МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Вступ у теорію ймовірностейЗадачі Складні відсотки Задачі Прості відсотки Основні позначення Методика нарахування відсотків Базові поняття Відсотки – це доход від надання капіталу в борг у різних формах (позики, кредити, цінні папери) або від інвестицій виробничого або фінансового характеру. Ставка відсотку – величина, яка характеризує інтенсивність нарахування відсотків. Період нарахування – проміжок часу, за який нараховуються відсотки. Приріст початкової суми боргу – це збільшення суми боргу за рахунок приєднання нарахованих відсотків. Інтервал нарахування – мінімальний період, по закінченню якого нараховуються відсотки. Відсотки бувають: 1) прості – застосовуються до однієї й тієї ж бази нарахування на протязі усього періоду нарахування; 2) складні – застосовуються до бази нарахування, яка постійно змінюється (тобто відсотки нараховуються на початкову суму боргу плюс відсотки). P – початкова сума боргу; I – відсотки за кредит за весь період нарахування; n – період нарахування, в роках; m – кількість нарахувань за рік; S – нарощена сума боргу, або сума в кінці строку; і – ставка відсотку. 1) Загальна сума відсоткових грошей
2) Нарощена сума боргу або сума вкладу з відсотками в кінці строку
1.Визначити відсотки і нарощену суму боргу, якщо позика дорівнює 50 тис. грн.., термін позики – 3 роки, відсоткова ставка – 22 % річних.
2.АТ «Астра» відкриває депозитний вклад у розмірі 100 млн. грн. на 3 місяці під 60 % річних з нарахуванням відсотків в кінці терміну дії договору. Визначити суму коштів, яку клієнт отримає в банку по закінченню терміну дії договору.
1) Сума вкладу з відсотками в кінці строку
2) Загальна сума відсотків
Нарахування відсотків може здійснюватись декілька раз на рік (щомісяця, щокварталу, півріччями тощо), тоді 3) Нарощена сума вкладу з відсотками при m нарахуваннях на рік
1. Банк видав довгостроковий кредит у розмірі 20 тис. грн. на 3 роки під складну ставку у розмірі 10 % річних. Визначити суму боргу і відсотки в кінці строку, якщо відсотки нараховуватимуться: а) щороку; б) щокварталу. а)
б)
2.Визначити суму початкового вкладу, необхідну для отримання через 7 років капіталу у розмірі 3500 млн. грн. при ставці банку 8 % річних.
3.Інвестор має вільний капітал на суму 78 тис. грн. і бажає вкласти цю суму на депозит на 2 роки. КБ «А» пропонує такий варіант: ставка – 55 % річних, дохід нараховується щорічно. КБ «Б» пропонує інший варіант: дохід нараховується щокварталу з розрахунку 48 % річних. Який варіант вигідніше обрати інвестору.
2-й варіант вигідніший.
Теорія ймовірностей виникла як наука з впевненості в тому, що за можливими випадковими явищами ховаються детерміновані закономірності. І саме ці закономірності і вивчає теорія ймовірностей.
Наприклад. Підкидуємо монету. Монета може впасти на землю орлом чи решкою. Ймовірність випадання тої чи іншої сторони дорівнює . Теорія ймовірностей , як і кожна наука, базується на первісних означеннях. Мовою теорії ймовірностей є теорія множин.
Випробування інверсії. Реалізація певного комплексу умов, що може повторюватись необмежену кількість разів, у цей комплекс умов входять випадкові фактори, реалізація яких випробуваннями і приводить до неоднозначності результату випробування.
Елементарною подією зветься конкретний результат випробування. Простором елементарних подій називається множина(сукупність) всіх різних елементарних подій, що породжуються даним випробуванням.
Наприклад. Підкидання шестигранного кубика. – випадання грані з 1. – випадання грані з 2. – випадання грані з 3. – випадання грані з 4. – випадання грані з 5. – випадання грані з 6. Тоді Складною подією зветься підмножина .
Наприклад. – випадання грані з парним числом.
У випробуванні складна подія настає тоді і тільки тоді, коли внаслідок випробування настає елементарна подія, яка входить у склад . Таким чином в результаті проведеного випробування настають всі різні складні події, в кожну з яких входить елементарна подія, що настала внаслідок випробування. Вірогідною(достовірною) зветься подія, яка завжди настає. – неможлива подія, тобто та, яка ніколи не настає у результаті випробування. Ø
Читайте також:
|
||||||||
|