Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Передача електричної енергії на відстань

Оскільки великі ТЕС і ГЕС здебільшого будуються в районах,віддалених від місць використання електричної енергії, її доводиться передавати на великі відстані. Для цього використовують в основному повітряні лінії електропередачі трифазного змінного струму чи кабельні лінії.

При передачі великих електричних потужностей на значну відстань доцільно застосовувати високу напругу, бо при цьому зменшується сила струму при тій же потужності, а значить, зменшується переріз проводів, втрати електричної енергії й вартість усієї ЛЕП. Однак при збільшенні напруги доводиться дбати про поліпшення ізоляції. На основі досвіду експлуатації встановлено найвигідніші співвідношення між довжиною ЛЕП та її напругою. Для ЛЕП завдовжки до 5км доцільно застосовувати напругу 6 – 10кВ, до 50км – 35кВ, понад 50км – 110 і 220кВ. Найвища напруга, що застосовується в ЛЕП, становить 1150кВ.

Проте передавання дуже великих потужностей на значні відстані трифазним змінним струмом стає неможливим у зв’язку з індуктивністю ЛЕП, яка спричиняє великі втрати електричної енергії, роблячи неможливою паралельну роботу електростанцій. Всі недоліки виключаються при передаванні електричної енергії постійним струмом.

Оскільки генератори змінного струму, встановлювані на електростанціях, простіші й економічніші від генераторів постійного струму, а на місцях споживання енергії трифазний асинхронний двигун є основним струмоприймачем, електропостачання віддаленого потужного споживача електричної енергії здійснюється так. На електростанції виробляється трифазний змінний струм напругою до 35кВ, який же тут же підвищується за допомогою трансформаторів і виправляється випрямлячами. Постійний струм високої напруги передається по ЛЕП на велику відстань до місця споживання. Тут він за допомогою інверторів знову перетворюється в трифазний струм високої напруги, трансформується в трифазний струм низької напруги ї йде на живлення струмоприймачів.

Щодо будови ЛЕП поділяються на повітряні і підземні.

Для прокладання ПЛ застосовуються голі мідні чи сталеалюмінієві проводи, що закріплюються на ізоляторах, підвішуваних на опорах.

Кабельні лінії прокладаються під землею. Кабель складається з кількох струмопровідних мідних або алюмінієвих ізольованих одна від одної жил, покритих захисною оболонкою.

 

Трансформаторні підстанції

Залежно від призначення трансформаторні підстанції бувають підвищувальними та знижувальними. Щодо конструкції вони поділяються на відкриті та закриті.

Відкриті працюють при напрузі 35кВ і вище. Усе устаткування розміщується на відкритому повітрі.

Закриті ТП споруджують на напругу до 10кВ. Вони складаються з трансформаторів і цілого комплексу високо- і низьковольтної комутаційної, сигналізаційної, захисної та вимірювальної апаратури і приладів. Звичайно закриті ТП – це заводські чи міські комунальні знижувальні підстанції, які трансформують одержану від районної ТП напругу 6 або 10кВ у напругу 400/230В, потрібну для живлення струмоприймачів.

 


Читайте також:

 1. III. За виділенням або поглинанням енергії
 2. IV. Критерій питомої потенціальної енергії деформації формозміни
 3. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян
 4. Визначення ймовірності перерви електропостачання і середньої кількості недоотриманої електроенергії.
 5. ВИКОРИСТАННЯ СВІТЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ГАЛОБАКТЕРІЯМИ
 6. Вимірювання електричної напруги і струму
 7. Вимірювання електричної потужності прямими методами
 8. Вимірювання енергії
 9. Вимірювання потужності та енергії на високих частотах
 10. Відстань від точки до площини і від точки до прямої на площині
 11. Відстань між витками спіралі 3,4 нм. На цій ділянці вкладаються 10 пар нуклеотидних залишків, діаметр спіральної молекули 1,8 нм.
 12. Відстань, діаметр, радіус і центр графу
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Передача та розподіл електричної енергії. | Електронні прилади.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.