Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Суть і складові система пожежного захисту, її призначення. Правила поведінки в зоні пожежі.

Система пожежного захисту— це комплекс методів, захо­дів та засобів, які направлені на обмеження розповсюдження та локалізацію пожежі, виявлення пожежі, створення умов для ліквідації пожежі, захист людей і матеріальних цінностей.

Протипожежний захист — це комплекс інженерно-технічних заходів, спрямованих на створення пожежної без­пеки об'єктів і споруд. Пожежний зв'язок та сигналізація ві­діграють важливу роль у запобіганні пожежам і сприяють сво-вчасному виклику пожежних підрозділів на місце загоряння. Системи сигналізації дозволяють без участі людей автоматично передати повідомлення про пожежу і її адресу на центральний пункт пожежного зв'язку, а також автоматично провести за­пуск стаціонарних вогнегасник установок.

Протипожежний режим у закладах та установах включає розробку ефективних, економічно доцільних і технічно обґрун­тованих заходів і засобів попередження пожеж, виробленні за­ходів, що запобігають поширення пожежі, що виникла і захо­дів для її ліквідації.

Керівники та інші працівники закладів, установ і організа­цій зобов'язані знати і виконувати правила пожежної безпеки, а в разі пожежі — вживати всіх залежних від них заходів для евакуації людей і гасіння пожежі. Відповідальність за пожеж­ну безпеку закладів, установ і організацій несуть їх керівники і уповноважені ними особи, які залежно від характеру пору­шень і наслідків несуть адміністративну, кримінальну та іншу відповідальність згідно з чинним законодавством.

Навчання та перевірка знань з питань пожежної безпеки проводиться один раз на три роки одночасно з пере­віркою знань з питань безпеки життєдіяльності і охорони праці. Відповідальність за пожежну безпеку структурних підрозділів закладів, установ і організацій несуть їх керівники. Обов'язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуа­тації засобів протипожежного захисту мають бути відображені у відповідних посадових інструкціях.

Для працівників охорони повинна бути розроблена інструк­ція, в якій слід визначити їхні обов'язки щодо контролю за до­держанням протипожежного режи­му, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення поже­жі, спрацювання засобів пожежної сигналізації та автоматичного по­жежогасіння, а також вказати, кого з посадових осіб мають викликати в нічний час у разі пожежі. У ви­хідні та святкові дні, а також у ве­чірні і нічні години, заступаючи на чергування черговий зобов'язаний перевірити наявність і стан засобів пожежогасіння, справність телефонного зв'язку, чер­гового освітлення і пожежної сигналізації; пересвідчитися, що всі шляхи евакуації не захаращено, а двері евакуаційних ви­ходів при потребі можуть бути без перешкод відчинені. Під час виявлення порушення протипожежного режиму і несправнос­тей, внаслідок яких можливе виникнення пожежі, вжити за­ходів щодо їх усунення, а при потребі повідомити керівника або працівника, що його заміщує. Працівники охорони мають по­стійно мати при собі комплект ключів від дверей евакуаційних виходів та воріт, автомобільних в'їздів на територію установи, а також ручний електричний ліхтар.

Відповідно до цих правил у кожному структурному підроз­ділі закладу, установи і організації має бути розроблена кон­кретна інструкція щодо заходів пожежної безпеки. Інструкція розміщується на видному місці.

У кожному закладі, установі повинен бути встановлений від­повідний протипожежний режим і порядок оповіщення людей про пожежу, з якими потрібно ознайомити всіх працівників. Території закладів, установ і організацій слід постійно утриму­вати в чистоті. Дороги, проїзди та під'їзди до будівель, а також доступи до пожежного інвентарю та обладнання мають бути за­вжди вільними. На території закладів, установ і організацій не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття.

У кожному приміщенні повинна висіти табличка, на якій вказано прізвище відповідального за пожежну безпеку, номер телефону найближчої пожежної частини, а також розміщена інструкція з пожежної безпеки. Протипожежні системи, уста­новки, устаткування приміщень, будівель та споруд (протиди­мовий захист, пожежна автоматика, протипожежне водопоста­чання та інші захисні пристрої) необхідно постійно утримувати у справному робочому стані.

У приміщеннях та кабінетах не дозволяється:

· застосовувати для миття підлоги та обладнання легкозай­мисті або горючі речовини (бензин, ацетон, гас тощо);

· користуватися електронагрівачами з відкритою спіраллю;

· залишати без нагляду робоче місце, запалені пальники та інші нагрівальні прилади;

· сушити предмети, що можуть горіти, на опалювальних приладах;

· зберігати будь-які речовини, пожежонебезпечні власти­вості яких не досліджені;

· тримати легкозаймисті та горючі речовини біля відкрито­го вогню, нагрівальних приладів, пальників тощо;

· виливати відпрацьовані легкозаймисті та горючі рідини в каналізацію.

Усі працівники, під час прийому на роботу і за місцем праці, повинні проходити інструктажі з пожежної безпеки. Організація своєчасного проведення навчання, інструктажів та перевірки знань покладається на керівника установи, а в струк­турному підрозділі — на його керівника. Допуск до роботи осіб, які не пройшли спеціального навчання, інструктажу і перевір­ки знань, не дозволяється. Програми для проведення вступно­го та первинного протипожежних інструктажів затверджуються керівником.

Первинний інструктаж проводиться безпо­середньо на робочому місці до початку виробни­чої діяльності Його повинні пройти усі особи, яких прийняли на роботу, студенти під час виробничої практики, а також перед проведенням з ними практичних занять в май­стернях та лабораторіях. Проведення проти­пожежних інструктажів може здійснюватись разом з проведенням відповідних інструктажів з охорони праці.

Первинний, повторний, позаплановий та цільовий інструкта­жі завершуються перевіркою знань. Про проведення всіх ви­дів інструктажів робиться запис в спеціальному журналі з підписом осіб з якими проводився інструк­таж, і тих хто його проводив.

У разі виникнення пожежі дії працівників закладів, установ і ор­ганізацій, залучених до гасіння по­жежі, мають бути спрямовані на створення безпеки людей, і в першу чергу дітей, їх евакуацію та рятування.

Кожен працівник закладу, установи і організації, який ви­явив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тлін­ня різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов'язаний:

ü негайно повідомити про це службу порятунку за телефо­ном: 101 (при цьому слід чітко назвати адресу об'єкта, місце ви­никнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);

ü задіяти систему сповіщення людей про пожежу, розпоча­ти самому і залучити інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;

ü сповістити про пожежу керівника закладу або установи чи відповідну компетентну посадову особу та чергового по об'єкту;

ü вжити (за можливістю) заходів для гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

ü організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити захо­дів до гасіння пожежі наявними в установі засобами пожежо­гасіння;

ü у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газову та ін.);

ü якщо неможливо погасити пожежу власними силами, по­трібно якнайшвидше залишити приміщення через основні та запасні виходи;

ü виходячи з приміщення, де виникла пожежа, потрібно щільно зачинити двері, щоб зменшити надходження кисню до приміщення.

Посадова особа об'єкта, що прибула на місце пожежі, зобов'язана:

o перевірити, чи викликана пожежна охорона (продублюва­ти повідомлення), довести подію до відома роботодавця;

o у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятуван­ня (евакуацію), використовуючи для цього наявні сили й засоби;

o видалити за межі небезпечної зони всіх працюючих, не пов'язаних з ліквідацією пожежі;

o припинити роботи в будівлі (якщо це допускається техно­логічним процесом), крім робіт, пов'язаних із заходами по лік­відації пожежі;

o здійснити в разі необхіднос­ті відключення електроенергії (за винятком систем протипожежного захисту), зупинення транспортую­чих пристроїв, агрегатів, апаратів, перекриття газових, парових та водяних комунікацій, зупинення систем вентиляції в аварійному та суміжних з ним приміщеннях (за винятком пристроїв протидимово­го захисту) та виконати інші заходи, що сприяють запобіганню розвитку пожежі та задимленості будівлі;

o перевірити включення оповіщення людей про пожежу, установок пожежогасіння, протидимового захисту;

o організувати зустріч підрозділів пожежної охорони, по­дати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до осередку пожежі та в установці на водні джерела;

o одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і за­хист матеріальних цінностей;

o забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Етичні правила психологічних досліджень
  6. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. VI. Узагальнення та систематизація знань
  10. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  11. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  12. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.




Переглядів: 1254

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суть процесу горіння. | Засоби виявлення пожежі та оповіщення про неї. Пожежна сигналізація.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.