:

1) нестримні, експресивні, "ріжуть правду в очі";

2) у випадку загострення ситуації і розвитку конфлікту в колективі активно дієте "до першої крові". Самі є джерелом, автором сценарію шкільних конфліктів і виконавцем головної ролі в них;

3) нетерпимі стосовно зовнішніх порад.

У цілому, "зигзаги" схожі на "трикутників", але відрізняються більшою жорсткістю, упередженістю, нетерпимістю і непримиренністю, дефіцитом порядності і делікатності у вирішенні професійних і особистих проблем.

Для Зигзага немає авторитетів. Він творчо налаштований, не зацікавлений в консенсусі. Любить загострювати конфлікт ідей, дотепний, прагне до незалежності, до різноманітності у всіх сферах життя. Зигзаг може працювати до знемоги над реалізацією своїх ідей, але йому рідко що вдається довести до кінця: кидає, тому що йому стає нудно. У житті він розкиданий, непостійний, недисциплінований. Мораль, закони, громадська думка йому байдужі. Ось вам абсолютний зразок Зигзага: хакер, який ходить брудний, харчується пивом, працює цілодобово щоб зламати чергову програму або запустити в мережу особливо витончений вірус. Цікаві відмінності між зигзаг - чоловіками і жінками. Зигзаг - жінка може реалізовувати свій потенціал не в бізнесі або в науці, а в особистому житті. Загальний малюнок буде той самий: постійна тяга до новизни, безліч романів, мінливість, рідкісне дотепність і отруйність на язичок. Такі жінки колекціонують чоловіків і іноді входять в історію.

Зовнішні ознаки

Одяг: як правило демонстративний.

Мова: яскрава, швидка, з багатою лексикою, часто використовується жаргон, багато гумору. Зигзаги часто артистичні, виразні, при цьому мова непослідовна (перескакує з теми на тему), асоціативна.


Читайте також:

  1. V офісну частину – станцію менеджера
  2. V офісну частину – станцію менеджера.
  3. Вивчення особливостей якостей менеджера.
  4. Вивчення особливостей якостей менеджера.
  5. Вивчення особливостей якостей менеджера.
  6. Вимоги до особистості менеджера
  7. Вимоги, які пред'являються до сучасного менеджера
  8. Вплив емоцій та фізичного перенавантаження на ефективність управлінської діяльності. Особистісна тривожність і емоційна стійкість менеджера.
  9. Детермінанти ефективності менеджера як лідера зі змін: особистість лідерів зі мін, загальна ситуація, стиль лідерства та управління
  10. КАР'ЄРА МЕНЕДЖЕРА І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ
  11. Менеджмент як вид професійної діяльності. Сфери менеджменту. Рівні менеджменту. Ролі менеджера в організації. Якості менеджера
  12. Менеджмент як вид професійної діяльності. Сфери менеджменту. Рівні менеджменту. Ролі менеджера в організації. Якості менеджера.




Переглядів: 1417

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Компоненти структури особистості | Урок 32

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.