Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розвиток видавничої справи за останні роки

Географія

Більшість внесених до Державного реєстру суб’єктів видавничої справи знаходяться у м. Києві (1495), Харківській (489), Донецькій (267), Дніпропетровській (240), Львівській (189), Одеській (137) областях.

Якщо раніше книги виходили друком лише у великих містах (для прикладу, за радянських часів основними центрами-виробниками книг були Київ, Харків, Львів), то нині процесом творення і випуску книг займаються практично в кожному обласному і більшості районних центрів держави.

СХ: харківське “Фоліо” — одне з найпотужніших видавництв України як за кількістю випущеної літератури, так і за принципами організації діяльності “Око” (Харків), “Ранок” (Харків), “Торнадо” (Харків), “БАО” (Донецьк).

ЗХ: “Кальварія” (Львів), “Афіша” (Львів), “Піраміда” (Львів), “Навчальна книга – Богдан” (Тернопіль)

Досить впливовими стають видавництва у районних центрах: видавничо-поліграфічна фірма “Абетка” (Кам’янець-Подільський), “Відродження” (Дрогобич), “Вік” (Коломия), “Українське народознавство” (Опішне)”.

Однак і досі основним регіоном-виробником книг в Україні залишається столиця, де знаходиться майже половина усіх видавництв України. Другу і третю позицію займають, відповідно, Харків та Львів. Найменше видавництв зареєстровано у Вінницькій, Миколаївській та Херсонській областях

 

У 2012 році намітилась позитивна динаміка щодо збільшення видань як за назвами ( на 16 %), так і за тиражами (22 %) — дані за І половину 2012 року. За тематикою:

в загальній масі виданих книг переважають політична та соціально-економічна література, художня література, література з освіти та культури та технічна література, головним чином виділяються навчальні видання для шкіл і вищих навчальних закладів.


 

 

 

У першому півріччі 2012 року українською мовою книг і брошур випущено 6189 друк. од. загальним тиражем 8982,4 тис. пр. (табл. 5), порівняно з першим півріччям 2011 року їхня кількість збільшилась на 585 назв, або на 10,4%, тиражі — на 565,7 тис. пр., або на 6,7%. Мовами національних меншин випущено 2776 друк. од. тиражем 9074,0 тис. пр. видань, що становить 27,9% і 47,7% загальної кількості назв і загального тиражу; у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість назв зменшилась на 628 друк. од. (29,2%), тиражі — на 2942,1 тис. пр. (48%). Російською мовою вийшло 2731 друк. од. загальним тиражем 9042,8 тис. пр., порівняно з першим півріччям 2011 року кількість видань російською мовою збільшилась на 719 назв, або на 35,7%, тиражі — на 3008,6 тис. пр., або на 49,9%. Книжкової продукції, надрукованої іноземними мовами, найбільше видано англійською — 183 друк. од. тиражем 422,1 тис. пр., що у процентному відношенні до загальної кількості назв та до загального тиражу становить 1,8% і 2,2%, німецькою — 23 друк. од. (0,2%) тиражем 19,8 тис. пр. (0,1%).

Щодо ринку та ролі в його формуванні державних підприємств та недержавних, то показовими є такі цифри:

Видавництвами з державною формою власності випущено 3035 друк. од. тиражем 1093,0 тис. пр. книг і брошур, що у процентному відношенні до загальної кількості назв та до загального тиражу становить 30,5% і 5,7%.

Видавництвами, що знаходяться у сфері управління Держкомтелерадіо України, випущено 92 назви тиражем 100,4 тис. пр., тобто 0,9% загальної кількості назв і 0,5% загального тиражу, порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість назв знизилась на 11 друк. од. (10,7%), тиражі — на 22,0 тис. пр. (18%). У видавництв з іншими формами власності вийшло 6910 друк. од. книг і брошур тиражем 17 936,8 тис. пр., що становить 69,5% загальної кількості назв і 94,3%загального тиражу.

За територією: Київ на першому місці, Харків — на другому:

Провідні українські видавництва, такі як «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Фоліо» (Харків), «Софія» (Київ) щодня оперують мільйонами гривень.


 

 

за кількістю назв

за тиражами

 


Читайте також:

  1. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  2. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  4. Адміністративні справи, пов'язані із реалізацією вибор­чих прав (ст.ст. 172, 173, 174, 175, 176).
  5. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  6. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  7. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  8. Аналіз останніх досліджень та публікацій.
  9. Аналіз фактичних обставин справи.
  10. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  11. Апеляційний розгляд справи у судовому засіданні
  12. АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА




Переглядів: 505

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура видавництв | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.