Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахункові документи

Первинні документи обліку ЗЕД

Первинними документами обліку зовнішньоекономічної ді­яльності є документи, що містять інформацію про різні сто­рони діяльності і правовідносин суб’єктів підприємницької діяльності у сфері зовнішньої торгівлі.

Залежно від призначення документів і участі контролюю­чих органів у їхньому обороті, документи, що використову­ються у зовнішньоекономічній діяльності, варто підрозділяти на дві великі групи:

· комерційні документи;

· спеціальні документи.

Групу комерційних документів становлять:

· розрахункові документи — документи, на підставі яких здійснюють розрахункові операції за поставлені товари;

· транспортні документи — документи, що є підставою для оформлення договірних відносин, які виникають у про­цесі транспортування вантажів, і визначають умови і порядок доставки вантажів вантажоодержувачу;

· товаросупроводжувальні документи — документи, що містять кількісну та якісну характеристику товарів, які пос­тавляються, і супроводжують товари на всьому шляху їх тран­спортування;

· страхові документи — документи, що засвідчують стра­хування товару і визначають розмір страхового відшкодуван­ня та страхової премії.

До групи спеціальних документів належать:

· митні документи — документи, що оформлюються при ввозі, вивозі і транзиті вантажів через державний кордон;

· документи про відповідність спеціальним вимогам — до­кументи, що засвідчують відповідність перевезених товарів спеціальним вимогам міжнародних договорів, законодав- шм розпорядженням, умовам зовнішньоекономічного до­говору чи заявленим уповноваженим на здійснення контролю органам характеристикам.

· дозвільні документи — документи, що служать дозволом а пропуск через митний кордон певних товарів.

Рахунок- проформа (pro forma invoice, preliminary invoice) —документ, що направляється продавцем покупцю для під­твердження умов замовлення, яке надійшло від покупця, на покупку товарів.

Рахунок-проформа містить детальний опис пропонованих продавцем товарів, ціни і деталізований перелік витрат, що супроводжують поставку, а також умови постачання.

Рахунок-проформа виконує функцію оферти і фактично не виконує функції розрахункового документа, тому що не містить вимоги про сплату зазначеної в ньому суми.

Як правило, рахунок-проформа використовується в тому випадку, якщо в отриманому від покупця замовленні на придбання товару відсутня істотна інформація (наприклад, ціна товару), без якої експортер не може бути впевнений у справжніх намірах покупця.

Якщо покупця задовольняють умови постачання товару, що містяться врахунку-проформі, він повинен її акцептува­ти, направивши продавцю повідомлення про згоду на прид­бання товарів відповідно до умов, що містяться в рахунку- проформі.

Комерційний рахунок (commercial invoice) — розрахунко­вий документ, що містить вимогу продавця до покупця про сплату зазначеної в ньому суми за поставлений товар. Комерційний рахунок також є основним документом, на підставі якого здійснюється митний контроль і митне очищення екс­портованих / імпортованих товарів.

Комерційний рахунок звичайно складається експорте­ром за формою, прийнятою в країні експортера, але його зміст повинен відповідати вимогам законодавства країни ім­портера.

Зміст комерційного рахунку повинен цілком відповідати умовам зовнішньоекономічного договору.

У комерційному рахунку вказуються:

— ціна за одиницю товару і загальна сума рахунку чи на­лежного платежу;

— базисні умови постачання товару;

— зазначення країни експортера, виробника і країни кін­цевого призначення;

— спосіб платежу і форма розрахунку;

— найменування банку, де повинен бути зроблений платіж;

— тип пакування;

— відомості про оплату вартості перевезення (коли і ким оплачується);

— відомості про страхування (ким оплачується) і розмір страхової премії (при постачаннях на умовах «сіф»).

Сума повинна бути чітко визначена, а ціна товарів — бу­ти відділена від вартості транспортування і страхування.

Різновидом комерційного рахунка є рахунок-фактура(fi­nal invoice),що виписується продавцем покупцю після від­правлення товару.

Фрахтовий рахунок (freight bill) — документ, що містить вимогу перевізника про оплату вартості транспортних послуг.

У фрахтовому рахунку вказуються фрахтові ставки і вит­рати транспортування, а також умови платежу. У деяких випадках роль фрахтового рахунка виконує по­відомлення про прибуття вантажу.

Кредит-нота (credit note) — розрахунковий документ, що містить повідомлення, яке посилається однією із сторін, що перебувають у розрахункових відносинах, іншій, про запис у кредит рахунка останньої певної суми через настання якої-будь обставини, що надає стороні, на адресу якої відправляється кредит-нота, право вимоги цієї суми.

Кредит-нота направляється продавцем покупцю, якщо продавець визнав претензії покупця про якість отриманих їм товарів чи знайшов завищення вартості відвантажених товарів у раніше виставлених комерційних рахунках.

Кредит-нота містить інформацію про суму, що її відправ­ник винен одержувачу. Направлена продавцем кредит-нота означає, що покупець повинен сплатити продавцю меншу суму ніж зазначена в раніше виставлених комерційних рахунках, чи продавець зобов’язаний надати покупцю відшкодування раніше сплачених сум.

Дебет-нота (debit note) — розрахунковий документ, що містить повідомлення, яке посилається однією із сторін, які перебувають у розрахункових відносинах, іншій, про запис у дебет рахунка останньої певної суми через настання якої- небудь обставини, що надає стороні, що відправляє дебет-но­ту, право вимоги цієї суми.

Дебет-нота використовується продавцем, щоб інформу­вати покупця про те, що він не повністю розрахувався із продавцем за поставлені товари внаслідок недоплати з власної вини або внаслідок неправильного зазначення продавцем вартості товарів у комерційних рахунках чи з якихось інших причин.

Дебет-нота використовується покупцем, щоб інформува­ти продавця про те, що отримані ним товари поганої якості, мають ушкодження чи не відповідають умовам договору.


Читайте також:

  1. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  2. БОЛОНСЬКИЙ ПРОЦЕС. ДОКУМЕНТИ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ.
  3. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  4. Виникнення та посвідчення прав на земельну ділянку. Документи, що посвідчують права на земельні ділянки.
  5. Випишіть програмні документи укр. політичного товариства, що існувало у Києві наприкінці 19 ст.
  6. Всі перераховані вище документи відносяться до управлінських, або ОРД.
  7. Всі перераховані вище документи відносяться до управлінських, або ОРД.
  8. ДЕРЖАВНІ НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ЗМІСТ ОСВІТИ
  9. Діловодні документи.
  10. Довідково-інформаційні документи
  11. Довідково-інформаційні документи.
  12. Документи виконують офіційну, ділову й оперативну функції, оскільки вони - писемний доказ, джерело відомостей довідкового характеру.




Переглядів: 1074

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання бухгалтерського обліку зовнішньоекономічної діяльності | Транспортні і товаросупроводжувальні документи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.